PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ziya Doğan İstifa Etmeli mi?

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

stichus
13.03.2007, 17:57
okuyor ve hak veriyorum arkadaşlara..
hoca kendini anlatamıyor.. tüm burada dile getirilen görüşler kendisine hem de günaşırı iletildiği halde kendi bildiğinin doğru olduğunda ısrar ediyor..
ısrarına bir şey söylemiyorum ama bizi ikna etmek için çaba sarfetmiyor olmasına anlam veremiyorum..
oyun sistemini anlamıyor olmam benim suçum mudur?
bu kadar sene anladım da şimdi mi anlamıyorum..
keşke bir akşam önce real barca maçını izlememiş olsaydım.. bu kadar üzgün olmazdım..
kafamda bir takas planı geliştirdim..
messi, gökdeniz..
gunti, hasan hüseyin ayman ferhat musa keçeli celalettin..
etoo, liman!
insan iniestayı izleyip aynı meslekten para kazanıyor olmasına şaşırmalı keçelinin..
ama arkadaşım yani hoca tüm oyuncularına sevgi saygı bağlılığını kuramıyorsa sorun hep topçuda hep topçuda olur mu yahu!
kim verecek musampanın hala ahzır olmayışının hesabını?
kim yattaranın bu performansıyla dört beş senedir bizi oyalamasını üstlenecek?
ne zaman doksan dakika oynayan altı yabancımız olacak?
ben futbolcuların ruh durumunun bu kadar önplanda olduğu bir başka takım bilmiyorum..
ayrıca da para ile yapılan işler arasında piyasada karşılığı olan pozisyonlar için böyle muazzam farklar kabul edilebilir değil!
hoca takımın en önemli unsurudur..
geçtim musampadan..
bana bir oyun sistemi lazım.. anlayabileceğim!
:)

Erdal
13.03.2007, 18:01
okuyor ve hak veriyorum arkadaşlara..
hoca kendini anlatamıyor.. tüm burada dile getirilen görüşler kendisine hem de günaşırı iletildiği halde kendi bildiğinin doğru olduğunda ısrar ediyor..
ısrarına bir şey söylemiyorum ama bizi ikna etmek için çaba sarfetmiyor olmasına anlam veremiyorum..
oyun sistemini anlamıyor olmam benim suçum mudur?
bu kadar sene anladım da şimdi mi anlamıyorum..
keşke bir akşam önce real barca maçını izlememiş olsaydım.. bu kadar üzgün olmazdım..
kafamda bir takas planı geliştirdim..
messi, gökdeniz..
gunti, hasan hüseyin ayman ferhat musa keçeli celalettin..
etoo, liman!
insan iniestayı izleyip aynı meslekten para kazanıyor olmasına şaşırmalı keçelinin..
ama arkadaşım yani hoca tüm oyuncularına sevgi saygı bağlılığını kuramıyorsa sorun hep topçuda hep topçuda olur mu yahu!
kim verecek musampanın hala ahzır olmayışının hesabını?
kim yattaranın bu performansıyla dört beş senedir bizi oyalamasını üstlenecek?
ne zaman doksan dakika oynayan altı yabancımız olacak?
ben futbolcuların ruh durumunun bu kadar önplanda olduğu bir başka takım bilmiyorum..
ayrıca da para ile yapılan işler arasında piyasada karşılığı olan pozisyonlar için böyle muazzam farklar kabul edilebilir değil!
hoca takımın en önemli unsurudur..
geçtim musampadan..
bana bir oyun sistemi lazım.. anlayabileceğim!

Bana da bütün bunların farkında olacak ve konuştuğunda ne demek istediğini ,forumdaki arkadaşlardan öğrenmeyeceğim bir BAŞKAN ......

Mehmet Fatih Yavuz
mümkünse sahaya üzgün yayılmış olsun şu sistem.. ağırlık merkezi ortada:D
sol kanadı sahada yok farzedip ağırlık merkezini sağa kaydırmayalım:d

stichus
fenerbahçeye bakıyorum mesela.. sağdan bir adam soldan bir adam sıfıra inip orta yapıyor.. aynı adam kendi kale çizgisinde forvete basıyor.. bir adamla hem bek hem hücum..
bize bakıyorum.. iki adam var çizgide.. biri sıfıra hayatında inmemiş.. diğeri hayatta geri gelmiyor.. kendi alanlarında nasıllar? vasat!
orta alanda iki önlibero sayılıyor sadece.. zira yattara gökdeniz ve ceyhun orta alanda değiller..
sadece top kapanlar orta alandan sayılıyor..
ben sistemin silbaştan kurulması gerektiğini düşünmeye başladım..
zira şöyle bir sorum var..
diyelim ki kalecinin yeri ayrı..
peki alsak correa yı rincon u yousseuf u thatskikh i..
nerede nasıl oynayacaklar?
kim çıkacak da bu kaliteli yabancılar oynayacak?
oyunu kim kuruyor trabzonsporda arkadaşlar?
ben bıktım milanın kurmasından da o bakımdan!

Mehmet Fatih Yavuz
13.03.2007, 18:05
ön libero dediğimiz adamlar normade bu işe yaramak zorunda ama ayman la hüseyin in görevinin sadece koşup adam biçmek olduğunu sanan arkadaşlar var.
gerçi hüseyinin dediği gibi oyun kursa real de oynar:D
ama bu iş ön libero ve sağ sol beklerin işi..
maalesef bizdeki e ön liberolar ne de bekler bu kapasitede değil.

stichus
13.03.2007, 18:05
sol tarafta kimse yok.. oynayanlar becerikli değil demiyorum, yoklar!
keçeli içeri giriyor veyahut forvete giriyor veyahut yer yarılıyor yerin dibine giriyor.. ara ki bulasın..
celalettin kendine garip bir son adam görevi vermiş.. stoperler çizgiye kaydığı için (ne çizgiymiş.. hem kalabalık hem ıssız) hazret kalecinin önünde sol ayağıyla topu ileri atıyor..(şaka yapıyorum.. ileri falan attığı yok.. ileri gibi geliyor tvden ama bir bakıyorsun taç!)

Mehmet Fatih Yavuz
13.03.2007, 18:07
bu kadar yoklukta sol kanatta musampanın oynamayışını bana kimse hazır değil lerle açıklayamaz..
zaten 10 kişi oynuyoruz. bari bu adamı kazan oynatarak.. yok olmaz. hazır değil..
keçeli hep hazır, ne kazandıysak..

Ferşat Balcı
13.03.2007, 18:08
arkadaşlar şunu kafanızın bir kenarına yazın artık, Trabzonspora sizin düşündüğünüz gibi avrupa çapında bir hoca gelmeyecek, ben buna inanmıyorum...
sezon başında nerdeyse 20 ye yakın avrupa çapında hocayla görüşüldüğünü duydum, ama hiç biri gelmek istemedi, ben bunun çok fazla yönetimin hatasının olduğunu düşünmüyorum, adamlar bi şekilde gelmek istemiyor,yine de gelmeyecekler...
ziya gider, giray gelir, giray gider, ersun gelir....biz böyle davrandığımız sürece bu devran hep böyle döner,ziya hoca giderse çok fazla bişey değişmez onu eleştirenler gider, yerine yeni hocaya gıcık olanlar gelir.

Şahin Yılmaz
13.03.2007, 18:08
Son maçta hüseyini takımda tutup ceyhunu oyundan alışı, yattarayı geç sokması hazır edemeyişi, musampayı sitchus'un dediği gibi hazır edemeyişi, Keçeli'yi ne mantıkla oynattığı sordukça sorular bitmez.

Bence takımın başında bir saniye durması bile insanlık suçu. Yahu adama bakıyorum kulübede tir tir titriyor tırnaklarını yiyor.Mırıl mırıl mırıldanıyor. Bırak kardeşim sen futbolcu seni gördümü coşmalı sana bakan futbolcunun sahada yürüdüğüne dua ediyorum. Bu teknikdirektöre böyle oyun böyle futbol çok bile.

Unutmayın at sahibine göre kişner. İstafa Ziya lütfen istifa.

stichus
13.03.2007, 18:09
bir takım hep iyi oynamaz kabul.. ama vasatı epey yukarılarda olan takımlar güçlü takım olarak değerlendirilir..
topçuların tamamı hocayı hem sevmeli hem saymalıdır..
bir kaç ismi istisna kabul edip uyum sorunu hesabına çizebilirsiniz.. hocanıza o kadar güvenmeniz normaldir.. ama şehrimizi hocamıza göre dizayn edelim dersen o zor..
maliyeti de yüksek!

DURAS
13.03.2007, 18:10
ziyan efendi, daha takım olamadık demiş, sormazlarmı sana 5 aydır sen ne iş yapıyorsun orada, hep bahane hep bahane, daha öncede söyledim, kendisi albeni reklamlarında rahatlıkla, albeni bahanecisi olarak oynar, birde fındık reklamlarında iyi oynar!!!

wolf_43_61
13.03.2007, 18:11
ertuğrul sağlam birader ,bir öneri helal olsun adama hala zirveye oynuyor,elindeki kadroya rağmen,güzelde futbol aynatıyor ,number one ertuğrul hoca

Şahin Yılmaz
13.03.2007, 18:13
Bize gelecek yıla acil bir sol açık tekrar ve ısrarla altını çiziyorum adam eksilten süratli ve iyi orta yapan bir sol açık lazım.
Bir dönem İskender yıllarca layıkıyla üstlendi Sol kanadı.
Daha sonra Abdullah sol bek oynuyordu ama sol kanat gibi oynadı sol tarafı yıllarca kurtardı.
Gökdeniz Yattara ikilisi sağ kanadı kurtarır. Ama yıllardır sol kanadımız yok. Tek kollu boksör gibiyiz. Olmuyor olmuyor olmuyor. Sol kanat bulamazsak bize yıllarca şampiyonluk hayal.Hangi T.D gelirse gelsin. Sol kanatsız olmaz bu iş.

Şahin Yılmaz
13.03.2007, 18:15
Evet Ertuğrul Sağlam kişilikli karekterli Kayserisporun backraunduna da bakınca elindeki kadroya göre düşünülebilir bir aday.

wolf_43_61
13.03.2007, 18:16
kardeşim elinde musampa diye yıldız biri var ,ama ziya efendi onu hala göbekte denemekte ısrarlı ,helal olsun ,ne mantalite

stichus
13.03.2007, 18:16
burada yazılanlar üstün zekalılar derneğinin dünya genelinde yaptığı yarışmayla elde ettiği bulgular değil.. hepsini ama istisnasız hepsini hocaya ayrı ayrı zeminlerde yüzlerce kişi aktarıyor..
insanlığına diyecek lafım yok fakat benim görmediğim ne olup bitiyor takımda da celalettin oynuyor ferhat oynamıyor.. nasıl bir stratejik plandır bu arkadaş da ersen oynuyor cem oynamıyor..
neyin nesi bir güçtür de gökdeniz hüseyin çıkmıyor ceyhun umut çıkıyor..
hayır bırakalım takımı.. biz tutuyoruz diyeyse bu zulüm, keselim alakamızı uçsun şampiyon olsun arkadaşım yahu!
yoruldum keçeliden, billahi yoruldum!
ben dedim diye çıkardığında da bir anlamı yok..
tıpkı oyuncun gibi ben de sana bakıp; hoca şimdi müdahale eder.. demeliyim..
yoksa kadro açıklanıyor..
ilk devre boşa oynanıyor.. gol yemezsek ne ala.. ikinci devre makul kadro dizilimine geliyoruz..
sanki ilk devre cezalıyız da federasyon bize keçeliyle oynama cezası vermiş de..
amaan..
mazhar alansondan dinliyoruz:
baka baka doyamadım hem kokladım da..
sarhoşluğum geçmedi hala!
(müzik hep konuyla alakalı olmaz, müziğin kendisi konudur bazen)

DURAS
13.03.2007, 18:20
oyunda sistemin yok, taktiğin yok, bir sürü futbolcuyu takımdan küstür, 5 aydır takım olama, hala td olarak bu büyük takımın başında ol,bu başlığın gereği yok, başlık şöyle olmalı, ziyan efendi, Trabzonsporumuza layık bir td mi?

wolf_43_61
13.03.2007, 18:21
burada yazılanlar üstün zekalılar derneğinin dünya genelinde yaptığı yarışmayla elde ettiği bulgular değil.. hepsini ama istisnasız hepsini hocaya ayrı ayrı zeminlerde yüzlerce kişi aktarıyor..
insanlığına diyecek lafım yok fakat benim görmediğim ne olup bitiyor takımda da celalettin oynuyor ferhat oynamıyor.. nasıl bir stratejik plandır bu arkadaş da ersen oynuyor cem oynamıyor..
hayır bırakalım takımı.. biz tutuyoruz diyeyse bu zulüm, keselim alakamızı uçsun şampiyon olsun arkadaşım yahu!
ilk devre boşa oynanıyor.. gol yemezsek ne ala.. ikinci devre makul kadro dizilimine geliyoruz..
sanki ilk devre cezalıyız da federasyon bize keçeliyle oynama cezası vermiş de..
amaan..

güzel tespit kardeş,umarım daha fazla yara almayız ,zira ilçede yüzüne bakacak arkadaş bulamıyacam,

Cem Yavuz
13.03.2007, 18:24
Bazıları ulusa sesleniş gibi gene seslenmeye basladı....
Adama sorarlar arkadaş...
Bu hocayı kim getirdi...
Keçeliyi kim aldı..
6 ayda bir bu takıma dolu adamı getirerek takımın kimyasını kim altüst etti...
Gene sorarlar...
Bu takımın baskanı futbol sube sorumlusu yok mu...
Sormazlar mı Hoca ya "nedir bu saçmalık " diye...

Ama onlar masumdur arkadaşlar...
Onlar vizyon sahibi adamlardır....
Onların ne kabahati var...
Lütfen...
Bütün kabahat Ziya ile Keçeli de...
Ha bide bende..
Ben getirdim bu fuzuli adamları bu takıma...
Kabahat bende...

Travelair
13.03.2007, 18:24
amaan..

Madem konu müzikten açıldı, bu da "Ne Dediler Ne Demeliler" başlığından :)

Ziya'nın en defansında
Umudun bittiği yerdeyim
Ziya'nın en defansında
Umudun bittiği yerdeyim...

Köşeyi dönsem Ayman
Düz gitsem Hüseyin
Liberolar içindeyim
Köşeyi dönsem Ferhat
Düz gitsem Hasan
Liberolar içindeyim...

Sen imkansızsın
Sensizlik imkansız
Şampiyonluk imkansız...

Sen imkansızsın
Sensizlik imkansız
Şampiyonluk imkansız

Sol kanadın en dışında
Keçeli'nin kulvarındayım
Sol kanadın en dışında
Keçeli'nin kulvarındayım

Çığlık atsam sessiz
Sussam yine çaresiz
Liberolar içindeyim
Çığlık atsam sessiz
Sussam yine çaresiz
Defanslar içindeyim

Sen imkansızsın
Sensizlik imkansız
Şampiyonluk imkansız
Sen imkansızsın
Sensizlik imkansız
Ah imkansız

wolf_43_61
13.03.2007, 18:28
güzel olmuş ,klavyene ve düşüncelerine sağlık travek kardeş:yattara: :bmn2:

stichus
13.03.2007, 18:30
hakikaten güzel bir çalışma olmuş travel..
tebrikler..
ulusa seslenişim de burada bitiyor.. herkese güzel bir akşam diliyorum..

Enes Berfin
13.03.2007, 18:31
Bu hocayı kim getirdi...
Keçeliyi kim aldı..
Gene sorarlar...

Lütfen...
Ha bide bende..
Kabahat bende...

Bir tek kabahat bunlarin ikisinde he, Yazik üzülüyorum :(

jefferson61sefa
13.03.2007, 18:31
hedef ne??hedefleri tartışalım istersen?!
takımı ilk5 e sokmak senin için bi hedefmi?eğer öyleyse sen herhangi bir anadolu takımını tutsan daha iyi olur bence.zira bu hedef onlara yakışan bi hedeftir trabzona değil.
hem diyorsun sezon sonuna kadar dayanmalıyız hemde ben ona güveniyorum:) bu ne yaman çelişki?
hırslı olmak ayrı takımı çalıştırabilmek ayrı.bunları karıştırmamak lazım.madem hırs istiyorsun o zaman yılmaz vural gelsin takımın başına:) sana göre doğru.
takımı ilk 3 e sokmak ilk 4 e sokmak hedef benim için çünkü bu adam değil takımı sezon başında 10.sırada yken kovulan
düşme konuşulurken ilk 4 e girmeyi istemiosan o senin sorunun dünayda hangi takımın hangi taraftarına sorarsan sor 13. mü olmayı istersin 4. mü o dördüncü diyecektir %100 bu tartışılmaz trazbonspor lige ne hedefiyle başaladı sen onu bil de konuş

DURAS
13.03.2007, 18:34
bana yılmaz vuralmı ziya doğanmı deseler 1000 kere yımaz vural derim

Cem Yavuz
13.03.2007, 18:38
bana yılmaz vuralmı ziya doğanmı deseler 1000 kere yımaz vural derim

wolf_43_61
13.03.2007, 18:39
evet hiç yoktan korkmadan,saldıran adam ziya hoca gibim önce gol yemeyeyim,bulursam kontraataktan oda şanslı olursak gol atarız mantığı yok adamda,ziya bey savunma ilerde başlar

Travelair
13.03.2007, 18:46
Yılmaz Vural feybe'ye gidemeyişini bile bize bağlayacak neredeyse. Efendim vakti zamanında Ali Şen tamam geliyorsun der sonra iptal edermiş kaç kere olmuş son seferinde yine geliyorsun demiş ama feybe berabere kalınca askıya almışlar o sırada Mehmet Ali Yılmaz aramış o da Ali Şen'e başkanım isterseniz bekleyeyim ama Mehmet Ali Yılmaz da arıyor demiş. Ali Şen de o zaman git demiş. Ayrılışı da Özkan Sümer gelmiş seni yönetim tutmuyor git demiş sonra eşofman giymem diyen Özkan Sümer sözünü yemiş buruşturulup atılmış filan falan. Yani çok derdi var bizden yana

forza61ts
13.03.2007, 18:51
Madem konu müzikten açıldı, bu da "Ne Dediler Ne Demeliler" başlığından :)

Ziya'nın en defansında
Umudun bittiği yerdeyim
Ziya'nın en defansında
Umudun bittiği yerdeyim...

Köşeyi dönsem Ayman
Düz gitsem Hüseyin
Liberolar içindeyim
Köşeyi dönsem Ferhat
Düz gitsem Hasan
Liberolar içindeyim...

Sen imkansızsın
Sensizlik imkansız
Şampiyonluk imkansız...

Sen imkansızsın
Sensizlik imkansız
Şampiyonluk imkansız

Sol kanadın en dışında
Keçeli'nin kulvarındayım
Sol kanadın en dışında
Keçeli'nin kulvarındayım

Çığlık atsam sessiz
Sussam yine çaresiz
Liberolar içindeyim
Çığlık atsam sessiz
Sussam yine çaresiz
Defanslar içindeyim

Sen imkansızsın
Sensizlik imkansız
Şampiyonluk imkansız
Sen imkansızsın
Sensizlik imkansız
Ah imkansız

kesinlikle katılmıyorum ziya hocamızın ve ekipinin arkasındayız başarı sağlanacak bu özveri ve inança sahip...

Özkan
13.03.2007, 18:52
Bizim Trabzonsporumuz korkak oynamazdı böyle. Derece falan umrumda değil, takım güzel oynasın yeter.

Ziya Efendi ve onun patronları istifâ etmeli, yerlerine Ahmet Ağaoğlu ve onun belirleyeceği bir teknik kadro gelmelidir. Neden Ahmet Ağaoğlu, çünkü adam teknik direktörün işine karışmayacağını va'd etti.

KUTADGU
13.03.2007, 18:53
ziya doğan gitmeli mi?

Evet yahu gitmeli ve nedenler sayılır... (dır dır epeyi bir dır dır dır)

eee kim gelsin kardeşim...

1- Yerli hoca gelmesin bir kere. yerliler kompleksli olmakta zira..

2- yabancı hoca alınmalı mutlaka. ancak elin oğlunu da gavursan gel hoca ol deyip getirmemeli..

3- kariyerli, tanınan ve güvenilecek bir isim gelmeli bence. HAlilhodzic tam da bu sıfatlara uyuyordu amma olmadı neyse..

4- Adaylarım kimlerdir mesela
1- Ferrer
2- hector Cuper
3- Paul Le guen
4- Santini

5- böle adamla çalışırsan 4 sene mukaveleyi basarsın. parayı da basarsın ve dersin ki...
hop birader takım, transfer herşey senin elinde
lakinnnnnnnnnnnnnnn,
2 yıl sonra bizim bu çıtamıza çıkamazsan ücretinde ahan da bu kadar indirim, pes eder sen kaçarsan ahanda şu kadar tazminat....

5- eee nerde ve nasıl gelkecek bu adam yahu. yönetimin gücü yeter mi? eee yuh yaniii gücü yetsin diye getirdik be güzel kardeşim....

forza61ts
13.03.2007, 18:53
ziya hoca vural eşletirilmesinde bende ziya hoca bin kat ii oyuncuları maca hazırlaması olsun saha ıcı saha dısı calişmalarıyla trabzonsporu yüceltecek tek isim..

Mehmet Fatih Yavuz
13.03.2007, 18:54
kesinlikle katılmıyorum ziya hocamızın ve ekipinin arkasındayız başarı sağlanacak bu özveri ve inança sahip...

gene başladık içi boş sloganlara...
fikrinin içini doldur kardeşim...

ben de çıkarım şimdi meydana en büyük benim, beni bu memleketin başına geçirin derim.. sorarlar adama..: niye??

sana da sorarlar şimdi, hangi verilere dayanarak..??
6 aydır bu takımın başında positif ne katkısı olmuş da bana, be bu inanca sahip olmalıyım..?

aaahmet61
13.03.2007, 18:54
ersun hocayada saldırgan diyordunuz ne oldu.takımı perişan halde.ziya hocaya sonuna kadar güveniyorum.adam haklı ilk önce defans.takımı belli bir seviyeye getirdi ama.risp sezonu kapattı yattara sakat.kaleci iyideğil.bu arada çay tv de seyrettim ali kemal denizciyi.adam trabzona gelmiş 91 doğumlu trabzondan bir tane futbolcu bulamamış milli takıma.bayağı üzgündü anlatırken.hakikaten trabzon futbolu bitti mi? artık gençler şiddete yöneliyor.yada internet kafaye takılıyor

Travelair
13.03.2007, 18:55

Espri zaten, ciddiye alınacak birşey yok

forza61ts
13.03.2007, 18:55
Bizim Trabzonsporumuz korkak oynamazdı böyle. Derece falan umrumda değil, takım güzel oynasın yeter.

Ziya Efendi ve onun patronları istifâ etmeli, yerlerine Ahmet Ağaoğlu ve onun belirleyeceği bir teknik kadro gelmelidir. Neden Ahmet Ağaoğlu, çünkü adam teknik direktörün işine karışmayacağını va'd etti.
ahmet ağaoğlunuda gördük secime bir hafta kala aldığı tehtitler le ortalıkltan toz oldu..

Mehmet Fatih Yavuz
13.03.2007, 18:57
ersun hocayada saldırgan diyordunuz ne oldu.takımı perişan halde.ziya hocaya sonuna kadar güveniyorum.adam haklı ilk önce defans.takımı belli bir seviyeye getirdi ama.risp sezonu kapattı yattara sakat.kaleci iyideğil.bu arada çay tv de seyrettim ali kemal denizciyi.adam trabzona gelmiş 91 doğumlu trabzondan bir tane futbolcu bulamamış milli takıma.bayağı üzgündü anlatırken.hakikaten trabzon futbolu bitti mi? artık gençler şiddete yöneliyor.yada internet kafaye takılıyor

ya ersun ziya karılaştırmasını yapacaksan aynı takımdaki performanslarına bakacaksın..
biri manisada biri trabzonda hoca iken bu karşlaştırmayı yapamazsın. adam doğru dürüst 18 kuramıyor oyuncu kıtlığından..

ikisi de yakın dönemlerde gençlerde çalıştı.. karşılaştır bakayım.. aynı şartlarda çalıştılar.. kim ne yapmış bi ölçelim..

forza61ts
13.03.2007, 18:58
katılıyorum kardeşim eline yüreğine sağlık

forza61ts
13.03.2007, 19:07
gene başladık içi boş sloganlara...
fikrinin içini doldur kardeşim...

ben de çıkarım şimdi meydana en büyük benim, beni bu memleketin başına geçirin derim.. sorarlar adama..: niye??

sana da sorarlar şimdi, hangi verilere dayanarak..??
6 aydır bu takımın başında positif ne katkısı olmuş da bana, be bu inanca sahip olmalıyım..?
6 ay evtt..yaz hazırlık döneminde takımın basında lazoroni vardı. takıma 2 gün idman üc gün tatil yaptıryodu boyle hazırlıksız bı takımı 5 haftada ele alan zıya hocam kısıtlı kosullar altında gecesını gunduzune kadarak trabzonsporuma en iisini vermek ıcın caliştı çabaladı..fatih in gitmesiyle buyuk moral bozuklugu ıcınde olan lazaronın futbolculara anlamsız yaklasımı takımı dıpe vurdurmustur bu noktadan takımı almiştır ziya hocam ...yötımın kendisine guvenıp ıstıkrar adına onunla dvm etmesı yonetımın yaptıgı tek olumlu sey..
italya ziya hocanın taktiğinin aynısıyla mucadele ederek dunya kupsını aldı..sonuca gitmek ıcın ziya doganda elindekı kadro dogruldusunda en iisini yapmaya caslıyor basarıda zamnla gelecegıne ınanıyorum 15 20 maclık serı galıbıyetler geleck sabır......

Şahin Yılmaz
13.03.2007, 19:11
1- Yanlış biliyorsam düzeltin. Yılmaz Vural değilmiydi Şotayla arçilin gitmesindeki en önemli aktör. Takımın başındaki performansı da bizim isttediğimiz seviyede oldumu hiç. Vural'ın.
2- Ersun Yenal'ın takımlarının genel özelliği lige iyi başlayıp sonunu getirememek değilmidir. En azından son yıllarda böyle olmamış mıdır.?
Adaylarıma gelince çok kaliteli yabancı olmazsa, Ertuğrul Sağlam, Ünal Karaman, yabancı olarak ikna edilebilirse ki sanmıyorum Leo Benhakker, Paul Le Guen, simi aklıma gelmedi Az Alkmaarın teknik direktörü.

aaahmet61
13.03.2007, 19:11
desertstrom61 kardeşim vrstel manisa ilk yarı fırtına gibiydi.devamlı saldırıyordu.arkayı boş bırakıyordu.defans yapmıyordu.ama ne oldu sonra çakıldı.bu çakılmayı normal görüyorsan eyvallah.bir takım 10 haftadır yenilir mi?.sen ersun yanalı ts başkanı olsan hocalığa getirimisin.ziya hoca ersun hocaya 10 basar.karşılaştır diyorsun hocaları. ilk yarı vestel trabzondan daha iyiydi.ama şimdi trabzon çok daha iyi.ayman ceyhun rispi bu takıma monte eden kimdi .adam birde transfer (yaz)sezonu bittiği zaman takımın başına geldi.

Mehmet Fatih Yavuz
13.03.2007, 19:13
6 ay evtt..yaz hazırlık döneminde takımın basında lazoroni vardı. takıma 2 gün idman üc gün tatil yaptıryodu boyle hazırlıksız bı takımı 5 haftada ele alan zıya hocam kısıtlı kosullar altında gecesını gunduzune kadarak trabzonsporuma en iisini vermek ıcın caliştı çabaladı..fatih in gitmesiyle buyuk moral bozuklugu ıcınde olan lazaronın futbolculara anlamsız yaklasımı takımı dıpe vurdurmustur bu noktadan takımı almiştır ziya hocam ...yötımın kendisine guvenıp ıstıkrar adına onunla dvm etmesı yonetımın yaptıgı tek olumlu sey..
italya ziya hocanın taktiğinin aynısıyla mucadele ederek dunya kupsını aldı..sonuca gitmek ıcın ziya doganda elindekı kadro dogruldusunda en iisini yapmaya caslıyor basarıda zamnla gelecegıne ınanıyorum 15 20 maclık serı galıbıyetler geleck sabır......

italya 60 senedir savunma futbolunu ekol haline getirmiş bir ülkedir. seri A yı takip eden herkes bunun italyanın geleneksel futbol anlayışı olduğunu bilir.
italya bundan 30-40 sene evvel şampiyon olduğunda da aynı sistemle oynuyordu. gene şampiyonluklar alıyordu..
italya kendi ekolü ile her zaman başarılı olabilir..
ama italyan ekolü trabzonspor ekolü değildir.
trabzonspor un 40 senedir uyguladığı sistem italyan ekolü ile teğet bile geçmez.
bu yüzden italya nın başarısını kendine rol model seçmek saçmalığın daniskasıdır.

Mehmet Fatih Yavuz
13.03.2007, 19:54
desertstrom61 kardeşim vrstel manisa ilk yarı fırtına gibiydi.devamlı saldırıyordu.arkayı boş bırakıyordu.defans yapmıyordu.ama ne oldu sonra çakıldı.bu çakılmayı normal görüyorsan eyvallah.bir takım 10 haftadır yenilir mi?.sen ersun yanalı ts başkanı olsan hocalığa getirimisin.ziya hoca ersun hocaya 10 basar.karşılaştır diyorsun hocaları. ilk yarı vestel trabzondan daha iyiydi.ama şimdi trabzon çok daha iyi.ayman ceyhun rispi bu takıma monte eden kimdi .adam birde transfer (yaz)sezonu bittiği zaman takımın başına geldi.

elmalarla armutlar karşılaştırılmaz..
trabzonspor la vestel manisaspor un hocaları karşılaştırılmaz.
iki takım arasındaki kalite farkı maliyet taraftar vizyon ve gelenek farkı bu kadar belirgin iken ziya -ersun karşılaştırması yapılmaz.

ikisinin de aynı takımda hocalık yapmışlıkları var. ikisi de g.birliğinde hocaydılar. aynı şartlar aynı başkan aynı taraftar..
neden bu kadar kolay bir karşılaştırma varken kendini kasıyorsun ki illa ziya yı öne çıkaracağım diye..
olay bu kadar rahat anlaşılabilir..
adam gençlerin başında avrupada bile ziyanın trabzondaki başarısının kat be kat üstündeydi.. bu da karşılaştırılmaz aslında ama zor olanı yaptığı için veridir..

chealse ye hocalık yapan adamla atıyorum m. city e hocalık yapan adamların başarı kıstasları farklıdır..
ikisi de aynı yerde aynı şartlarda çalışsınlar o zaman not verirsin.

Enes Berfin
13.03.2007, 20:27

Aynen renkdasim bende ziya hocanin arkasindayim, bizim gibi düsünenler malesef az, ama herkesin bir yorumu vardir saygi duymak gerekiyor, ama ben ziyaya Sabir diyorum, takimi istedigi seviyeye getirecegine gönülden inaniyorum.

Salih61
13.03.2007, 20:29
Arkasındayız diyenler tekil konuşsun

A.Alper
13.03.2007, 20:41
son kararım :

defolup gitsin defolup gitsin defolup gitsin...
yerine de eski ünlü yabancı futbolculardan biri gelsin (keoman vs.)
aykut kocaman ya da ertuğrul sağlam da olabilir.bunlar takımımızla büyüyecek hocalar içi boşalmış insanlardan bıktık artık...

Salih61
13.03.2007, 20:46
Defol Ulannnnnn GÖbegİmİz Senİnle Mİ Kesİldİ!!!!!!

Travelair
13.03.2007, 21:17
Madem bu destek ve istifa başlıkları açık kalıyor, o zaman anket yapalım kalsın mı gitsin mi diye bunca tartışma da son bulur.

Ben istifa demiyorum ama yeni sezon için kalırsa pek umutlu değilim

Cabri61
13.03.2007, 21:53
amaan..

gs maçında keçeli çıktı
oyuna ersen girdi
son kanatsız oynadık yattara girene kadar.
böyle bir sistem bilmiyorum ben
çok dağınık bi sistemde oynuyoruz ki onun için de oynadığımız toptan galibiyetlerden zevk alamıyoruz

Erdem Koltuk
13.03.2007, 21:58
futbol@ziyadogan.com buraya mail atsanıza!!Fikirlerimizi buraya atalım bence.

Bahtiyar
13.03.2007, 22:13
evet baştan beri söylüyorum yerli genç hoca veya kariyerli yabancı hoca.
mesela yerli örnek vereyim
ertuğrul sağlam. adamın duruşu ben bu takımın hocasıyım diyor. yabancı olsun yerli olsun topçuya söz geçiriyor ziya gibi gözdağı vermek içi kesmiyor duruşuyla karizmasıyla onu hissetiriyor. tıpkı fatih terimin ilk zamanları gibi. genç ve başarıya da aç. efendiliği ise ziya kadar vardır herhalde belki fazlasıda vardır.
sonra bi bülent korkmaz bile erciyesi nasıl yaptı hep beraber görüyoruz adamları neredeyse düşmekten kurtaracak.

HALİT KARAKAŞ
13.03.2007, 22:13
Arkadaşlar,bu saatten sonra hoca değişmez, başka yollara şu an gitmeye hiç gerek yok kanısındayım,,,,

Erdal
13.03.2007, 22:15
Bu hocayı kim getirdi...
Keçeliyi kim aldı..
Gene sorarlar...

Lütfen...
Ha bide bende..
Kabahat bende...

Hocam bu muktedir olmayan iktidar zümresi hep böyledir işlerine geleni duyarlar işlerine gelmeyeni duymazlar. ....................

bodozlama
13.03.2007, 23:11
klavyeden Kim gitsin Kim Gelsini yazmayı iyi bilyosunuz valla bende yazıyorum o zaman....

Ziya gitsin Morinho gelsin,
Umut,gökdeniz gitsin Eto,messi gelsin,

Çok da super olur dimi..Guzel bir 11 den yaparım burdan ama yavaş yavaş....

Sözün özüne gelirsek o gitisin bu gitsin tarzı yorumlar çok sığ kalıyor.Bazı arkadaşlar Ersun yanal,Ertuğrul Sağlam gibi isimleri söylemişler.Türkiye şartlarında Ziya Doğan'ın yerine gelebilecek ismler bu gibi isimlerdir.En fazla Halilhodziç gibi kariyerli ama herhangi bir nedenden dolayı boşta bir isim olabilir.Bu gibi isimler üzerinde duran arkadaşların mesajlarını tutarlı buluyorum ve saygı duyuyorum.Ama katılmıyorum.

Çünkü Ersun yanal ;
1.si bence çok iyi hoca değil,
2.si iyi ise bile bize gitmez
3.sü ve en önemlisi tamamen fenere endeksli.En küçük ışık gördümü fenere gidebilecek karaktere sahip.Ziya Doğan'a bile yapmadığı kalleşlikten değil de göstermediği tepkiden dolayı kırılan bizler Ersun Yanal'a nasıl tölarans gösterecez

Ertuğrul'a gelince
Kişilik olarak çok takdir ediyorum ama büyütülecek bir şey yapmadı henüz...Rıza,Ersun,Samet aybaba ve bir çokları daha başarılı işler yaptı geçmişte.hemen adamı yücltmeye gerek yok bence...

Yabancı Hoca konusuna gelirsek Benim yabancıdan kısa vadeli beklentim yok...Olsa idi Vahid'e olurdu onu da kaçırdık artık....

Erdal
13.03.2007, 23:16
klavyeden Kim gitsin Kim Gelsini yazmayı iyi bilyosunuz valla bende yazıyorum o zaman....

Sözün özüne gelirsek o gitisin bu gitsin tarzı yorumlar çok sığ kalıyor.Bazı arkadaşlar Ersun yanal,Ertuğrul Sağlam gibi isimleri söylemişler.Türkiye şartlarında Ziya Doğan'ın yerine gelebilecek ismler bu gibi isimlerdir.En fazla Halilhodziç gibi kariyerli ama herhangi bir nedenden dolayı boşta bir isim olabilir.Bu gibi isimler üzerinde duran arkadaşların mesajlarını tutarlı buluyorum ve saygı duyuyorum.Ama katılmıyorum.

Çünkü Ersun yanal ;
3.sü ve en önemlisi tamamen fenere endeksli.En küçük ışık gördümü fenere gidebilecek karaktere sahip.Ziya Doğan'a bile yapmadığı kalleşlikten değil de göstermediği tepkiden dolayı kırılan bizler Ersun Yanal'a nasıl tölarans gösterecez

Ertuğrul'a gelince
Kişilik olarak çok takdir ediyorum ama büyütülecek bir şey yapmadı henüz...Rıza,Ersun,Samet aybaba ve bir çokları daha başarılı işler yaptı geçmişte.hemen adamı yücltmeye gerek yok bence...

Yabancı Hoca konusuna gelirsek Benim yabancıdan kısa vadeli beklentim yok...Olsa idi Vahid'e olurdu onu da kaçırdık artık....

Bu durumda? mustafa keçeli sol açık ,celo sol bek step yedek ( mecbur kalmadıkça) musampa zaten gereksiz .....sence ziya hoca takımı TAKIM yapabilecekmi?

Kasım Hilal
13.03.2007, 23:19
Sadet: Ziya Doğan istifa etmeli.. Etmezse gönderilmeli..

Barış
13.03.2007, 23:28
Zamanında Umut'u 90 + larda oyuna sokan Ziya,Gökdeniz'e de bunu uygulayabilirse,
M.Keçeli formsuz olduğunda onunla değil de Musampayla-yahut başkasıyla-başlayabilirse,
Celaleddin'in kanadı göz göre göre otoban olduğunda Celaleddin'i yedeğe çekerse,
gol atma şansımız rakibin hata yapmasının dışında bize bağlı hale gelirse,
o zaman derim ki vay be bu ziya harbiden adaletli ve sağlam adammış,tükürdüğümü de yalarım.

emre_erbayts
13.03.2007, 23:45
çok merak ediyorum doğrusu biz ziya doğan denen şahsı kapının önüne koyduğumuz zaman bu ziya ya kendine çalıştırabileceği bir kulüp bulabilecekmi?? daha doğrusu taraftarlarını çıldırtabileceği bir kulüp bulabilecek mi?
cahil herif bu kadro ile 33 puan toplayabildi merak ediyorum antalya- sivas- ankaragücü( en önemli 2 oyunucusunu aldık ceyhun-umut)-bursa gibi takımlarda heralde 15 puan toplayabilirdi.
defolll ziyaaa. senin oyun sisteminin başarılı olabilmesi için oynattığın 2 önliberonun lampart ve gerard kalştesinde olması lazım. bunu ben bu yaşta görüyom sen hala inat ediyon. yeteri kadar mide bulandırdın. defolllll

Erdal
13.03.2007, 23:57
Bu hocayı kim getirdi...
Keçeliyi kim aldı..
Gene sorarlar...

Lütfen...
Ha bide bende..
Kabahat bende...

ulusa sesleniş değilde andersenden masalar daha uygun bir isim oldu programa ........

muratd61
14.03.2007, 00:11
valla usaklar ziyadan iyi bi türk hoca bulunursa gönderilsin tabi....ama buda biraz zor....kim var ki iyi türk hoca?bnce sadece ertuğrul var.o gelse harika olur ama o da ilk büyük takım deneyimini bjk de yasamak ister kesinlikle.ziyanın tek eksiği korkak oynatması..bi vazgecse bundan harika olcak...ziya ya katlanmak zorundayız malesef...yabancı hocaya gelince ii bi yabancı hoca bulmak cok zor...son olarak baya geriye gitmiş olcaz belki ama keske senol günes i küstürmeselerdi de kalsaydı.adam harika top oynatıyodu ya.....

BURAK DOGU
14.03.2007, 00:16
ziya bu kadro ile kendi mantalitesini kuramaz... onun için bu kadroyu yönetemez... gitmeli ve yerine daha çok ortasahaya önemveren bi adam gerekli

Bahtiyar
14.03.2007, 08:38
valla usaklar ziyadan iyi bi türk hoca bulunursa gönderilsin tabi....ama buda biraz zor....kim var ki iyi türk hoca?bnce sadece ertuğrul var.o gelse harika olur ama o da ilk büyük takım deneyimini bjk de yasamak ister kesinlikle.ziyanın tek eksiği korkak oynatması..bi vazgecse bundan harika olcak...ziya ya katlanmak zorundayız malesef...yabancı hocaya gelince ii bi yabancı hoca bulmak cok zor...son olarak baya geriye gitmiş olcaz belki ama keske senol günes i küstürmeselerdi de kalsaydı.adam harika top oynatıyodu ya.....

ertuğrul sağlam bence bck li değil o samsun dan beceke ye gidip sonra geri dönüp samsun da futbolu bırakmıştı hatırladığım kadarıyla sonra da t.d oldu. ben ille ertuğrul hoca olsun demiyorum ama olursa da çoğunluğun ses çıkarmayacağını hatta sevineceğini tahmin ediyorum.
not: sene başında da ertuğrul hoca yı istiyorum demiştim.:D

chakanga
14.03.2007, 08:46
zıya hocanın tek dayanagı kupa kaldı kupayı kazanamassa istifa edecek herhalde :)

kupayı kazanırsa seneye yıne aynı cile ve sıkıntılarla buraya aynı seylerı yazmaya dewam edecez :D

muratt
14.03.2007, 08:49

Çünkü Ersun yanal ;

Ertuğrul'a gelince

Cok guzel yazmissiniz ama son paragraftaki Vahid Hoca hakkinda soyledikleriniz disindakilere katilamiyorum..

Bence Ersun bizi sampiyon yapar.. Ayrica Ziya Dogan gibi en ufak bir isikta hemen gitmez fenere, o isten bi defa yandi dili.. Milli takima giderken nasil izin aldi Cavcav'dan hatirlarsiniz.. Bence bizi sampiyon yapar sonra gider.. Sampiyon yaptiktan sonra da nereye giderse gitsin, bi sampiyon olalim biz gerisini getiririz.. Su 20 kusur yillik ugursuzlugu bi atalim hele ustumuzden ..

muratt
14.03.2007, 08:52
Bir de hatirlarsiniz Ziya Dogan gelmeden once anketli bi topik vardi.. "Ziya Hoca gel kurtar bizi" gibi bir ismi vardi topigin.. Lazoroni'den bikan millet Ziya Hoca'ya sarilmisti, %60'lar gelsin diyordu..
Diyorum ki o topikle bunu birlestirsek, boylece Ziya Hoca'ya olan bakis acisinin zamanla degisimini gormus olurduk.. Ayrica kim Ziya'ci kim Anti-Ziya'ci onu da gormus olurduk.. Ayrica gecmisten ders cikarilmasi acisindan da hos olur bence..

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 09:09
ziya doğan gelirken foruma üye değildim.. pek de okumuyordum açıkçası.. 1 senedir futbolla olan ilişiğimi tamamen kesmiştim çünkü..
lakin lazaroni faciasından sonra oraya sarı çizmeli mehmet ağa da yazsanız olumlu görüş alırdı diye tahmin ediyorum..
ersun yanal şampiyon yapar mı bilmem.. benim görüşüm olumlu yöndedir.. ama bırakıp gitmesine gelince mesele, eğer bırakıp gidecek olsa idi sene başında manisayı bırakır bize gelirdi..
fener istemiş başkası istemiş farkı yok bunun.. sütten ağzı yandı bi kere..

en azından sistemi trabzonspor un karakterine ters değil..

ersun yanal sadece türk olursa benim için öncelikli olur.. adam gibi bir yabancı getirildikten sonra artık türk hocaların büyük takımlarda herhangi bir iş yapabileceklerine inanmıyorum..
ya da ünal gibi hami gibi kendi evlatlarımızdan birini getirip 3 sene vakit vereceğiz.. hiç de sesimiz çıkmayacak..
ünal a hamiye katlanırım.. en azından kısır,kabız,hadım artık adını ne koyarsanız o cins futbol oynatmazlar..

Erkan
14.03.2007, 09:16
yok yok etmesin istifa, hiddink sene sonu ancak birak abilir rus millitakimini, sonra istifa etsin ziya ben hiddinkle anlasirim.. ;)..

Bahtiyar
14.03.2007, 09:20
yok yok etmesin istifa, hiddink sene sonu ancak birak abilir rus millitakimini, sonra istifa etsin ziya ben hiddinkle anlasirim.. ;)..

bence de sezon sonu istifa etsin o zaman hoca alternatiflerimiz çoğalıyor. ben ertuğrul, bülent vs. falan demiştim ama onları bile şimdi alamayız. ertuğrul hoca kayserinin başında bırakırda bize gelir mi diğerleride aynı.

ama tabi alternatiflerin arasında yönetimden beyefendinin:D biri çıkıp ziya ile devam edilecek demezse.

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 09:26
abi bence o kelamı değiştir de fuzuli ceza meza alırsın şimdi... .:)

Cafer KILIÇSOY
14.03.2007, 10:35
Ne Ertuğrulu ne Bülenti ya. Bunlar Trabzonda çalışabilecek kapasitede insanlar değil. Bunlar Kayseride başarılı olabilir ama Trabzonda olamazlar.

Sezon sonunda bana sorarsanız Samet Aybaba derim. Lazaroni giderkende bunu söylemiştim

stichus
14.03.2007, 10:37
ünal karamana önce yardımcı hocalık (lazaroni) sonra da td lik teklif edilmiştir..
milli takımda biraz daha pişmeyi tercih etmiştir ünal karaman..

Bahtiyar
14.03.2007, 10:38
denenmişleri denemekte bi fayda yokki. sezon sonu isterse marstan gelsin ama denenmeyen biri olsun razıyım koca dünyada bizim takımı çalıştıracak sadece 3 hocamı var.

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 10:39
bu futbola bir sene daha tahammül ettirmesinler bize de... ayıptır ayıp.. büyük takım olacaksın bu futbolu oynayacaksın.. ayıp..

Muhalif
14.03.2007, 10:48
ünal karamana önce yardımcı hocalık (lazaroni) sonra da td lik teklif edilmiştir..
milli takımda biraz daha pişmeyi tercih etmiştir ünal karaman..

Ya stichus boşver şimdi bunları da sen başkana işle Ziya ile bu işin olmayacağını.. istersen forumdan yorumları çıktı al koy önüne.. tüm forum ahalisi Keçeli ve 3 önlibero ile bu işin olmayacağını 20 maçtır söylüyor Ziya 21. maça yine Keçeli ve 3 önlibero ile çıkıyor de.. başkanı Ziya ısrarından vazgeçir, istikrar adına da olsa beyhude kürek çektiğini anlat:D
Sonra Türkiye'de çalışmak isterdim diyen Van Gaal'i sen alır gelirsin zaten.. Musampa'dan dolayı Hollanda ilişkilerin iyidir:D

Hüseyin Kurt
14.03.2007, 12:27
Ne Ertuğrulu ne Bülenti ya. Bunlar Trabzonda çalışabilecek kapasitede insanlar değil. Bunlar Kayseride başarılı olabilir ama Trabzonda olamazlar.

Sezon sonunda bana sorarsanız Samet Aybaba derim. Lazaroni giderkende bunu söylemiştim
samet aybabamı??
o nerden çıktı şimdi?!!

Ba®ış
14.03.2007, 12:31
Ya stichus boşver şimdi bunları da sen başkana işle Ziya ile bu işin olmayacağını.. istersen forumdan yorumları çıktı al koy önüne.. tüm forum ahalisi Keçeli ve 3 önlibero ile bu işin olmayacağını 20 maçtır söylüyor Ziya 21. maça yine Keçeli ve 3 önlibero ile çıkıyor de.. başkanı Ziya ısrarından vazgeçir, istikrar adına da olsa beyhude kürek çektiğini anlat:D
Sonra Türkiye'de çalışmak isterdim diyen Van Gaal'i sen alır gelirsin zaten.. Musampa'dan dolayı Hollanda ilişkilerin iyidir:D
güzel bi tespit Şota dan da pozitif referans alabilir hatta Kovermans ı da getirebilir

stichus
14.03.2007, 12:50
van gaal neden öyle söylüyor?
nereden çıkmış türkiye?
sezon başı kendisine teklifimiz iletildi de ondan!
ben hastasıyımdır kendisinin.. bir numara cuper iki numara van gaal di..
geç kaldık.. az ile sözleşme yenilendi.. bir de lucescu takıntımız vardı o ara tüm yönetimde..
van gaal düz adama top öğretir..
hector sana bana defansı öğretir..
maalesef ziya hoca adama bildiğini unutturup bir şekilde celalettin ömer rıza erdinç ayman musa gibi oyuncularını bavul gibi yanında taşıyor..
inşallah başarılı olur! ne diyeyim:)

Hüseyin Kurt
14.03.2007, 12:59
santini.
felix magath vardı bide (ismini yanlış yazmış olabilirim)

BURAK DOGU
14.03.2007, 12:59
ziya kupayı alacak arkadaşlar bundan eminim bir tek

Fatih
14.03.2007, 13:05
sametler giraylar onlar bunlar eski ne varsa fasa fiso

marcelinhos100
14.03.2007, 13:07
van gaal neden öyle söylüyor?
nereden çıkmış türkiye?
sezon başı kendisine teklifimiz iletildi de ondan!
ben hastasıyımdır kendisinin.. bir numara cuper iki numara van gaal di..
geç kaldık.. az ile sözleşme yenilendi.. bir de lucescu takıntımız vardı o ara tüm yönetimde..
van gaal düz adama top öğretir..
hector sana bana defansı öğretir..
maalesef ziya hoca adama bildiğini unutturup bir şekilde celalettin ömer rıza erdinç ayman musa gibi oyuncularını bavul gibi yanında taşıyor..
inşallah başarılı olur! ne diyeyim:)

van gaal Trabzosporu çalıştırabilecek en kaliteli hocadır gelecek futbolcular için de bir rehberdir gelebilirde bence ne kadar alıyorki az alkmaardan ama burada ziya doğanı eleştirmek kadar yönetiminin de büyük yanlışları olduğunu belirtelim ama gökdeniz olsun yattara olsun oynayamıyorlarsa istediğimiz gibi vardır bir problem hocada yoksa görüyoruz alkmaarda 20 yaşındakilerin nasıl oynadığını

Fatih
14.03.2007, 13:10
bazı futbolcular hocaya göre oynarlar o yüzden kariyerli bi hoca her zaman iyidir

stichus
14.03.2007, 13:16
öyle tabii..
hocadan taraftarın beklentileri nelerdir?
kariyerli olsun güven versin oyunu okusun her an uygun taktiksel değişiklikleri uygulayabilecek yetenekte olsun,smpatik olsun, takımı ateşleyecek karakterde olsun vesaire vesaire..
korkmasın hücum oynatsın.. akıllı risk alsın..
oyuncu ne bekler hocadan?
oyuncusuna göre değişir vallahi..
istisnasız hepsi oynatsın bekler ayrı da, hocanın disiplinli olmasını istemez mesela oyuncu..
kendisine 'takmasını' da istemez..
özel olduğunu hissettirmesini de bekler..
sistemi üzerine kursun ister..
idmandan çok oyunda önplanda olsun ister..
oyuncu hocanın kendisinisevmesini ister.. hocayı sevmek ve ondan korkmak bambaşka şeylerdir oyuncu için..
nereden biliyorum bunları?
bildiğim falan yok, atıyorum..
buyrun siz de 'aktarın' görüşlerinizi.. su çok güzel!

marcelinhos100
14.03.2007, 13:17
http://www.tff.org.tr/Resources/TFF/Images/TFF-ANA%20KLASOR/Milli-Takimlar/antrenorler/unalkaraman.jpg Ünal KARAMAN
Ümit Milli Takım Teknik
Direktörü

ÜNAL HOCA OLMAZMI VAN GAAL GELSE O DA VAN GAALİN YARDIMCISI OLSA O GİDİNCEDE BAŞA GEÇER AH NE GÜZEL OLUR

Turan AKYILDIZ
14.03.2007, 13:23
bana göre ziya hoca gs maçından sonra hemen istifa etmeliydi.bi takımın kaderiyle bu kadar oynanmazki ya

stichus
14.03.2007, 13:28
nuri albayrak en çok ünal hocayı istedi ama kendisi kabul etmedi..
önce lazaroninin yardımcısı olmadı.. sonra da teknik direktör olmadı..
kendince haklı sebepleri vardır..
ama bu teklif yapıldı ve hatta şenol güneşli unal karamanlı teklif dahi yapıldı..
olmayınca olmuyor..
inşaallah ziya hocada ısrar edilmesinin güzel neticeleri ortaya çıkar da hayatımızda ilk defa istikrar demişken onda da yanlış adamda istikrar hatasına düşmüş olmayız..

Travelair
14.03.2007, 13:28
http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/t_134_2004_1.jpg Ünal olmazsa şöyle bir yardımcı da olabilir. Oldum olası sevmişimdir bu adamı

stichus
14.03.2007, 13:30
travel hepsi bir tarafa da.. avatarındaki resim cidden müthiş.. kendisinde dahi yoktur bu poz herhalde..
hayatımda bir fotoğrafın bir insanı olduğundan bu kadar farklı gösterdiğine şahit olmadım ben..
acayip sevimli çıkmış adam yahu!

Adem Erdoğan
14.03.2007, 13:34
Felix magath gelsinde biraz komando eğitimi yaptırsın futbolculara:D.90 dk değil 180 dk koşan pres yapan bi takım oluruz.

Travelair
14.03.2007, 13:35
Nur gelmiş derler ya gerçekten de öyle :) Bu arada listeyi güncelledim, hepsi bildiğim oyuncular değil tabi. İşinize yararsa, araştıran da varsa bir veri bankasıdır nacizane
http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=689408&postcount=2074

marcelinhos100
14.03.2007, 13:39
"Hedef Şampiyonlar Ligi"

Trabzonspor'un savunma oyuncuları Erdinç Yavuz ve Milan Stepanov, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.
Erdinç Yavuz, Galatasaray maçında iyi mücadele ettiklerini belirterek, ''Maça aslında kötü başlamadık ama şanssız bir gol yedik. Bu golde hatam vardı. İleriye çıktım topu kaybettim ve dönüşte gol oldu. Futbol hatalar oyunu. Artık bu maçı unuttuk. Şimdi Ankaragücü maçı var. Ankaragücü maçında tek hedefimiz galibiyet. Yine bir galibiyet serisi yakalamak istiyoruz'' dedi.

Galatasaray maçı öncesi ligi ilk 2 takım arasında tamamlama hedeflerinin olduğunu ifade eden Erdinç, ''Sadece bir maç kaybettik. Önümüzde 10 maç var. Bunları kazanacak gücümüz de var. Hedefler bitmiyor. Kupayı almak istiyoruz. Ligde de çıkabileceğimiz kadar yukarı çıkmak istiyoruz'' diye konuştu.
MUSA'YI ZİYARET EDECEĞİZ
Erdinç Yavuz, Galatasaray maçında Musa Büyük'ün ayağının kırılmasından büyük üzüntü duyduklarını ifade etti.

Erdinç, maçtan sonra Trabzonspor'un uçağının hemen kalktığını ve hastaneye gidemediklerini kaydederek, ''Orada kalmak istedik ama izin çıkmadı. Ankaragücü maçından sonra Musa'nın yanına gitmeyi düşünüyoruz'' diye konuştu.
Erdinç, (A) Milli Takımın Yunanistan ve Norveç maçı öncesi açıklanacak kadroya çağrılma beklentisinin olduğunu belirtti.
STEPANOV'UN AÇIKLAMALARI
Milan Stepanov ise Risp'in sakatlanmasının ardından tekrar bordo-mavili takımda forma şansı bulmasıyla ilgili olarak, ''Risp iyi oynuyordu ama talihsiz bir sakatlık dönemi geçirdi. Şimdi ben oynuyorum. Gerekli performansı göstermek benim görevim'' dedi.
Stepanov, transfer konusuyla ilgili bir takım konuşmaların olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:
''Sezonun ortalarındayız ve önümüzde lig ve kupa maçları var. Şimdi sadece bu maçları düşünüyorum. Bu maçlardan sonra bakacağız, hakikaten talep olacak mı? Olursa ben ve kulüp ne yapacağız? Kulüplerden direkt değil de ikinci, üçüncü şahıslardan teklif geliyor. Beni arayanlar oluyor. Onlara da aynı şeyleri söylüyorum. 3 yıl daha Trabzonspor ile sözleşmem var.''

seneye stephanov iyi bir paraya satılıp iyi iki yabancı alınabilir biri sol açık biri kaleci acaba bu konuda bir bilgisi varmı stichus abinin

Hüseyin Kurt
14.03.2007, 13:39
http://www.tff.org.tr/Resources/TFF/Images/TFF-ANA%20KLASOR/Milli-Takimlar/antrenorler/unalkaraman.jpg Ünal KARAMAN
Ümit Milli Takım Teknik
Direktörü

ÜNAL HOCA OLMAZMI VAN GAAL GELSE O DA VAN GAALİN YARDIMCISI OLSA O GİDİNCEDE BAŞA GEÇER AH NE GÜZEL OLUR

van gaal için artık geç bence.
sezon başı olsa olurdu.

BURAK DOGU
14.03.2007, 13:41
ünaldan ne adam olur ne de hoca olur

champions
14.03.2007, 13:41
Nur gelmiş derler ya gerçekten de öyle :) Bu arada listeyi güncelledim, hepsi bildiğim oyuncular değil tabi. İşinize yararsa, araştıran da varsa bir veri bankasıdır nacizane

Listeye baktımda hızlı ,çevik valencia forveti mistayı göremedim:D biliyoruz şimdinin madridlisi olduğunu ... Liste güzelde bizim hayatta alamayacağımız oyuncular var orda alabileceklermizde var tabiki ukraynalı aliyevi gençler şampiyonasında izlemiştim türkiyeye karşı, yanlış hatırlamıyosam en dikkat çeken 10 oyuncu arasındaydı diğerleri messi,mikel abeyie,fabregas, diye gidiyor hepsini hatırlamıyorum izlemek lazım

antagonist
14.03.2007, 13:42
Ünal'dan "Adam gibi adam"ın kralı olur,hocanın da âlası olur...

BURAK DOGU
14.03.2007, 13:42

yani bizim gençlerimiz bitti başka takımlardan mı alacağız bir de genç oyuncu? bu genç takımda oynayan kardeşlerimize bir ihanet, siz gidin adam olmazsınız mesajı olmaz mı?

Travelair
14.03.2007, 13:51
yani bizim gençlerimiz bitti başka takımlardan mı alacağız bir de genç oyuncu? bu genç takımda oynayan kardeşlerimize bir ihanet, siz gidin adam olmazsınız mesajı olmaz mı?

İhanet olacağını sanmıyorum. Kapasite meselesi, elbette hak eden oynasın, seçim adaletli yapılsın. Yani yabancı hayranlığı yapmayalım elbette. Ama dışarıya gözümüzü kapatamayız

Travelair
14.03.2007, 13:54
Listeye baktımda hızlı ,çevik valencia forveti mistayı göremedim:D biliyoruz şimdinin madridlisi olduğunu ... Liste güzelde bizim hayatta alamayacağımız oyuncular var orda alabileceklermizde var tabiki ukraynalı aliyevi gençler şampiyonasında izlemiştim türkiyeye karşı, yanlış hatırlamıyosam en dikkat çeken 10 oyuncu arasındaydı diğerleri messi,mikel abeyie,fabregas, diye gidiyor hepsini hatırlamıyorum izlemek lazım

Alırız be champions, belki 3er 5er değil ama birer birer... Yeter ki iyi araştırılsın doğru tercih yapılsın

Hüseyin Kurt
14.03.2007, 13:56
http://www.transfermarkt.de/bilder/spielerfotos/t_134_2004_1.jpg Ünal olmazsa şöyle bir yardımcı da olabilir. Oldum olası sevmişimdir bu adamı
kim bu?

selçukabi
14.03.2007, 13:57
Van Gaal Trabzonspor'a geldikten sonra TS maraton tribünü TD'lerinin ilk eleştirileri şu yönde olacaktır;
"Ne kadar çok pas yaptırıyor bu adam da takıma kaleye kaç saat sonra gidecez acaba elinde kağıt kalem okul mu burası kardeşim " peeeaaah

champions
14.03.2007, 13:58
Van Gaal Trabzonspor'a geldikten sonra TS maraton tribünü TD'lerinin ilk eleştirileri şu yönde olacaktır;
"Ne kadar çok pas yaptırıyor bu adam da takıma kaleye kaç saat sonra gidecez acaba elinde kağıt kalem okul mu burası kardeşim " peeeaaah
:D :D :D :alkış:

BURAK DOGU
14.03.2007, 14:03
ben gençlerimize önem verilmesini istiyorum arkadaşlar kim gelirse başa gençlere önem versin yeterli... onun için de türk futbolunu, trabzon alt yapısını iyi bilen bi hoca gerekli

Y.Sert
14.03.2007, 14:04
:D :D :D :alkış:

Mümkündür.
Hiç bişey bulamazlarsa neden gözünün üstünde kaş var derler.

Travelair
14.03.2007, 14:07
kim bu?

Stefan Kuntz, bjk'nin eski golcüsü, Alman Milli, şu anda Bochum'un spor direktörü

stichus
14.03.2007, 14:10
matthias sammer nerede şimdi?
sezon başında onun için de biryüklenmiştik ama trabzonu kaldıramaz denmişti..
halterci ayarlayayım ben size demiştim ben de!

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 14:14
Mümkündür.
Hiç bişey bulamazlarsa neden gözünün üstünde kaş var derler.

wallahi gülmekten yarıyor beni sizin şu mecazlarınız...

pamuk ipliği ile dağa tırmanmaya çalışmayı savunanlar, olmaz diyenlerle dalga geçer olmuş...

bi siz biliyorsunuz ya futbolu van gaal çok pas yaptırdığında eleştirecekmişiz niye çok pas yapıyor da kaleye gitmiyoruz diye....

herşeyi siz bilirsiniz aman beyim biz ne anlarız..
pardon...

bu da size ve sizin gibilere son yazımdır.. bundan sonra ne benden alıntı yapın ne ben sizden alıntı yapayım.. siz yapsanız da cevap vermeyeceğim..
herşeyi ben bilirime gitmişiniz.. küçük dağları da allah yarattı.. siz değil..
haydin selametle..

selçukabi
14.03.2007, 14:15
Yattara'yı sürekli oynatan bir TD bulmak lazım öyle Sammer, Kuntz filan Yattara'yı oynatırlar mı sanıyorsunuz? Hele hele İlk hafta oynatmazsa görün siz eğlenceyi, benim şöyle benzer bir olayım var; Bİzim alt komşu biraz rahatsız. Benden önceki iki komşuyu harcamış (yani kovdurmuş) gürültü yapıyorlar diye. Bizim de uşak var malum, evdeki tek gürültü yapan icraati koşmak. Sürekli şikayetçi ama sadece bana şikayet edebiliyor. Artık sabıkalı olduğu için ev sahibi veya yöneticiye gidemiyor. Yani bizim taraftar da böyle giderse bizim alt komşuya dönebilir.

Travelair
14.03.2007, 14:18
"Age of Empires" serisinin (Strateji-savaş oyunu) birisinin incelemesine bakmıştım da, Türkler hakkında savaş açısından güçlü organizasyon/strateji açısından zayıf diyorlardı. Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküşünde de Avrupa'nın meydan savaşlarından vazgeçip stratejik taktiklere dönmesinin etkisi olduğu söylenir. Bize bu organizasyonunu oluşturacak ehiller gerekli

selçukabi
14.03.2007, 14:24
"Age of Empires" serisinin (Strateji-savaş oyunu) birisinin incelemesine bakmıştım da, Türkler hakkında savaş açısından güçlü organizasyon/strateji açısından zayıf diyorlardı. Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküşünde de Avrupa'nın meydan savaşlarından vazgeçip stratejik taktiklere dönmesinin etkisi olduğu söylenir. Bize bu organizasyonunu oluşturacak ehiller gerekli
Aslında Trabzonspor'umuz bu konuda hala Osmanlı gibi davranıyor zaten. Osmanlının savaşlarda tek ve etkili taktiği vardı biliyorsunuz "Hilal taktiği". Bizde de eskiden İskender taktiği vardı soldan gidip gidip Dobi Hasan'a orta yapardı. Şimdi de Yattara var sağdan gidip gidip Ersen'e orta yapıyor veya yapması isteniyor...

stichus
14.03.2007, 14:29
alt komşular çoğalınca?
ev sahibi alt komşu olunca?
taraftar beşiktaş maçının ikinci yarısına hala inanamıyor.. aşacağız bunları..

BURAK DOGU
14.03.2007, 14:34
Osmanlı tarihini biraz daha incelemenizi tavsiye ederim... bilgisiz bir adamın Türkler hakkında yorumundan sonra onu destekler nitelikte konuşmamanızı ön görürüm... Trabzonumuzda adam var ama oynatılmıyor bizim stratejik eksikliğimiz olsa olsa bu olabilir

coolank
14.03.2007, 14:37
sezon başı van gaal için biz de epey ugraşmıştık yönetimdeki bir kaç kişiyi razı etmeye inandırmaya .. ama burun bükenler olmuştu ...o zamanlar hala vahidi kovalıyorlardı.. gerçi bakıyorum da bu takımın başındaki adamdan da lazaroniden de iyi olurdu ...o zamanlar van gaal biraz gündeme gelir gibi oldugu zaman hemen patttttttttt diye lucescu-ünal ikilisi ortaya atıldı ... dogru yanlış bilmiyorum ama lucescu 60 milyon dolar bütçe istemiş sırf transferler için ...tabii ki takım aynen kalmak kaydı ile ... sonra da olmadı .. kaleciyi gönderdi onu da malum şekilde pasifize edildi ...neyse geçmiş geçmişte kaldı ... ilk ve en önemli sorunumuz bu adamdan kurtulmak .. yoksa daha çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk burada yazar çizeriz ...

Mustafa AYDIN
14.03.2007, 14:38
Bu yönetim kaldığı sürece Ziya Doğan ın gideceğini kimse düşünmesin,Albayrak değil 7 maç 10 maç üst üste kaybetseydik bile Ziya Doğan ı göndermiyecektik demişti.
Tabii kendiliğinden istifa edermiydi orasını bilemem ama şu anki mevcut durumda gideceğini hiç sanmıyorum.

BURAK DOGU
14.03.2007, 14:40
ben kadroya yönetimin baskı yaptığına da inanıyorum arkadaşlar

selçukabi
14.03.2007, 14:41
Bu yönetim kaldığı sürece Ziya Doğan ın gideceğini kimse düşünmesin,Albayrak değil 7 maç 10 maç üst üste kaybetseydik bile Ziya Doğan ı göndermiyecektik demişti.
Tabii kendiliğinden istifa edermiydi orasını bilemem ama şu anki mevcut durumda gideceğini hiç sanmıyorum.

Ahan işte bizi anlayan biri çıktı. Bizde onu anlatmaya çalışıyoruz. Bu yönetim 2 sene daha kulubün başında kalacak çok dirayetli çıktılar. Ziya da bu takımın başındadır.Ve idda ediyorum bir takım 2 sene bir td'e dayansın başarılı olur ha ne kadar başarılı olacağı o td kapasitesi ile ilgilidir.(bkn. Ertuğrul Sağlam)

BURAK DOGU
14.03.2007, 14:42
Ahan işte bizi anlayan biri çıktı. Bizde onu anlatmaya çalışıyoruz. Bu yönetim 2 sene daha kulubün başında kalacak çok dirayetli çıktılar. Ziya da bu takımın başındadır.Ve idda ediyorum bir takım 2 sene bir td'e dayansın başarılı olur ha ne kadar başarılı olacağı o td kapasitesi ile ilgilidir.(bkn. Ertuğrul Sağlam)

ziya bizi şampiyon yapabilir mi abi?

selçukabi
14.03.2007, 14:50
ziya bizi şampiyon yapabilir mi abi?
TS'un şampiyon olması bizans takımlarının kötü sezonlarında olmasına bağlıdır.Ama futbolcu kadrosu, TD, Yönetim konusunda istikrar sağlanırsa şampiyonluğa yaklaşırız. Örnek, A-)92-95 arası kadro ( sağ kanat Lemi, Stoper Osman-Cengiz, ileri ikilinin arkasında Orhan, Kaleci Metin-Nihat ve yedek kulübesi hikaye ) bu kadro dışarıdan bakıldığında şampiyon olabilecek bir kadro mudur? Hayır ama yıllarca beraber oynadıkları için takım oldular. B-) Şenol Güneş, beraber oynayan ve oynatan bir kadronun başında olduğu için başarılı sayıldı.(Bkn. Dünya 3. lüğü de gayse iskeletinin başarısıdır onlar da beraber oynama ile takım olan ve özgüven sahibi futbolculardı ) C-) Faruk Özak başkan ve Kenan İskender Asbaşkan ne para ne pul ne vizyon ama bu istikrarın oluşmasında maestro oldular.
Yani diyeceğim odur ki TS bu protipi esas almakla başarılı olacak. Yoksa febe gibi 4-5 dünya yıldızı getirmekle her sene TD değiştirmekle olmaz bu işler (ki Daum 3 sene kaldı 2 sene şampiyon bir sene son maçta 2.)

BURAK DOGU
14.03.2007, 15:22
TS'un şampiyon olması bizans takımlarının kötü sezonlarında olmasına bağlıdır.Ama futbolcu kadrosu, TD, Yönetim konusunda istikrar sağlanırsa şampiyonluğa yaklaşırız. Örnek, A-)92-95 arası kadro ( sağ kanat Lemi, Stoper Osman-Cengiz, ileri ikilinin arkasında Orhan, Kaleci Metin-Nihat ve yedek kulübesi hikaye ) bu kadro dışarıdan bakıldığında şampiyon olabilecek bir kadro mudur? Hayır ama yıllarca beraber oynadıkları için takım oldular. B-) Şenol Güneş, beraber oynayan ve oynatan bir kadronun başında olduğu için başarılı sayıldı.(Bkn. Dünya 3. lüğü de gayse iskeletinin başarısıdır onlar da beraber oynama ile takım olan ve özgüven sahibi futbolculardı ) C-) Faruk Özak başkan ve Kenan İskender Asbaşkan ne para ne pul ne vizyon ama bu istikrarın oluşmasında maestro oldular.
Yani diyeceğim odur ki TS bu protipi esas almakla başarılı olacak. Yoksa febe gibi 4-5 dünya yıldızı getirmekle her sene TD değiştirmekle olmaz bu işler (ki Daum 3 sene kaldı 2 sene şampiyon bir sene son maçta 2.)

söylediklerine katılıyorum ancak şunu gerçekleştirmemiz gerekli diye düşünüyrum... yabancı almak yerine illa ki bu Trabzonspor alt yapısından olması gerekmez: Trabzonda top koşturan adamları ilave etmeliyiz takıma...

Y.Sert
14.03.2007, 15:35
wallahi gülmekten yarıyor beni sizin şu mecazlarınız...

pamuk ipliği ile dağa tırmanmaya çalışmayı savunanlar, olmaz diyenlerle dalga geçer olmuş...

bi siz biliyorsunuz ya futbolu van gaal çok pas yaptırdığında eleştirecekmişiz niye çok pas yapıyor da kaleye gitmiyoruz diye....

herşeyi siz bilirsiniz aman beyim biz ne anlarız..
pardon...

bu da size ve sizin gibilere son yazımdır.. bundan sonra ne benden alıntı yapın ne ben sizden alıntı yapayım.. siz yapsanız da cevap vermeyeceğim..
herşeyi ben bilirime gitmişiniz.. küçük dağları da allah yarattı.. siz değil..
haydin selametle..

SAÇMALAMIŞSIN.
Zaten bugün aldığım kararla kendimi besiye çekiyorum.mantıklı yazılara alıntı yapar.alıntı yapılan yazılarımı cevaplarım.dediğim dediklerle didişmek ten bıktım.
ama zamanı gelince ben demiştim diyeceğim.

Büyük dağlarıda Allah yarattı. siz değil.
yolun açık olsun.

Harun
14.03.2007, 15:52
Nedense gidenler ve susanlar hep savunanlar oluyor.Halbuki savunanların süreklilik sağlaması lazım benim bildiğim kadarı ile.Demekki eleştirlerde haklıyız ki artık savunulacak bir şey kalmamış.Ne mutlu bize bir zafer kazandık.Kaçmadık kaçmayacağızda:) Ziya Doğan istifa

Gürkan
14.03.2007, 15:53
Nedense gidenler ve susanlar hep savunanlar oluyor.Halbuki savunanların süreklilik sağlaması lazım benim bildiğim kadarı ile.Demekki eleştirlerde haklıyız ki artık savunulacak bir şey kalmamış.Ne mutlu bize bir zafer kazandık.Kaçmadık kaçmayacağızda:) Ziya Doğan istifa

desende savunmadada istikrar şart.:D

Harun
14.03.2007, 15:56
O da bir istiikrar örneği değil mi? İstikrarı savunanlar susuyor birde:)

Özkan
14.03.2007, 16:25
Bize gelmeden önce Tomas Jun'u çok beğenir ve Trabzonspor'un onu almasını çok isterdim.

Sizin listedeki genç yeteneklerin harcanmasına gönlüm râzı olmaz. Önce gençleri adam edecek, onları iyi yetiştirecek ve disiplinle oynatabilecek bir teknik kadro lâzım.

ozants61
14.03.2007, 16:33
bırakın dostlarım ya istıfa falan azıcık olumlu olun ya nereye kadar o gıtsın bu kalsın bı rahat bırakın ya hep bu acelecılıkden dolayı bir türlü sevinemıyoruz.biraz sabır kardeslerım biraz sabır.......

Y.Sert
14.03.2007, 16:40
FERHAT ŞAHİN

Trabzonspor gibi oynamak

Öncelikle Musa Büyük’e büyük geçmiş olsun diyorum. Zaman zaman eleştirdiğim bir futbolcu olmasına rağmen terinin son damlasına kadar neyi varsa ortaya koymasından hep bahsetmişimdir. Inşaallah en yakın zamanda arkadaşlarının arasına döner. Ayrıca futbolculuk hayatı boyunca ilk defa maddi açıdan kazanabileceği bir transfer yapmışken böyle bir talihsizlik yaşaması çok kötü oldu. Umarım yönetim üstüne düseni yapar. Musa’nın tam güzel form tutmuş iken sakatlanması takımı etkilemesede Ziya hocayı çok etkileyecektir.

Bugün Mustafa Keçeli dışında herkes elinden geleni yaptı. Futbol şansının bugün Trabzonspor’dan yana olmayışı skorun GS’nin lehine dönmesine sebep oldu. Trabzonspor yenildi ama içimde hiç bir burukluk yada üzüntü yok çünki çok iyi mücadele ettiler ve Trabzonspor’lu oyuncunun oynaması gerektiği gibi oynadılar. Iki şansız golün yenmesi planları bozdu.

Bugün Ayman’da yine tutukluk vardı. Herhalde kafa olarak bu maça tam hazırlanamadı. Ama sonuçta o bile çok kötü oynamadı. Iki golde de sanki pasları o verdi ama tamamen şanssızlık sonucu idi ikiside. Belki ikinci golde hamle yapmakta biraz gecikti.

Skor 1-1 olduktan sonra Ziya hoca güzel bir hamle yapıp Yattara’yı oyuna aldı ama o oyuna giremeden skor 2-1 olunca büyük bir hayal kırıklığı yaşandı. Yine de bir kaç dakika içerisinde kendilerine gelin son saniyeye kadar gol kovaladılar. Olmayınca olmuyor işte.

Şimdi bu yenilgiye pek takılmadan bir sonraki maça ve kupaya yoğunlaşmalı. Hem Ziya Doğan’ın hem de yönetimin artık gereksiz hedefler açıklamalayı bırakmalılar. Belli ki bu takımda yersiz stres yapıyor. Onun yerine gelecek sezonun takımını kurmaya başlasalar çok daha iyi olacak. Hedeflerini de Avrupa kupalarına gitmek olarak göstersmeliler. Üstünde 3-4 takım varken şampiyonlar ligi hatta şampiyonluktan bahsetmenin kime yararı var. Gereksiz yere camianın beklentilerini yükseltip yine hayal kırıklığına uğratmaktan başka bir şeye yaramaz. Bu sezon kayıp bir sezondur. Bu kayıp sezonu bir kupa ile taçlandırabilirlerse ne ala. Hedef kupa’yı almak ve ligte çıkabildikleri yere kadar çıkmak olmalı.

Oyun olarak dengeli bir mücadele oldu denebilir. Trabzonspor daha net gol pozisyonlarına girdi fakat gol yapamadı. Sonuçta 3 ihtimalli bir maçtı ve her derbide olduğu gibi favori kaybetti.

Bu yenilginin aslında iyi bir tarafı olabilir. Takım belki Mustafa Keçeli’den kurtulabilir. Inşallah Ziya hoca galip gelen takımı bozmamak adına takımın ilk 11’inde tuttuğu Mustafa’yı artık ya yedeklere yada 18 dışına yollar. Işin garip tarafı onun bölgesinde oynayabilecek Musampa hem cezalı hemde formsuz. Yine de performansının düşeceğini bile bile Gökdeniz’i sola çekmeli ve Yattara’yı sağda koymalı Ziya hoca. Hep beraber göreceğiz.

Musa’nın yerine en iyi aday Ferhat gibi görünüyor ama Ziya hocanın elinde başka oyuncularda var. O konuda sıkıntı çekeceğini sanmıyorum. Takımın form tuttuğu bir zamanda peşpeşe gelen sakatlıklar alternatifli kadronun önemini bir defa daha ortaya çıkardı. İnşaallah bir başka oyuncu uzun soluklu bir sakatlık geçirmez. Risp, Yattara, Musa derken takımda sağlam oyuncu kalmayacak.

Herşeye rağmen alternatifli ve kaliteli bir kadro var Trabzonspor’da önemli olan gelecek sezona en az 3-4 kaliteli oyuncu daha kazandırabilmek. Yabancılarının en az 4 tanesinin oynayabildiği bir kadro oluşturulmalı. O zaman daha büyük hedeflerden söz edilebilir.
Eğer yönetim Ziya hocayı tutarsa ve onun dediklerine göre transfer yapmaya devam ederse daha iyi bir kadro kurulması çok zor olmaz.

Sevgiyle kalın.

Bu yazı toplam 2349 defa okunmuştur.
***bu okuyanlar arasında burda olanlar parmak kaldırsın

erdal6167
14.03.2007, 18:16
ya bırak git işine abicim allahını seversen.. ne oyuncu kalitesinden bahsediyorsun...
iki çok önemli oyuncusunu aldığın gençlerbirliğişu an 5. sırada... sadece 2 tane yıldızı olan kayseri bjk ile gs nin ensesinde.. iki sezondur transfer yapmayan Gs karşısında rezil rüsvasın..
hangi kaliteden bahsediyorsun..
ersun yanal ı eleştiriyorsun.. adamın elinde çoğu zaman 18 kişilik kadro bile yok. o kadar sıkışık imkanlarla vizyonsuz bir kentte mucize beklemeyi biliyorsun adamdan..
ama iş trabzona gelince bu kadar geniş imkânlarla türkiye liginin şu anki düzeyinde iyi bir kadronun başarısızlığına kulp aramaya başlıyorsun..
bu kadar da mazeretçi olmayın..
ziya doğan be-ce-rik-siz-dir..
bunun başka açıklaması yok...

ya işte ne güzel kayseri gencler, her sene birileri orada, senin trabzonsporu karşılaştırdığın takımlara bak,işine git diyorsun doğru, seninle ayrı mantaliteden değiliz galiba. ersunu mantalitesi de belli, gerci ersun ts ye gelsin sen onada zamanı gelince istifa dersin. nasıl osa hep böyle oluyor.

erdal6167
14.03.2007, 18:20
ya bırak git işine abicim allahını seversen.. ne oyuncu kalitesinden bahsediyorsun...
iki çok önemli oyuncusunu aldığın gençlerbirliğişu an 5. sırada... sadece 2 tane yıldızı olan kayseri bjk ile gs nin ensesinde.. iki sezondur transfer yapmayan Gs karşısında rezil rüsvasın..
hangi kaliteden bahsediyorsun..
ersun yanal ı eleştiriyorsun.. adamın elinde çoğu zaman 18 kişilik kadro bile yok. o kadar sıkışık imkanlarla vizyonsuz bir kentte mucize beklemeyi biliyorsun adamdan..
ama iş trabzona gelince bu kadar geniş imkânlarla türkiye liginin şu anki düzeyinde iyi bir kadronun başarısızlığına kulp aramaya başlıyorsun..
bu kadar da mazeretçi olmayın..
ziya doğan be-ce-rik-siz-dir..
bunun başka açıklaması yok...

ha ayriyeten ben ziya doğanın savunucusu değilim ben istikrar istiyorum artık, zırt pırt hoca değişmez.

Gürkan
14.03.2007, 18:22
ya işte ne güzel kayseri gencler, her sene birileri orada, senin trabzonsporu karşılaştırdığın takımlara bak,işine git diyorsun doğru, seninle ayrı mantaliteden değiliz galiba. ersunu mantalitesi de belli, gerci ersun ts ye gelsin sen onada zamanı gelince istifa dersin. nasıl osa hep böyle oluyor.

zamanı gelince istifa demeyi bilmek gerekir.

erdal6167
14.03.2007, 18:24
Madem öyle soruyorum;sıralamada bizden üstte yer alan hangi takımın kadrosu bizden daha iyi?konya?sivas?gençler?kayseri?bjk?gs?

bende sana cevap veriyorum 2. yarıda ki duruma bakarsan ne durumda olduğunu görrüsün, lazoronidan artanlarla bu hale geldik dikkatini cekerim. . .
am tabi ziya dopan ağzıyla kuş tutsa farketmez, bu böyle devam eder durur, biri daha geir onada istifa deriz, diğeri gelir onada, acaba hep mi hoca suclu diye bir düşünmeyiz, değiştiri dururuz,

KANDIRILIYORUZ, UMUT VAAD EDİLİP DEĞİŞİKLİK YAPILIYOR, UYUTULUYORUZ, RADİKAL DEĞİŞİKLİK YAPILACAK ARKADAŞ, İYİ ÖRNEKLERDEN ÖRNEK ALINACAK, ARTIK KANDIRILMAYALIM. . .

erdal6167
14.03.2007, 18:26
zamanı gelince istifa demeyi bilmek gerekir.

ZATEN HEP ZAMANI GELDİĞNDE İSTİFA DENDİ AMA HİÇ BİR YARARINI GÖREMEDİK, ZAMANLAMA DA MI HATA YAPILDI NE. . .

antagonist
14.03.2007, 18:28

Ziya 7 maçlık seri yaptı.Ersun 14 :)

focus61
14.03.2007, 18:30
G İ T M E S İ N Adam Gİbİ Adam Zİya DoĞan, Standardi Olmayan Adam Adam DeĞİldİr....

erdal6167
14.03.2007, 18:32
Ziya 7 maçlık seri yaptı.Ersun 14 :)

olsun onun mantalitesi belli, hep hucum tam hucum, gerci bizim oaralarada ona CAHİL CESARETİ derler ama neyse. . .

antagonist
14.03.2007, 18:34
olsun onun mantalitesi belli, hep hucum tam hucum, gerci bizim oaralarada ona CAHİL CESARETİ derler ama neyse. . .

Ziya'nın da mantalitesi belli :)Ersun'un takımları fos,sene başında 3-4 galibiyet,sonra hüzün...

atlantis
14.03.2007, 18:35
İstifa etsin! Ben ziya doğanın mantığını anlamış değilim ziya doğanın kalması ve devamlı istikrardan bahsedenler ziya doğanın önümüzdeki senede bizlerle olması halinde sahaya sürdüğü kadrodan tutun, oyun kurgusu taktiksel olarakta lehimize olmayacağını düşünüyorum.

Gürkan
14.03.2007, 18:40
ZATEN HEP ZAMANI GELDİĞNDE İSTİFA DENDİ AMA HİÇ BİR YARARINI GÖREMEDİK, ZAMANLAMA DA MI HATA YAPILDI NE. . .

benim için ziya doğanın istifa etmesi için zaman yok.zaman vermiyorum çünkü yapacak olacağı sistemi -tamtamına uygulasa bile- beğenmiyorum yani benim seri galibiyet almasını bekliyeyim takım yerleşsin yok istediği adamları alsın gibi kriterlerim yok. sonunda kafasındaki uygulasa bile benim beğenmediğim bir sistem olacağı için zaman tanımak istemiyorum.

erdal6167
14.03.2007, 18:42
herkes ziya doğan mantalitesi deyip duruyor, ya peki bize ilk geldiğive 11 mac üst üstte kazandığı zaman da aynı manataliteye sahip değil miyid , o zaman takım böyle mi oynuyordu, yoksa kadro ile alakası cok büyük, bırakalım şu mantaliteyi, tranzferleri sezon başı kampına yetiştiremeyen, ay tranzfer sezonu bitmek üzere bari bir adam alayım mantığı ile alakasız yerlere alakasız yerlerden oyuncu alan yönetimi uyaralım bence, sezam kapanır kapanmaz 20-25 gün içinde imzayı atıp getireceksin, öyle gitti geldi olmayacak, bunlar düzelsin önce, taraftar mantalitesi değişecek, şarkılı tüekülü destek yok artık, sadece ileriadamları alkış almayacak defansdaki adam topu taca attı mı görevini yapmıştır o da alkışlanacak, takımyenildiği zaman bütün stada ayakta alkışlayacak, bunları yapabiliyor muyuz, biz seyirci olarak avrupa düzeyinde takımı destekliyor muyuzda avrupa düzeyinde futbol bekliyoruz.

NEDEN BİRİLERİNİN YAPMASINI BEKLİYORUZ, ŞU TÜRKİYEDE İLK BİZ YAPALIM, ANKARAGÜCÜ MACIN DA 25-30 BİN KİŞİ GİDECEK Mİ STADA. . .

erdal6167
14.03.2007, 18:44
benim için ziya doğanın istifa etmesi için zaman yok.zaman vermiyorum çünkü yapacak olacağı sistemi -tamtamına uygulasa bile- beğenmiyorum yani benim seri galibiyet almasını bekliyeyim takım yerleşsin yok istediği adamları alsın gibi kriterlerim yok. sonunda kafasındaki uygulasa bile benim beğenmediğim bir sistem olacağı için zaman tanımak istemiyorum.
bende diyorum ki bu böyle devam eder durur, ziya gider yenisi gelir, o gider yenisi gelir, hep vaadlerle böyel kandırılır dururuz ve ne yazık ki hep boynumuz bükük olur şimdiye kadar olduğu gibi.. .

Gürkan
14.03.2007, 18:44
eveeet.
Top yine döndü dolaştı taraftara geldi.

erdal6167
14.03.2007, 18:45
top dönüp dolaşıp taraftara gelmedi, genelin içinde biz küçük özel parantez o, tek cümle alıp yargılamayalım, yazının anafikri var. . .

Gürkan
14.03.2007, 18:49
bende diyorum ki bu böyle devam eder durur, ziya gider yenisi gelir, o gider yenisi gelir, hep vaadlerle böyel kandırılır dururuz ve ne yazık ki hep boynumuz bükük olur şimdiye kadar olduğu gibi.. .

niye habire birileri gidiyo.
taraftarın çoğunluğu ne istiyo.saldıran ,atak yapan ,bastıran ,maça hakim,geriye yaslanmayan takım.

bunu yapabilecek sistemi böyle olan kaliteli bir hoca bulursun.adam oynattığı futbollanda gelecekte nasıl bir takım izlettireceğini gösterir o zaman çıkar dersin ki sabredelim destek verelim.

ben sana diyorum bu sistemi istemiyorum.sen diyosun sabret.

futbol dışı bir örnek ama.ev yaptırmaya karar verdin , mimar sana 2 katlı bir ev çizdi.ama sen 3 katlı ev istiyorsun.ama mimar ıararla evi 2 katlı olarak tasarlıyor. artık o saatten sonra o evin yapımında kullanılacak malzemeinin kalitesinin önemi varmı.

sen istedin3 kat ama altın kaplamada yapsa yapacak 2 kat.

erdal6167
14.03.2007, 18:53
taraftarın çoğunluğu ne istiyo.saldıran ,atak yapan ,bastıran ,maça hakim,geriye yaslanmayan takım.

bunu yapabilecek sistemi böyle olan kaliteli bir hoca bulursun.adam oynattığı futbollanda gelecekte nasıl bir takım izlettireceğini gösterir o zaman çıkar dersin ki sabredelim destek verelim.

futbol dışı bir örnek ama.ev yaptırmaya karar verdin , mimar sana 2 katlı bir ev çizdi.ama sen 3 katlı ev istiyorsun.ama mimar ıararla evi 2 katlı olarak tasarlıyor. artık o saatten sonra o evin yapımında kullanılacak malzemeinin kalitesinin önemi varmı.

arkadaş düşünsem bu örneği bulamzdım, kullandığın malzemnin önemi var mı dşyorsun olmaz mı, eğer 3 katı kaldıracak kalitede malzeme vermezsen o mimar derki sana bu malzeme ile 3 kat yaparsan bu bina cöker ancak bunlarla 2 katlı yapabilirisn. . .

Erdem Keser
14.03.2007, 18:54
ziya hoca takla atsanaaaaaaaaa atsanaaaaaaaaaaaaa

erdal6167
14.03.2007, 18:55

birde niye habire birileri gidiyor demişsin onu bende bilmiyorum, sanırım sen gitmez bundan sonra anlamındsa söylemişsin ama gecmişimiz hiçte öyle demiyor, bu takıma hucum futbolu oynatan gümbür gelen bir takım yapan hocalarda geldi, ama sizin demenizle zamanı gelince gitti. . .

Gürkan
14.03.2007, 18:57
yani diyosun ki ziya doğan aslında bu geriye yaslanan defansif ağırlıklı futbolu istemiyo ama kadro bu olduğu için onu oynatıyo.
elinde iyi oyuncular olsa farklı sistem oynatır.mesela 2 yada 3 ön libero değilde tek önlibero yada 3 kişiyle hücum değilde 7- kişi ile hücum.
mu acaba .

yoksa sene sonunda alacağı adamlar şuan oynanan sistemi devam ettiren farklı oyuncular mı.

ben sana diyorum ki elinde 1 hüseyin 1 ayman daha olsun onları takıma koyar hiç düşünmez.

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 18:58

kendin çalıp kendin oynama.. ersun gelir ben istifa derim o zaman bunu söyleme hakkın olur.. benimle ilgili niyet okuyabilecek becerinin sende olduğunu hiç sanmıyorum. insan oğluna kalp okuma yetisi verilmedi..
bunun sonucunda işkembeden sallama..

ersun-ziya karşılaştırması yapacaksan aynı takımda aynı başkanla aynı şartlarla çalıştıkları zamana bakacaksın.. bu kadar rahat karşılaştırma yapacak fırsat varken ne diye kendini kasıyorsun ki manisa-trabzon diye..
ikisi de gençlerde çalıştı.. bak bakalım kim kimi nereye getirmiş.. bak bakalım kim kime ne top oynatmış..
ama olmaz. işine gelmez çünkü.. başımızdaki top bilmez herifi üste çıkarmak için başka yollara sapmak gerekiyor çünkü...
erssun - ziya karşılaştırması yapacağın tek yer ikisinin de çalıştırdığı gençler dönemidir. biri manisa biri trabzonda iken karşılaştırma yapmak elma ile armut u aynı torbaya atıp tartmaktır... o denli de saçmadır...

allah allah nasıl göremedik.. işinize gelmeyenleri nasıl da güzel gizliyorsunuz..
samet bastı gitti yerine ziya geldi tepeye oynadın... o da bastı gitti şenol geldi gene tepeye oynadın..
sene ortasında iki istifa ama ikisi de bak nasıl hayırlı olmuş..

yeter sıktı bu istikrar masalı.. beceriksizlerin iş bilmezlerin sığınacağı limanın yeni adı olmuş.. doğru adamla çalıştığın sürece doğru yere gidersin.. sene ortasıymış başıymış başka yeriymiş farketmez..

bodozlama
14.03.2007, 19:02

Çünkü Ersun yanal ;

Ertuğrul'a gelince

Bu durumda? mustafa keçeli sol açık ,celo sol bek step yedek ( mecbur kalmadıkça) musampa zaten gereksiz .....sence ziya hoca takımı TAKIM yapabilecekmi?

Peki arkadaşım bu celaleddin ilk geldiği sene milli takıma aday değil miydi.sırf bu yüzden alman vatandaşlığından çıksın kampanyası yapılmadı mı.Keçeli geçen senenin gözde topçularından değil miydi.Şimdi isimler üzerinden yazı yazacaksanız bugün övdüklerinize yarın sövebilirsiniz dikkat edin....

Kişisel görüşlerime gelince Celaleddin bu sene kötü ama formunu yakalarsa sol tarafı idare eder.Ki bunu gördük de geçmişte...Keçeli ise bence iyi topçu değil geçen sene abartılmıştı.Bilhassa son maçta fenere golü atınca çok göze battı.Musampaya gelince belki de takımın en kalitelisi ama bence sorun kendisinde...Sanki buraya yatmaya gelmiş gibi havası var.El hareketleri falan da bunun göstergesi.Ne yıldızların nerelere düştüğünü düşünürsek,bu konuda takımın içini bilmeden hocayı suçlamamak gerekir diye düşünüyorum.Stefanov ise bence her yönüyle mükemmel bi adam.Bu konudaki iyimser tahminim bir havaya girme vazgeçilmez değilsin uyarısı olduğu yada seneye satılacak da bu seneden alıştırıyorlar defansı düşüncesi..Yoksa benden de ziya hocaya bi "çüş be hoca" gelir:)

meselenin başka tarafı da ben kimseye hocayı eleştiriyor diye kızmıyorum.taraftarlık biraz teknik direktörlüktür biraz da yöneticilik.Transfer sezonu yaptığım transferleri veya her maçtan önce kurduğum takımları görseniz zaten ne başkana destek kalır bu forumda ne hocaya:)

Ama Ziya meselesini saplantı yapanlara şaşırmamam elde değil.takım kazansa bile insanlar da tüh gene ziya kaldı havası..sanki battık yani ziya kalırsa yada hemen ertesi gününde güneş doğacak adam istifa edince..İngilterede en ağır eleştirlenlerin başında Alex ferguson var ama adam 20 yıldır yerinde..Ne oldu eksildi mi M.united şimdi...

erdal6167
14.03.2007, 19:04
yani diyosun ki ziya doğan aslında bu geriye yaslanan defansif ağırlıklı futbolu istemiyo ama kadro bu olduğu için onu oynatıyo.
elinde iyi oyuncular olsa farklı sistem oynatır.mesela 2 yada 3 ön libero değilde tek önlibero yada 3 kişiyle hücum değilde 7- kişi ile hücum.
mu acaba .

yoksa sene sonunda alacağı adamlar şuan oynanan sistemi devam ettiren farklı oyuncular mı.

ben sana diyorum ki elinde 1 hüseyin 1 ayman daha olsun onları takıma koyar hiç düşünmez.

bir kere şurda biraz abartıyoruz, 4-2-3-1 gayet iyi bir sistem dünya futbolunun yarıs böyle oynuyor. bunun arkaya yaslanma ile hiç bir alakası yok, gelelim libero işine, hüseyinin yerine appiha ya da onun tarzında bir adam olduğunu düşün, sağ ve sol beklerin ileri geri calışan adamlar olduğunu düşün ki bu günümüz futbolunda olması gereken acaba yine böyle defansif bir görüntü mü cizeriz. . . .

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 19:05
arkadaş düşünsem bu örneği bulamzdım, kullandığın malzemnin önemi var mı dşyorsun olmaz mı, eğer 3 katı kaldıracak kalitede malzeme vermezsen o mimar derki sana bu malzeme ile 3 kat yaparsan bu bina cöker ancak bunlarla 2 katlı yapabilirisn. . .

geç bu masal da bayatladı...
kalitesiz takımmış..
şu an üzerimizdeki çoğu takımdan daha kaliteliyiz... en fazla 2 takım var onlar da ilk iki sırada zaten..
ama fark başında hoca olmasından kaynaklanıyor.

ziya doğan geldiği günden beri teknik anlamda bu takıma ne katmış???
daha iyi mi pas yapıyoruz.. duran topları mı daha iyi kullanıyoruz.. daha mı iyi defans yapıyoruz ya da daha mı iyi hücuma çıkıyoruz...

saha içinde topçuları beygir gibi koşturmak için hoca olmaya gerek yok.. bu iş kondüsyonerlerin işi.. hoca olan 6 ayda bu dediklerimden brini aşılardı takıma..
sürekli zaman istemeler, sürekli enkaz edebiyatları..

bana sahada ne yaptın onu göster.. kaybetsen de iyi paslaştın mı?? pozisyon mu vermedin?? ne yaptın..?
her maç aynı terane...
ziya doğan ın teknik donanımı falan yok.. gitsin veliefendiye atlara kondüsyon yüklesin...
beygir yarıştırmıyoruz burada..
bi takıma hocanın eli değdiği zaman anlarsın.. ne katmış takıma..
bizimkinin kattığı ile övündüüğü şeye bak hele.. kondüsyon.. ulen bunu kondüsyonerler yapar zaten.
o zaman sana ne diye para ödüyorum..

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 19:08
bir kere şurda biraz abartıyoruz, 4-2-3-1 gayet iyi bir sistem dünya futbolunun yarıs böyle oynuyor. bunun arkaya yaslanma ile hiç bir alakası yok, gelelim libero işine, hüseyinin yerine appiha ya da onun tarzında bir adam olduğunu düşün, sağ ve sol beklerin ileri geri calışan adamlar olduğunu düşün ki bu günümüz futbolunda olması gereken acaba yine böyle defansif bir görüntü mü cizeriz. . . .

elindeki malzeme uygunsa oynarsın sistemi.. malzemen uygun değilse kara cahil gibi diretmezsin...
ne 4-2-3-1 i... takım 2 parçadan oluşuyor direk. savunanlar , saldıranlar...
bir gurubun diğer gurupla işi yok. savunan sadece o işle saldıran sadece öteki işle ilgileniyor..
ziya doğan ın sistemimiymiş..
bu takım da tek sistem var.. 8 kişi savunur 3 kişi saldırır..

erdal6167
14.03.2007, 19:24
kendin çalıp kendin oynama.. ersun gelir ben istifa derim o zaman bunu söyleme hakkın olur.. benimle ilgili niyet okuyabilecek becerinin sende olduğunu hiç sanmıyorum. insan oğluna kalp okuma yetisi verilmedi..
bunun sonucunda işkembeden sallama..

ersun-ziya karşılaştırması yapacaksan aynı takımda aynı başkanla aynı şartlarla çalıştıkları zamana bakacaksın.. bu kadar rahat karşılaştırma yapacak fırsat varken ne diye kendini kasıyorsun ki manisa-trabzon diye..
ikisi de gençlerde çalıştı.. bak bakalım kim kimi nereye getirmiş.. bak bakalım kim kime ne top oynatmış..
ama olmaz. işine gelmez çünkü.. başımızdaki top bilmez herifi üste çıkarmak için başka yollara sapmak gerekiyor çünkü...
erssun - ziya karşılaştırması yapacağın tek yer ikisinin de çalıştırdığı gençler dönemidir. biri manisa biri trabzonda iken karşılaştırma yapmak elma ile armut u aynı torbaya atıp tartmaktır... o denli de saçmadır...

allah allah nasıl göremedik.. işinize gelmeyenleri nasıl da güzel gizliyorsunuz..
samet bastı gitti yerine ziya geldi tepeye oynadın... o da bastı gitti şenol geldi gene tepeye oynadın..
sene ortasında iki istifa ama ikisi de bak nasıl hayırlı olmuş..

yeter sıktı bu istikrar masalı.. beceriksizlerin iş bilmezlerin sığınacağı limanın yeni adı olmuş.. doğru adamla çalıştığın sürece doğru yere gidersin.. sene ortasıymış başıymış başka yeriymiş farketmez..

arkadaş birbirimizle dalga gecer gbi konuşacaksak, hiç daha yazmayayım. kendim calıp kendim oynmıyorum, şimdiye kadar olanı söylüyorum, olmadı da mı sen nerden biliyorsun diyorsun, son on yıl içinde üst üstte 3-4 yıl kac hoca calıştı bizimle, istikrar masalsa yeni hocayla zirveye cıkacağız lafıda EFSANE. kac defa bu yönetmle başarılı olduk da şimdi de yine başarılı olacakmışız.

bu takımın başına ersun geleceğine ziya doğan hiç gitmesin daha iyi, adam bir defa fenerli, bizi fenere sıcrama taşı olarak kullanacak bir hocaya nasıl takımın başında görmek istiyorsun anlmadım, ayrıca ersun yanalın sadece orta derece anadolu takımlarında değil birde türk milli takımında da görev yaptığını ve takımı ne hale getirdiğini hatırlatırım. adama türkiyenin ve avrupada ki gurbetci türklerin en iyi adamlarını verdiler, gördük oynattığı futbolu ne oynadığı belli değil, ne ersunu, ersun ancak orta sırada ki anadolu takımlarınad top oynatır. . .

erdal6167
14.03.2007, 19:27
geç bu masal da bayatladı...
kalitesiz takımmış..
şu an üzerimizdeki çoğu takımdan daha kaliteliyiz... en fazla 2 takım var onlar da ilk iki sırada zaten..
ama fark başında hoca olmasından kaynaklanıyor.

ziya doğan geldiği günden beri teknik anlamda bu takıma ne katmış???
daha iyi mi pas yapıyoruz.. duran topları mı daha iyi kullanıyoruz.. daha mı iyi defans yapıyoruz ya da daha mı iyi hücuma çıkıyoruz...

saha içinde topçuları beygir gibi koşturmak için hoca olmaya gerek yok.. bu iş kondüsyonerlerin işi.. hoca olan 6 ayda bu dediklerimden brini aşılardı takıma..
sürekli zaman istemeler, sürekli enkaz edebiyatları..

bana sahada ne yaptın onu göster.. kaybetsen de iyi paslaştın mı?? pozisyon mu vermedin?? ne yaptın..?
her maç aynı terane...
ziya doğan ın teknik donanımı falan yok.. gitsin veliefendiye atlara kondüsyon yüklesin...
beygir yarıştırmıyoruz burada..
bi takıma hocanın eli değdiği zaman anlarsın.. ne katmış takıma..
bizimkinin kattığı ile övündüüğü şeye bak hele.. kondüsyon.. ulen bunu kondüsyonerler yapar zaten.
o zaman sana ne diye para ödüyorum..

ziya doğanın takımı o senin bizden üstün dediğin takımların bile üzerined puan toplamıştır dikkatini cekerim, ama ben değilde sen aslında işini geleni görüyorsun, hemde arkasında tam bir destek olmadığı halde. . .

erdal6167
14.03.2007, 19:28
elindeki malzeme uygunsa oynarsın sistemi.. malzemen uygun değilse kara cahil gibi diretmezsin...
ne 4-2-3-1 i... takım 2 parçadan oluşuyor direk. savunanlar , saldıranlar...
bir gurubun diğer gurupla işi yok. savunan sadece o işle saldıran sadece öteki işle ilgileniyor..
ziya doğan ın sistemimiymiş..
bu takım da tek sistem var.. 8 kişi savunur 3 kişi saldırır..

takım elindeki malzemeden senin dediğin gibi oynuyor gözüküyor diyorum ama bir türlü anlatamıyorum, cok değil sadec iki bek ileri geri calışsa o senin dediğn olmayacak. ve bu takım 4-2-3-1 oynuyor, doğru oynuyor. . .

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 19:30
arkadaş birbirimizle dalga gecer gbi konuşacaksak, hiç daha yazmayayım. kendim calıp kendim oynmıyorum, şimdiye kadar olanı söylüyorum, olmadı da mı sen nerden biliyorsun diyorsun, son on yıl içinde üst üstte 3-4 yıl kac hoca calıştı bizimle, istikrar masalsa yeni hocayla zirveye cıkacağız lafıda EFSANE. kac defa bu yönetmle başarılı olduk da şimdi de yine başarılı olacakmışız.

bu takımın başına ersun geleceğine ziya doğan hiç gitmesin daha iyi, adam bir defa fenerli, bizi fenere sıcrama taşı olarak kullanacak bir hocaya nasıl takımın başında görmek istiyorsun anlmadım, ayrıca ersun yanalın sadece orta derece anadolu takımlarında değil birde türk milli takımında da görev yaptığını ve takımı ne hale getirdiğini hatırlatırım. adama türkiyenin ve avrupada ki gurbetci türklerin en iyi adamlarını verdiler, gördük oynattığı futbolu ne oynadığı belli değil, ne ersunu, ersun ancak orta sırada ki anadolu takımlarınad top oynatır. . .

faraziyelerle niyet okumaya çalışmazsan kimse sana kendin çalma demez..
yeni hocayla zirveye çıkma ile ilgili 2 örnek verdim çok yakın zamandan.. efsane falan değil gayet net bir vakaa.
ersun fenerli , ziya bjk li ne farketti???

hala karşılaştırma yaparken topu taca atıyorsun..
iki adam karşılaştırılırken aynı şartlarda çalıştığı dönem karşılaştırılır.. hiç boşuna sağa sola çevirme lafı.. ersun ziya karşılaştırması mı yapacaksın..
ikisi de cavcavla gençlerde çalıştılar. taraftar potansiyelleri de aynıydı.. al karşılaştır. boşuna lafı evirip çevirmenin alemi yok..
ersun un başarısızlıklarını anlatıyorsun bana. ben sana ziya nın tam adı ile yamulmalarını anlatayım mı son 3 sezondur...

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 19:32
takım elindeki malzemeden senin dediğin gibi oynuyor gözüküyor diyorum ama bir türlü anlatamıyorum, cok değil sadec iki bek ileri geri calışsa o senin dediğn olmayacak. ve bu takım 4-2-3-1 oynuyor, doğru oynuyor. . .

bu takım 2 ön libero ile oynamaz. neden mi??
çünkü ön liberoda kullandığı hiçbir adam oyun kurma kabiliyetine haiz değil..
orta sahanın ortasında iki tane adamın düz üretimsiz topçu olmasını hiçbir takım kaldıramaz. ondan sonra süpermen arar durursun.. bunun beklerle de muhakkak alakası var.
ama onları da oynatacak olan ben değilim...
dedim ya ziya geldiğinden bu yana ne katmış bu takıma teknik anlamda???
koca bir hiç... tek verdiği kondüsyon.. maratoncu yetiştiriyor ya beyim.

fteotdgs
14.03.2007, 19:36
Bir suredir ayri kalmistim forumdan. Galatasaray maci sonrasi ne zamandir yazmak istiyordum su satirlari: Maglubiyetimize sasirmadim; neden? Cunku kazansaydik ciddi ciddi 2.lik icin potaya girecektik, isler ciddilesecekti yani. Eskiden sampiyonluk icin potaya girdigimizde “isler ciddilesti” kalibini kullanirdik ama boyle bir sezon ve boyle bir teknik direktor ile buna da sukur demek lazim. Basindan beri anlatmaya calistigim bu: Ziya Dogan ile belli bir asamadan sonrasi olmaz. Galatasaray’i, Besiktas’i, sunu bunu belli bir hedef yokken belki yeneriz ama, yine tekrarliyorum, “isler ciddilestiginde” yenemeyiz. Neden yenemeyiz, cunku Ziya Dogan’da buyuk takimi buyuk hedeflere kosturacak birikim yok en basta. Isler ciddilestiginde takimi bir ust hedefe yukseltecek “ekstra”yi gosteremeyecek kadar duz bir teknik direktor. Sonra profesyonel anlayisa sahip degil. Meslektaslari hakkinda (Lazaroni, Tigana, vs.) inanilmaz sorumsuz, meslek etigine aykiri demecler veriyor kamuoyuna. Ayrica dunyanin bambaska koselerinden Trabzon’a ekmek paralari icin oynamaya gelmis profesyonel futbolculari lise takimi icin bile cagdisi sayilabilecek bir anlayisla yonetmeye calisiyor. Olmayinca da kendinden baska herkese, herseye bir kulp buluyor.

Bazi arkadaslar Ziya Dogan’in ilk geldiginde ustuste alinmis galibiyetleri referans gosteriyorlar kendisini savunmak icin. Kendilerine sunu hatirlatmak isterim: O ustuste alinan galibiyetler sonrasi sampiyonluk icin nihayet potaya girdigimizde (yani “isler ciddilestiginde”) ligin bitmesine 3 hafta kalmisti ve kalan uc G (GS, Gencler, Gaziantep) macimizi da alsaydik cok buyuk ihtimalle sampiyon olacaktik. Ne oldu? Olmadi tabii. Sonra tarihimizde ilk defa SL’ne kalacakken yani “isler ciddilestiginde” Trabzon’da skandal bir sonucla Kiev’e turu verdik. Kim vardi basimizda o zaman da? Ziya Dogan tabii.

Uzun lafin kisasi, yazinin ana ozu: “Isler ciddilestiginde” Ziya Dogan ile olmaaaaazzzzzz. Ziya Dogan, yaziyorum buraya, Turkiye 1. liginde hicbir takimi sampiyon yapamaaaaazzzzz. “Sampiyonluk mu? O da ne? Yok biz iyiyiz halimizden boyle. Ne guzel stresten gamdan uzak takilip gidiyoz iste ligin ortalarinda” diyenlere ise zaten bir lafim yok.

erdal6167
14.03.2007, 19:37
faraziyelerle niyet okumaya çalışmazsan kimse sana kendin çalma demez..
yeni hocayla zirveye çıkma ile ilgili 2 örnek verdim çok yakın zamandan.. efsane falan değil gayet net bir vakaa.
ersun fenerli , ziya bjk li ne farketti???

hala karşılaştırma yaparken topu taca atıyorsun..
iki adam karşılaştırılırken aynı şartlarda çalıştığı dönem karşılaştırılır.. hiç boşuna sağa sola çevirme lafı.. ersun ziya karşılaştırması mı yapacaksın..
ikisi de cavcavla gençlerde çalıştılar. taraftar potansiyelleri de aynıydı.. al karşılaştır. boşuna lafı evirip çevirmenin alemi yok..
ersun un başarısızlıklarını anlatıyorsun bana. ben sana ziya nın tam adı ile yamulmalarını anlatayım mı son 3 sezondur...

ziya bjk li fakat admın birincisi doğu karadenzili ikincisi direkt bjk gibi bir hayali yok, ama ersun direkt fenere oynuyor.

taca falan attığım yok, sen öyle dersen bende sana o zaman ziyanın calıştırdığı gencler kadrosu ile ersunun calıştırdığı gencler kadrosu arasın da dağlar kadar fark olduğunu söylerim, madem bu kadar ince eleyip sık dokuyorsun bende ince eler sık dokurum, iki hocanın genclerde ki kadroları aynı mı idi, ya sana türkiyenin ve dünyenın en iyi türk futbolcularını eline verdiler sec beğen al oynat dediler adam ne oynattığı belli değil sen hala genlerbirliği diyorsun.

NOT: ben farazi konuşmadım, tamambelki senin adına konuyu özelleştirmem yanlış fakat şimdiye kadar teknik direktör konusundaki tutumlara göre onları söyledim. . .

KUTADGU
14.03.2007, 19:39

valla sana katılıyorum
haklısın bu konuda...

lakin sorular

1- madem bek ihtiyacı var takımda. be adam ara transferde niye bek almazsın. elinde olan beklerden bir tanesini de niye yollarsın.

2- evet bu takım şu an için 4-2-3-1 oynar diyelim peki ne suçu vardı garibim marcenin de ilk yarı hemde yattara sakatken musampa-marçe-gökdeniz üçlüsünü oynatmadın. ceyhun marceden keçeli de musampadan iyi nasıl olsa.

3- prensib sahibi görünen teknik direktör kendi istediği oyuncu alınınca sisteminden dönüyor ama marce kenarda oynar sistem öle..
ceyhun kenarda olmaz hadi yavrum sistem değişe.

4-aylardır formsuz olan keçeli oynar, hiç bir şey yapmayan celo oynar, milan çalışmamış disiplinsizmiş, geçiniz bunları.....

erdal6167
14.03.2007, 19:39
bu takım 2 ön libero ile oynamaz. neden mi??
çünkü ön liberoda kullandığı hiçbir adam oyun kurma kabiliyetine haiz değil..
orta sahanın ortasında iki tane adamın düz üretimsiz topçu olmasını hiçbir takım kaldıramaz. ondan sonra süpermen arar durursun.. bunun beklerle de muhakkak alakası var.
ama onları da oynatacak olan ben değilim...
dedim ya ziya geldiğinden bu yana ne katmış bu takıma teknik anlamda???
koca bir hiç... tek verdiği kondüsyon.. maratoncu yetiştiriyor ya beyim.

bu takım tek çn libero ile hiiç oynamaz, sahayı adama dar ederler e-5 e ceviriler defansı. . .her mac 2 atar 5 yeresin. . .

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 19:40
ziya bjk li fakat admın birincisi doğu karadenzili ikincisi direkt bjk gibi bir hayali yok, ama ersun direkt fenere oynuyor.

taca falan attığım yok, sen öyle dersen bende sana o zaman ziyanın calıştırdığı gencler kadrosu ile ersunun calıştırdığı gencler kadrosu arasın da dağlar kadar fark olduğunu söylerim, madem bu kadar ince eleyip sık dokuyorsun bende ince eler sık dokurum, iki hocanın genclerde ki kadroları aynı mı idi, ya sana türkiyenin ve dünyenın en iyi türk futbolcularını eline verdiler sec beğen al oynat dediler adam ne oynattığı belli değil sen hala genlerbirliği diyorsun.

NOT: ben farazi konuşmadım, tamambelki senin adına konuyu özelleştirmem yanlış fakat şimdiye kadar teknik direktör konusundaki tutumlara göre onları söyledim. . .

ziya doğan ın küme düşürmek üzere olduğu gençler kadrosu ziya doğan kovulduğu andan itibaren yakaladığı çıkışla bak ligi nerede bitirmiş...

ersun un elindeki kadrodan büyüklere giden adamlardan tutunabilen tek kişi serkan balcıdır.. onun dışındaki oyuncuların tamamı ersun yanalın sisteminin yıldızı olarak kaldılar.. genel anlamda yıldız ya da iyi oyuncu değillerdi..

erdal6167
14.03.2007, 19:44
ziya doğan ın küme düşürmek üzere olduğu gençler kadrosu ziya doğan kovulduğu andan itibaren yakaladığı çıkışla bak ligi nerede bitirmiş...

ersun un elindeki kadrodan büyüklere giden adamlardan tutunabilen tek kişi serkan balcıdır.. onun dışındaki oyuncuların tamamı ersun yanalın sisteminin yıldızı olarak kaldılar.. genel anlamda yıldız ya da iyi oyuncu değillerdi..

nasıl serkan balcıdır, ben bir bjk gencler kupa macı hatırlıyorum o yağmurl8u ve karlı havar orada yok yok, ümit bozkurttan ahmet hassana okan koca km ararsan var, sen hangi takımdan bahsediyorsun. . .

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 19:44
bu takım tek çn libero ile hiiç oynamaz, sahayı adama dar ederler e-5 e ceviriler defansı. . .her mac 2 atar 5 yeresin. . .

bal gibi de oynar.. eğer beklerin ileri çıkmıyorsa ön liberolardan ödün vereceksin.. hem beklerin ileri çıkmayacak hem de ön liberoların oyun kuramayacak..
bu küçük takım sistemidir.. istediğin kadar iki ön libero ile oyna her maç zaten e-5 e dönüyor savunman... saldıramadığın için.
ayağında top tutamıyors orta sahan ve beklerin otoban olmaya mahkumsun... ve aynı anda da kendin de pozisyon kısırı olursun.

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 19:46
nasıl serkan balcıdır, ben bir bjk gencler kupa macı hatırlıyorum o yağmurl8u ve karlı havar orada yok yok, ümit bozkurttan ahmet hassana okan koca km ararsan var, sen hangi takımdan bahsediyorsun. . .

ben de diyorum ki o maçlardan kalan hangi adam gidip büyüklerde tutunabilmiş... hangisi iyi oyuncu olduğunu ispat edebilmiş???
hiçbiri...
onlar ersunun sisteminin yıldızları idi.. gittikleri yerden de kovuldular.
okan koc nerde şimdi ümit bozkurt nerde...
at sahibine göre kişner. ersun iyi oynattı diye herkes iyi oynatacak diye bir kaide yok.. zaten oynayamadılar.

erdal6167
14.03.2007, 19:48
ben de diyorum ki o maçlardan kalan hangi adam gidip büyüklerde tutunabilmiş... hangisi iyi oyuncu olduğunu ispat edebilmiş???
hiçbiri...
onlar ersunun sisteminin yıldızları idi.. gittikleri yerden de kovuldular.
okan koc nerde şimdi ümit bozkurt nerde...
at sahibine göre kişner. ersun iyi oynattı diye herkes iyi oynatacak diye bir kaide yok.. zaten oynayamadılar.

ya peki trabzonsporda hangi oyuncu gidip büyük takımlarada tutunabilirde cok iyi kadromuz var diyorsun. . .

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 19:50
ya peki trabzonsporda hangi oyuncu gidip büyük takımlarada tutunabilirde cok iyi kadromuz var diyorsun. . .

gökdeniz de oynar yattara da ayman da stephanov da hüseyin de.. 4 ayrı bölgede 5 ayrı adam... yerinde oynatsaydın musa da tutunurdu.. ama sağ bekte tutunamaz. yeri orası değil.
ayrıntı şurada hüseyinle ayman ı aynı takıma yollarsan biri muhakkak yedek kalır. ikisi aynı anda oynamaz.

erdal6167
14.03.2007, 19:52
bal gibi de oynar.. eğer beklerin ileri çıkmıyorsa ön liberolardan ödün vereceksin.. hem beklerin ileri çıkmayacak hem de ön liberoların oyun kuramayacak..
bu küçük takım sistemidir.. istediğin kadar iki ön libero ile oyna her maç zaten e-5 e dönüyor savunman... saldıramadığın için.
ayağında top tutamıyors orta sahan ve beklerin otoban olmaya mahkumsun... ve aynı anda da kendin de pozisyon kısırı olursun.

oynamaz arkadaş oynamaz, saha öyle ersun yanalın dediği gibi istatistiklere göre olmuyor herşey, ve bu sistem küçük takım değil BÜYÜK FUTBOLOCU sistemidir, her zaman ön liberolardan biri ve beklerin ofansa katılacak ve top rakipte iken yerine gelecek işet bu tam kaliteli oyuncu sistemidir, hüseyinle ufukanla celalettin veya bitmiş musampa ile olacak iş değildir.

erdal6167
14.03.2007, 19:53
gökdeniz de oynar yattara da ayman da stephanov da hüseyin de.. 4 ayrı bölgede 5 ayrı adam... yerinde oynatsaydın musa da tutunurdu.. ama sağ bekte tutunamaz. yeri orası değil.
ayrıntı şurada hüseyinle ayman ı aynı takıma yollarsan biri muhakkak yedek kalır. ikisi aynı anda oynamaz.

ne gökdeniz oynar ne hüseyin, dadece milenla yattara oynar o da yattara fenerde yani bjk gs gib arasıra atak yapan değil devamlı saldıran sadece fenerde oynar. . .

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 19:55
oynamaz arkadaş oynamaz, saha öyle ersun yanalın dediği gibi istatistiklere göre olmuyor herşey, ve bu sistem küçük takım değil BÜYÜK FUTBOLOCU sistemidir, her zaman ön liberolardan biri ve beklerin ofansa katılacak ve top rakipte iken yerine gelecek işet bu tam kaliteli oyuncu sistemidir, hüseyinle ufukanla celalettin veya bitmiş musampa ile olacak iş değildir.

elinde gerard lar lampardlar makalele ler varsa, ön liberon ballack sa oynarsın.. değilse oy-na-maz-sın...
evet gerekli oyuncu varsa tutar. ama yoksa tamamen küçük takım sistemi olur. çünkü savunmadan başka bir işe yaramaz.
bu oyuncularla olmuyor diye senin de kabul ettiğin sistemi ziya doğan bu oyuncularla ısrarla deniyor.. ısrarla olmayacak.. ısrarla kısır futbol izleyeceğiz.

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 19:57
ne gökdeniz oynar ne hüseyin, dadece milenla yattara oynar o da yattara fenerde yani bjk gs gib arasıra atak yapan değil devamlı saldıran sadece fenerde oynar. . .

gün gelir de burada ayrılırlarsa görürsün nasıl oynadıklarını.. elin oğlu iyi bilir değerini.. gökdenizi alıp sol açık olarak kullanmaz. zaman gösterir eğer takımdan ayrılırlarsa bunlar..

erdal6167
14.03.2007, 19:57
elinde gerard lar lampardlar makalele ler varsa, ön liberon ballack sa oynarsın.. değilse oy-na-maz-sın...
evet gerekli oyuncu varsa tutar. ama yoksa tamamen küçük takım sistemi olur. çünkü savunmadan başka bir işe yaramaz.
bu oyuncularla olmuyor diye senin de kabul ettiğin sistemi ziya doğan bu oyuncularla ısrarla deniyor.. ısrarla olmayacak.. ısrarla kısır futbol izleyeceğiz.

ama senin dediğin sistemden daha az kayıpla gideriz bu sistemde, snin dediğin sistemde gelen gecen 3 lük yapar bizi. . .

DURAS
14.03.2007, 19:58
[quote=erdal6167;699149]ziya bjk li fakat admın birincisi doğu karadenzili ikincisi direkt bjk gibi bir hayali yok, ama ersun direkt fenere oynuyor.

bjk dan teklif geldiğinde ziyanın nasıl davrandığını hepimiz biliyoruz, sadece hafızalarımızı zorlayalım, hatırlmak için

erdal6167
14.03.2007, 19:59
gün gelir de burada ayrılırlarsa görürsün nasıl oynadıklarını.. elin oğlu iyi bilir değerini.. gökdenizi alıp sol açık olarak kullanmaz. zaman gösterir eğer takımdan ayrılırlarsa bunlar..

gökdeniz takım futbolunun oyuncusu değil, boş alanda sürati ile adam gecen bir oyuncu, çok iyi bir yedek olur başka takımlarda. . . tabi ki bizdee de.. .

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 19:59
ama senin dediğin sistemden daha az kayıpla gideriz bu sistemde, snin dediğin sistemde gelen gecen 3 lük yapar bizi. . .

faraziyelerle ilgilenmiyorum.. şenol güneş tek ön libero hüseyin i oynatıyordu.. 3 lük 5 lik de olduğumuz yoktu...

erdal6167
14.03.2007, 20:00
[quote=erdal6167;699149]ziya bjk li fakat admın birincisi doğu karadenzili ikincisi direkt bjk gibi bir hayali yok, ama ersun direkt fenere oynuyor.

bjk dan teklif geldiğinde ziyanın nasıl davrandığını hepimiz biliyoruz, sadece hafızalarımızı zorlayalım, hatırlmak için

nasıl davrandı bırakıp bjk ye mi gitti, o zaman gercekten teklif gelmiş olsaydı niye gitmedi bjk ye, bende dikkatini cekerim. . . adam başka sebeblerle ayrıldığını ve acıklarsa ts zarar vereceğini belirtti ille acıklasın mı. . .

erdal6167
14.03.2007, 20:02
faraziyelerle ilgilenmiyorum.. şenol güneş tek ön libero hüseyin i oynatıyordu.. 3 lük 5 lik de olduğumuz yoktu...

ya arkadaş sen işine geleni farazi işine geleni gercek kabul ediyorsun, sanki senin dediklerin test edildi onaylandı, o zaman takıl kafana göre neyi tartışıyoruz. . .

DURAS
14.03.2007, 20:04
[
nasıl davrandı bırakıp bjk ye mi gitti, o zaman gercekten teklif gelmiş olsaydı niye gitmedi bjk ye, bende dikkatini cekerim. . . adam başka sebeblerle ayrıldığını ve acıklarsa ts zarar vereceğini belirtti ille acıklasın mı. . .[/quote]
tüpçü açıklama yaptı bjk istesin rızada, ziyada 1 günde bu takımın başında olur dedi, ziyan efendi çıkıp diyebildimi, şu an Trabzonspor gibi büyük bir camiayı çalıştırıyorum, öyle bir şey olamaz diye hayır demedi,

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 20:05
ya arkadaş sen işine geleni farazi işine geleni gercek kabul ediyorsun, sanki senin dediklerin test edildi onaylandı, o zaman takıl kafana göre neyi tartışıyoruz. . .

örneğini ilinen şeyleri hala 3 lük 5 lik oluruz diyorsun...
şenol hoca tek ön libero ile oynatırken ne zaman 3 lük olduk ne zaman 5 lik olduk..
bu biline biline hala tek ön libero ile 3 lük oluruz demek sadece faraziye dir.
benim lafım test falan edilmedi.. ben olmuş olaydan bahsediyorum. bunun denenmesi diye birşey yok.

Barış
14.03.2007, 20:09
gökdeniz takım futbolunun oyuncusu değil, boş alanda sürati ile adam gecen bir oyuncu, çok iyi bir yedek olur başka takımlarda. . . tabi ki bizdee de.. .
sen de haklısın,bize ferhat,hasan,ayman,celaleddin gibi takım futbolu oynayan oyuncular lazım.senin neyine gökdeniz?ama o çok sevdiğin ziya gökdenizin takım oyunu oynamasını değil de sürati ile adam geçmesini istiyor senin düşündüğünün aksine.

Salih61
14.03.2007, 20:37
-edit-edit-

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 20:41
yok yok kalsın.. blackseastorm güzel bi laf etmişti.. bu yönetim de hoca da günahlarımıza kefarettir belkide..
yoksa durmaları için sebep yok.

KUTADGU
14.03.2007, 20:57
yok yok kalsın.. blackseastorm güzel bi laf etmişti.. bu yönetim de hoca da günahlarımıza kefarettir belkide..
yoksa durmaları için sebep yok.

gerçek midir ortada dolaşan bu dedikodular.

gerçekse kalsınlar tabi.

marcelinhos100
14.03.2007, 22:16
Savunma Yapısı ve Performansları
http://www.matchstudy.com/superlig/analysisData/7/152/Galatasaray-GeriDortlununSavunmaPozisyonu.jpg
KARŞILANAN TOP SAYISI

Galatasaray 196İnamoto 32Tomas 27Emre A. 25Sabri 21Ayhan 20Aykut 14Arda 14İliç 12Ergün 11Necati 9Ferhat 5Hakan Ş. 2Mehmet G. 2Hasan K. 2 188 Trabzonspor36 Stepanov31 Erdinç27 Hüseyin24 Ayman16 Celalettin12 Gökdeniz9 Ufukhan7 Tolga6 Umut6 Ceyhun5 Musa B.5 Mustafa K.2 Yattara2 Ersen M.http://www.matchstudy.com/superlig/analysisData/7/152/Trabzonspor-GeriDortlununSavunmaPozisyonu.jpg

ıGeri Dörtlünün Savunma Pozisyonları
Galatasaray geri dörtlüsünün rakibi karşılama pozisyonları, özellikle beklerin Trabzonspor kanat hücumlarını kesmek için ileri çıktıklarını ve rakip hücumculara orta sahada mühadale ettiklerini gösteriyor. Dört savunmacının pozisyonları, dengeli bir savunmaya da işaret etmekte. Öte yandan rakibi karşılama sayılarında ilk sıraya İnamoto'nun çıkışı, Galatasaray orta sahasının savunma işlevini yerine daha iyi getirdiğinin bir kanıtı.

Trabzonspor savunma dörtlüsünün çizgi halinde biçim alan rakibi karşılama pozisyonları, özellikle beklerin fazla geride kalarak orta saha savunmasına yeterince katkıda bulunmadıklarını gösteriyor.

arkadaşlar problemleri tesbit edelim işte herşey ortada sayılar rakamlar böyle tabiki baskılı oynayamayız

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 22:19
http://www.matchstudy.com/superlig/analysisData/7/152/Galatasaray-GeriDortlununSavunmaPozisyonu.jpgGalatasaray 196İnamoto 32Tomas 27Emre A. 25Sabri 21Ayhan 20Aykut 14Arda 14İliç 12Ergün 11Necati 9Ferhat 5Hakan Ş. 2Mehmet G. 2Hasan K. 2 188 Trabzonspor36 Stepanov31 Erdinç27 Hüseyin24 Ayman16 Celalettin12 Gökdeniz9 Ufukhan7 Tolga6 Umut6 Ceyhun5 Musa B.5 Mustafa K.2 Yattara2 Ersen M.http://www.matchstudy.com/superlig/analysisData/7/152/Trabzonspor-GeriDortlununSavunmaPozisyonu.jpgGeri Dörtlünün Savunma PozisyonlarıRakipten Karşılanan Top SayılarıGeri Dörtlünün Savunma Pozisyonları
Galatasaray geri dörtlüsünün rakibi karşılama pozisyonları, özellikle beklerin Trabzonspor kanat hücumlarını kesmek için ileri çıktıklarını ve rakip hücumculara orta sahada mühadale ettiklerini gösteriyor. Dört savunmacının pozisyonları, dengeli bir savunmaya da işaret etmekte. Öte yandan rakibi karşılama sayılarında ilk sıraya İnamoto'nun çıkışı, Galatasaray orta sahasının savunma işlevini yerine daha iyi getirdiğinin bir kanıtı. Trabzonspor savunma dörtlüsünün çizgi halinde biçim alan rakibi karşılama pozisyonları, özellikle beklerin fazla geride kalarak orta saha savunmasına yeterince katkıda bulunmadıklarını gösteriyor.

arkadaşlar problemleri tesbit edelim işte herşey ortada sayılar rakamlar böyle tabiki baskılı oynayamayız

bu çok bilinen bir mevzu.. defalarca söyledik ama takımda hoca ya bunu görmüyor ya da zaten bunu istiyor. bekler orta sahaya çıkmadan 4-4-2 oynanmaz. orta sahanın ortasında 2 ön libero kullanıyorsan bunlardan en az biri oyun kurmadan da 4-4-2 oynanmaz. hem takım savunmasında hem hücumda sıkıntı çekmeye mahkumsun..

marcelinhos100
14.03.2007, 22:23
82

Hücum Bölgesinde Top Kullanımları

Trabzonspor
17 Gökdeniz14 Ceyhun13 Umut6 Mustafa K.6 Hüseyin6 Ayman4 Musa B.4 Yattara4 Ersen M.3 Celalettin2 Erdinç2 Stepanov1 Ufukhan

Galatasaray'ın hücum bölgesinde topla oynama sayıları da rakibinin gösterdiği performansın iki katına yakın. Aralarında sağ bek pozisyonundaki Sabri'nin de bulunduğu altı oyuncunun öne çıktığı ataklarda hücum bölgesi dengeli bir biçimde kullanılmış durumda.

Trabzonspor'un hücum bölgesindeki top kullanım grafiğinde, özellikle sol kanatta göze çarpan boşluk, sol kanattaki Celallettin-Mustafa Keçeli ikilisinin hücumu yeterince desteklemediklerinin bir göstergesi. Bu veriler, aynı bölgede oynayan rakip bek Sabri'nin yüksek hücum performansı ile neden-sonuç ilişkisi içinde de değerlendirilmeli.

ŞİMDİ ABİ BUNLAR GÖRMÜYORMU HERKES GÖRÜYOR BİRTANE OLUMLU TOPU YOK ADAMIN AMA HER MAÇ İLK ONBİR

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 22:26
82

Trabzonspor
17 Gökdeniz14 Ceyhun13 Umut6 Mustafa K.6 Hüseyin6 Ayman4 Musa B.4 Yattara4 Ersen M.3 Celalettin2 Erdinç2 Stepanov1 Ufukhan

Galatasaray'ın hücum bölgesinde topla oynama sayıları da rakibinin gösterdiği performansın iki katına yakın. Aralarında sağ bek pozisyonundaki Sabri'nin de bulunduğu altı oyuncunun öne çıktığı ataklarda hücum bölgesi dengeli bir biçimde kullanılmış durumda. Trabzonspor'un hücum bölgesindeki top kullanım grafiğinde, özellikle sol kanatta göze çarpan boşluk, sol kanattaki Celallettin-Mustafa Keçeli ikilisinin hücumu yeterince desteklemediklerinin bir göstergesi. Bu veriler, aynı bölgede oynayan rakip bek Sabri'nin yüksek hücum performansı ile neden-sonuç ilişkisi içinde de değerlendirilmeli. ŞİMDİ ABİ BUNLAR GÖRMÜYORMU HERKES GÖRÜYOR BİRTANE OLUMLU TOPU YOK ADAMIN AMA HER MAÇ İLK ONBİR

keçelinin yerine musampayı deneseydi bu zamana kadar hiç şüphem yok en azkeçeli kadar takım savunmasına katılır belki 3-4 misli de top kullanırdı.
takımın sol kanadı yokken sırf keçeliye yer açmak için sürekli gökdenizi sağa çekmek inadı ziya doğanın kendisinde mecburiyet halini aldı maalsef..
takıntı-inat adını ne koyarsak artık....

marcelinhos100
14.03.2007, 22:27
26GALATASARAY25TRABZONSPOR7Tomas7İnamoto7Stepanov6 Hüseyin5Ayman3Emre A.2Ergün2Sabri2Ayhan2Erdinç2Musa B.1Arda1Necati1Ferhat1Celalettin1Gökdeniz1Ufukhan
ŞİMDİ KESTİĞİ TOP SAYISI 0
25GALATASARAY21TRABZONSPOR7Sabri5Ayman4İnamoto4Cel alettin3Tomas3Erdinç2Emre A.2Arda2Hasan K.2Stepanov2Umut2Ufukhan1Ergün1Ayhan1İliç1Mehmet G.1Ferhat1Musa B.1Hüseyin1Gökdeniz
RAKİPTEKİ TOPA MÜDAHALE 0

23GALATASARAY12TRABZONSPOR6Ayman5Arda4Ayhan4İnamot o3İliç2Tomas2Necati2Gökdeniz2Umut1Ergün1Sabri1Ferh at1Celalettin1Ersen M

RAKİP YARI ALANINDA DEFANSİF HAREKET

ABİLER HAYRETLER İÇİNDEYİM ADAM MUSTAFA KEÇELİ MAÇTA YOKMUYDU HİÇBİR İSTATİSTİKTE YOK YAHU

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 22:29
Savunma İstatistikleridefansif hareketbaşarılı defansif hareketrakip yarı alanda defansif harekettop uzaklaştırmatop kesmerakipteki topa müdahaleyaptığı faul sayısı93GALATASARAY92TRABZONSPOR22Stepanov19Tomas1 6Emre A.16İnamoto14Erdinç12Hüseyin12Ayman10Sabri9Celalet tin7Ufukhan6Ergün6Arda5Musa B.4Ayhan4İliç3Aykut3Necati3Ferhat3Tolga3Umut2Hasan K.2Gökdeniz2Ersen M.1Mehmet G.1Mustafa K. 46GALATASARAY29TRABZONSPOR11İnamoto8Tomas7Emre A.7Stepanov6Sabri5Hüseyin3Arda3Necati3İliç3Celalet tin3Erdinç2Aykut2Ergün2Tolga2Musa B.2Ayman2Ersen M.2Ufukhan1Ayhan1Mustafa K. 23GALATASARAY12TRABZONSPOR6Ayman5Arda4Ayhan4İnamot o3İliç2Tomas2Necati2Gökdeniz2Umut1Ergün1Sabri1Ferh at1Celalettin1Ersen M. 31TRABZONSPOR25GALATASARAY11Emre A.10Stepanov8Erdinç7Tomas4Hüseyin3Ergün3Celalettin 3Ufukhan2İnamoto1Sabri1Ferhat1Tolga1Musa B.1Ayman 26GALATASARAY25TRABZONSPOR7Tomas7İnamoto7Stepanov6 Hüseyin5Ayman3Emre A.2Ergün2Sabri2Ayhan2Erdinç2Musa B.1Arda1Necati1Ferhat1Celalettin1Gökdeniz1Ufukhan 25GALATASARAY21TRABZONSPOR7Sabri5Ayman4İnamoto4Cel alettin3Tomas3Erdinç2Emre A.2Arda2Hasan K.2Stepanov2Umut2Ufukhan1Ergün1Ayhan1İliç1Mehmet G.1Ferhat1Musa B.1Hüseyin1Gökdeniz 27GALATASARAY16TRABZONSPOR6İnamoto4Ayhan3Sabri3Ard a3İliç3Ayman2Ergün2Tomas2Emre A.2Hakan Ş.2Erdinç2Ersen M.1Celalettin1Stepanov1Musa B.1Mustafa K.1Hüseyin1Gökdeniz1Ceyhun1Yattara1Ufukhan

bu biraz karışık.. screen shot alıp resim olarak yapıştırırsan daha iyi anlaşılı.. düzeni bozuluyor yazının yoksa:)

Ferşat Balcı
14.03.2007, 22:33
http://www.matchstudy.com/superlig/analysisData/7/152/Galatasaray-GeriDortlununSavunmaPozisyonu.jpg
KARŞILANAN TOP SAYISI

Galatasaray 196İnamoto 32Tomas 27Emre A. 25Sabri 21Ayhan 20Aykut 14Arda 14İliç 12Ergün 11Necati 9Ferhat 5Hakan Ş. 2Mehmet G. 2Hasan K. 2 188 Trabzonspor36 Stepanov31 Erdinç27 Hüseyin24 Ayman16 Celalettin12 Gökdeniz9 Ufukhan7 Tolga6 Umut6 Ceyhun5 Musa B.5 Mustafa K.2 Yattara2 Ersen M.http://www.matchstudy.com/superlig/analysisData/7/152/Trabzonspor-GeriDortlununSavunmaPozisyonu.jpg

ıGeri Dörtlünün Savunma Pozisyonları
Galatasaray geri dörtlüsünün rakibi karşılama pozisyonları, özellikle beklerin Trabzonspor kanat hücumlarını kesmek için ileri çıktıklarını ve rakip hücumculara orta sahada mühadale ettiklerini gösteriyor. Dört savunmacının pozisyonları, dengeli bir savunmaya da işaret etmekte. Öte yandan rakibi karşılama sayılarında ilk sıraya İnamoto'nun çıkışı, Galatasaray orta sahasının savunma işlevini yerine daha iyi getirdiğinin bir kanıtı.

Trabzonspor savunma dörtlüsünün çizgi halinde biçim alan rakibi karşılama pozisyonları, özellikle beklerin fazla geride kalarak orta saha savunmasına yeterince katkıda bulunmadıklarını gösteriyor.

ziya hocanın sistemi bir yana bence bizim bekler sağ ve sol, sizin düşündüğünüz gibi ataklara katılacak tip de oyuncular değil, onlar sadece çakılı oynamayı kaldırabilir....

emrah erenin ziya hocanın sistemi hakkında çok güzel bir lafı vardı, Şenol Güneş döneminde artan performansı hakkında " ziya hoca çok fazla ileriye çıkmamıza izin vermiyor,oysa şenol hoca sürekli ileriye çıkıp ataklara katılmamızı istiyor,sanırım bu etkili oldu" demişti

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 22:36
ziya hocanın sistemi bir yana bence bizim bekler sağ ve sol, sizin düşündüğünüz gibi ataklara katılacak tip de oyuncular değil, onlar sadece çakılı oynamayı kaldırabilir....

emrah erenin ziya hocanın sistemi hakkında çok güzel bir lafı vardı, Şenol Güneş döneminde artan performansı hakkında " ziya hoca çok fazla ileriye çıkmamıza izin vermiyor,oysa şenol hoca sürekli ileriye çıkıp ataklara katılmamızı istiyor,sanırım bu etkili oldu" demişti

bu ziya doğan ın sistemi abi... istemiyor savunma 4 lüsünün ileri çıkmasını... ben de bunu kabul edemiyorum.
hem 4-4-2 oynayacaksın hem çakılı 4 lü.. olmaz olamaz yahu.

Özkan
14.03.2007, 22:53
Elimizdeki kadroya göre sistem yaratması gerekmiyor mu teknik direktörün? Yoksa Ziya Efendi'nin "mantalitesi"ne göre mi takım kurmamız gerekiyordu? Bu adam sezon ortasında geldiğine göre elinde ne varsa ona göre taktik üretmek zorundadır. Öbür türlü ben de teknik direktörlük yaparım. Bu takımın da 4-2-3-1 oynayamayacağı, çünkü ileriye çıkan ön liberosu olmadığı da açıktır. Bunda ısrârcı olanda da ısrârcı olmamak gerekir.

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 22:58
Elimizdeki kadroya göre sistem yaratması gerekmiyor mu teknik direktörün? Yoksa Ziya Efendi'nin "mantalitesi"ne göre mi takım kurmamız gerekiyordu? Bu adam sezon ortasında geldiğine göre elinde ne varsa ona göre taktik üretmek zorundadır. Öbür türlü ben de teknik direktörlük yaparım. Bu takımın da 4-2-3-1 oynayamayacağı, çünkü ileriye çıkan ön liberosu olmadığı da açıktır. Bunda ısrârcı olanda da ısrârcı olmamak gerekir.

benim bildiğim transfer döneminde hocanın sistemine göre adam alınır..
aldığın oyunculara göre de sistem kurulur..
benim sistemim bu oyuncular ne olursa olsun bu denmez ki..
olmuyor işte..
oyunculara uygun değilse sistemin nasıl oynanacak bu oyun..?
ne beklerin bu işe uygun ne ön liberodaki 4 alternatifin..
bu kadar defansif tedbire rağmen ilk yarıdakinden çok gol yedik belki de ikinci yarıda.. hem de karşımıza çıkan takımlar kötü dönemden geçmesine rağmen...

emre_erbayts
14.03.2007, 23:11
» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi / Moderatörü Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Uygunsuz hareket/Yazim Kurallari)
» Forum yöneticileri / moderatörleri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

Ali İhsan
14.03.2007, 23:14
Benim bildiğim de hocanın belli bir sistemi olmaz. Sadece belli bir oyun karakteri olur ve iki maç kazanıp sonra çözülecek bir sistemin ne anlamı varki. Biz şimdi Erciyese Sakaryaya karşı da kontraataklarla mı gol arayacağız BJK maçı gibi. Her maça o maçın taktiğiyle ve uygun oyuncularla çıkılması gerekir. Nasıl normal insanlar her hafta çalışıp birşeyler üretmek zorundaysa paraları çuvallayan sevgili antrenörler ve futbolcular düz koşu, ortada sıçan, sıçrama ve çift kale yapacaklarına oturup rakibi analiz etsinler. Mesela şimdi zayıf bir Ankaragücü karşısına çıkıyoruz. Bu takımı ancak boğarak yenebiliriz yoksa 0-0 veya sinirlerin gerildiği dakikalarda yenilmiş bir golle 1-0 kaybederiz bu sistemle. Biz büyük maçları kaybettiğimiz için değil en basit fikstür periyodunda ufak takımlara karşı büyük takım taktiğiyle oynamayıp puanları dağıttığımız için sezonu mahvettik...

wolf_43_61
14.03.2007, 23:30
varın siz onu ziya hocaya anlatın,anlayabilirse tabii..onun ısrarcılığı mahvetti zaten,yeniliğe kapalı sadece 1 doğrultuda giden zattan t.direktörlük beklenmez,beklenti içersinde olunursa sonuç işte böyle hüsran ve bir o kadar da elim olur

BURAK DOGU
14.03.2007, 23:37
takımdaki en büyük sorun ortasaha ile defans arasındaki boşluk değilmi zaten arkadaşlar malesef ziya hoca bunu gideremiyor... üstelik hüseyini defansa yönelik oynattığı halde... nasıl beceriyor bu işi merak ediyorum... mantık dışı

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 23:40
takımdaki en büyük sorun ortasaha ile defans arasındaki boşluk değilmi zaten arkadaşlar malesef ziya hoca bunu gideremiyor... üstelik hüseyini defansa yönelik oynattığı halde... nasıl beceriyor bu işi merak ediyorum... mantık dışı

ooo sen orta saha ile defans arası boşluğu söylüyorsun.. hemi de 2 ön libero oynamamıza rağmen..
bi dahaki maçta orta saha ile forwet arası boşluğa bak..
koca bir delik göreceksin:)(hele de sol tarafta)

BURAK DOGU
14.03.2007, 23:47
ooo sen orta saha ile defans arası boşluğu söylüyorsun.. hemi de 2 ön libero oynamamıza rağmen..
bi dahaki maçta orta saha ile forwet arası boşluğa bak..
koca bir delik göreceksin:)(hele de sol tarafta)

doğru lafa ne denir malesef öyle acaba bu ziyanın kadro seçiminden mi yoksa futbolcuların beceriksizliğinden mi?

Mehmet Fatih Yavuz
14.03.2007, 23:54
doğru lafa ne denir malesef öyle acaba bu ziyanın kadro seçiminden mi yoksa futbolcuların beceriksizliğinden mi?

o kadar büyük aksaklıklar oluşuyor ki bazen ne tek başına ziya ya yüklenebilecek bi suç ne de futbolcuların sırtına ...
ama şu bir gerçek artık.. bu futbolcu kadrosu ile ziya doğan ın sistemini uygulamak imkansız..
misal ayman da hüseyin de görevlerinde başarılı topçular... son derece de özverili oynuyorlar..
ama maalesef bir takımda iki tane oyun kuramayan adamı orta sahanın ortasına yerleştirirsek yürümüyor işler..

orta saha ile forwet hattını birleştiren adamlar kanatlar ve ön liberolar.. ama bizim ön liberolarımız bu bağlantıyı kuramaz.. suç onların değil.. o tipte oyuncu değiller..
kanatlarımıza ise tam anlamı ile çakılı oynayın talimatı verilmiş resmen.. onlar savunmaya çakılınca açıklarla irtibat kopuyor bu sefer. 4-4-2 de kanatları tek adamla kontrol edemezsin maalesef. bu iki adam yardımlaşarak oynamalı.. hem savunurken hem saldırırken..

iki kilit noktan var bu oyun düzenine göre ikisine göre de topçun yok.. o zaman sisteminden ödün vereceksin...
bıktım ben her maç birilerinin süpermenlik yapmasını beklemekten... bi kere de adam gibi takım halinde iş görelim..

ÇAĞDAŞ AYDIN
14.03.2007, 23:59
Arkadaşlar, bu istediğimiz kaçıncı kelle ?
Trabzonsporumuz 23 yıldır şampiyon olamıyor, bir türlü istikrar sağlayamıyor. 23 senelik kahır Ziya Doğan ın gitmesiyle bitecek mi ?
Bu mudur yani sadece sorun ?
Bu mudur yani sadece çözüm ?
Ziya Doğan gidecek x gelecek, kupalar yağacak öyle mi ?
Arkadaşlar başarının sırrı istikrarda. Yönetimlere bağlı olmayan bir istikrarda. Her başarısız yönetim kendi ayıplarını örtmek için yeniçerilere vezir kellesi verir gibi teknik direktörü kovarsa, biz de buna prim tanırsak 23 sene daha şampiyon olamayız. Dünyanın en iyi hocasını getirin, hemen şampiyon mu olacağız ?
Allah aşkına çıkalım şu kelle isteyen yeniçeri psikolojisinden. Bunun Trabzonspor a bir katkısı yok.

Mehmet Fatih Yavuz
15.03.2007, 00:08
Arkadaşlar, bu istediğimiz kaçıncı kelle ?
Trabzonsporumuz 23 yıldır şampiyon olamıyor, bir türlü istikrar sağlayamıyor. 23 senelik kahır Ziya Doğan ın gitmesiyle bitecek mi ?
Bu mudur yani sadece sorun ?
Bu mudur yani sadece çözüm ?
Ziya Doğan gidecek x gelecek, kupalar yağacak öyle mi ?
Arkadaşlar başarının sırrı istikrarda. Yönetimlere bağlı olmayan bir istikrarda. Her başarısız yönetim kendi ayıplarını örtmek için yeniçerilere vezir kellesi verir gibi teknik direktörü kovarsa, biz de buna prim tanırsak 23 sene daha şampiyon olamayız. Dünyanın en iyi hocasını getirin, hemen şampiyon mu olacağız ?
Allah aşkına çıkalım şu kelle isteyen yeniçeri psikolojisinden. Bunun Trabzonspor a bir katkısı yok.

istikrar neye göre istenir??
eğer sana umut vermişse bir adam, onunla devam ederek istikrar ararsın...
peki geleli 6 aydan uzun zaman oldu, ziya doğan ın saha içine yönelik teknik anlamda takıma kattığı bir tek olumlu şey gösterebilir misin bana??
mücadeleyi söylemesin kimse.. güreş maçı değil bu... kuzey ülkelerinden getirelim bi kondüsyoner, o da verir mücadele gücünü..
bana teknik açıdan şuradaydık şu noktaya geldik diye ne sunabilirsin??
be aradım bulamadım..
eğer 6 ayda teknik anlamda atılan tek bir olumlu adım yoksa ben yanlış adamla neyin istikrarını arayacağım..
ziya doğan ın teknik bilgisine güvenmiyorum ki başarısız da olsa istikrar talebine uygun bir adam olduğuna inanayım..

hoca gibi hocaların takımları 3 ayda nereden nereye getirdiğine bir bak allah aşkına.. van gaal in AZ ye, topmöllerin gürcistana getirdiği pozitif yansımaların zerresini görebildin mi trabzonspor da??

bayern sezon ortası değiştirdi hocasını.. tamam elindeki kadro çok kaliteli ama ondan önceki hocada da bu kadro vardı.. 3 maçla nasıl değişti bu çehre peki.??

doğru adamla çalışırsan sabır da edilir her türlü destek de verilir..
ama ziya doğan ın bana istikrar için yeterli bir tek yönü gösterilemez..
ne benim öz evladımdır eksiklerine göz yumarım, ne de bi yönü çok üstündür diğer eksiklerini kapatır..

ayrıca oyuncuların yapısına uymasa da oynatmaya çalıştığı sistemin trabzon un 40 yıllık tarihi ile bağdaşmadığı gerçeğini göremiyor musunuz??

hangi yönden tutarsam elimde kalıyor...
şimdi ben ziya doğanı isterken yeniçeri miyim, yoksa ziya doğan damat ferit mi???

ÇAĞDAŞ AYDIN
15.03.2007, 00:21
istikrar neye göre istenir??
eğer sana umut vermişse bir adam, onunla devam ederek istikrar ararsın...
peki geleli 6 aydan uzun zaman oldu, ziya doğan ın saha içine yönelik teknik anlamda takıma kattığı bir tek olumlu şey gösterebilir misin bana??
mücadeleyi söylemesin kimse.. güreş maçı değil bu... kuzey ülkelerinden getirelim bi kondüsyoner, o da verir mücadele gücünü..
bana teknik açıdan şuradaydık şu noktaya geldik diye ne sunabilirsin??
be aradım bulamadım..
eğer 6 ayda teknik anlamda atılan tek bir olumlu adım yoksa ben yanlış adamla neyin istikrarını arayacağım..
ziya doğan ın teknik bilgisine güvenmiyorum ki başarısız da olsa istikrar talebine uygun bir adam olduğuna inanayım..

hoca gibi hocaların takımları 3 ayda nereden nereye getirdiğine bir bak allah aşkına.. van gaal in AZ ye, topmöllerin gürcistana getirdiği pozitif yansımaların zerresini görebildin mi trabzonspor da??

bayern sezon ortası değiştirdi hocasını.. tamam elindeki kadro çok kaliteli ama ondan önceki hocada da bu kadro vardı.. 3 maçla nasıl değişti bu çehre peki.??

doğru adamla çalışırsan sabır da edilir her türlü destek de verilir..
ama ziya doğan ın bana istikrar için yeterli bir tek yönü gösterilemez..
ne benim öz evladımdır eksiklerine göz yumarım, ne de bi yönü çok üstündür diğer eksiklerini kapatır..

ayrıca oyuncuların yapısına uymasa da oynatmaya çalıştığı sistemin trabzon un 40 yıllık tarihi ile bağdaşmadığı gerçeğini göremiyor musunuz??

hangi yönden tutarsam elimde kalıyor...
şimdi ben ziya doğanı isterken yeniçeri miyim, yoksa ziya doğan damat ferit mi???

23 senedir kimler geldi kimler geçti teknik direktör olarak..
Altdaki linkten hepsini göreblirsiniz.
http://www.trabzonspor.org.tr/basarilarimiz.asp

Jurgen SUNDERMAN,Werner BİSKUP,Şenol GÜNEŞ,Yılmaz VURAL, Hans Peter BRIEGEL,Samet AYBABA, Vahid Halilhodziç,Georges LEEKENS, Özkan SÜMER, A.Suat ÖZYAZICI,Ziya Doğan

yanlış saymadıysam 11, bunların içinde bize daha önce şampiyonluk yaratmış 2 hoca da var. Hepside mi kötü Hocaydı ?

Trabzon'un havasından suyundan değil mutlaka hocaların başarısız olması. Görmediğimiz, Göremediğimiz ve görmek istemediğimiz sorunlar var. İdda ediyorum bu sorunlar düzelmedikce dünyanın en iyi hocası gelse başarılı olamaz. Bu sorunlar düzelsin beğenmediğiniz Ziya Doğan bile bu takımı şampiyon yapar.

BURAK DOGU
15.03.2007, 00:24
o kadar büyük aksaklıklar oluşuyor ki bazen ne tek başına ziya ya yüklenebilecek bi suç ne de futbolcuların sırtına ...
ama şu bir gerçek artık.. bu futbolcu kadrosu ile ziya doğan ın sistemini uygulamak imkansız..
misal ayman da hüseyin de görevlerinde başarılı topçular... son derece de özverili oynuyorlar..
ama maalesef bir takımda iki tane oyun kuramayan adamı orta sahanın ortasına yerleştirirsek yürümüyor işler..

orta saha ile forwet hattını birleştiren adamlar kanatlar ve ön liberolar.. ama bizim ön liberolarımız bu bağlantıyı kuramaz.. suç onların değil.. o tipte oyuncu değiller..
kanatlarımıza ise tam anlamı ile çakılı oynayın talimatı verilmiş resmen.. onlar savunmaya çakılınca açıklarla irtibat kopuyor bu sefer. 4-4-2 de kanatları tek adamla kontrol edemezsin maalesef. bu iki adam yardımlaşarak oynamalı.. hem savunurken hem saldırırken..

iki kilit noktan var bu oyun düzenine göre ikisine göre de topçun yok.. o zaman sisteminden ödün vereceksin...
bıktım ben her maç birilerinin süpermenlik yapmasını beklemekten... bi kere de adam gibi takım halinde iş görelim..

sen anlıyorsun bu futboldan doğru tüm dediklerin ama malesef işte yırtındığımız hep aynı konu... bu takımla defansif oyun oynanmaaaaz

Mehmet Fatih Yavuz
15.03.2007, 00:34
23 senedir kimler geldi kimler geçti teknik direktör olarak..
Altdaki linkten hepsini göreblirsiniz.
http://www.trabzonspor.org.tr/basarilarimiz.asp

Jurgen SUNDERMAN,Werner BİSKUP,Şenol GÜNEŞ,Yılmaz VURAL, Hans Peter BRIEGEL,Samet AYBABA, Vahid Halilhodziç,Georges LEEKENS, Özkan SÜMER, A.Suat ÖZYAZICI,Ziya Doğan

yanlış saymadıysam 11, bunların içinde bize daha önce şampiyonluk yaratmış 2 hoca da var. Hepside mi kötü Hocaydı ?

Trabzon'un havasından suyundan değil mutlaka hocaların başarısız olması. Görmediğimiz, Göremediğimiz ve görmek istemediğimiz sorunlar var. İdda ediyorum bu sorunlar düzelmedikce dünyanın en iyi hocası gelse başarılı olamaz. Bu sorunlar düzelsin beğenmediğiniz Ziya Doğan bile bu takımı şampiyon yapar.

trabzon un içinde sorunlar olduğu tabii ki doğrudur.. bunun çözümü için çalışacak olan da yönetim.. onu t.direktör e atmıyorum zaten...

saydığın teknik adamların arasında çok kaliteli adamlar da mevcut. benim için şenol güneş ve urbain breams özel adamlardır.. ben onların takımlarını izleyerek büyüdüm.. ve sahada takım gibi takım duruşumuz vardı... pas yapıyorduk, takım bütünlüğü içinde oynuyorduk...
şimdi bu hocalar şampiyon yapmasalar bile özellikle şenol güneş her gelişinde tepeye oynattı takımı..
aslında saha sonuçlarını geçtim.. sahada futbol adına ortaya koydukları artılar vardı.. ve aynı sorunlar o zaman da vardı..
onlar oynatabilirken ziya doğan ın oynatamamasının sebebi ne ola ki??

sorunlar hep vardı, olacaktır da.. peki o zaman madem sorunlar mevcut boşuna t. direktör falan aramayalım.. koyalım oraya bizim oralı bi eleman o takılsın orada. nasılsa olacak bitecek birşey yok. boşa para saymamış oluruz.

ziya doğan değil trabzonspor u türkiyeden bir takımı rüyasında dahi göremezdi, lazaroni yi bu yönetim getirmemiş olsaydı..

daha o 7 maçlık süreçte ben kovulmadan gitmem demesinin sebebi ne??
trabzonspor u düşündüğü için mi?? hadi abicim yapmayın...
eline altın tepside sunulan son ve umulmadık fırsatı da tepmiş olacaktı.. ve artık tüm kapılar kapanacaktı.. tamamen kariyeri için koltuğa yapıştı.. yoksa önceden davrandığı gibi bikaç beraberlikle bırakıp gidebilirdi.

şampiyonluktan önce futbol oynatsın önce sahanın içinde.. güreşizlemek için para vermiyor bunca adam.. 40 yıldır grekoromen oynamıyoruz biz sahada.

benim ziya doğan ı beğenmemin hiçbir kıymet-i harbiyesi yok..
önemli olan tek şey ziya doğan ın bu takıma teknik anlamda ne kattığıdır..
takımlar yenilir kazanır berabere kalır.. ama başlarındaki hocanın takıma elinin değdiği belli olur.. ziya doğan ın koşturmak dışında bu takıma verdiği en ufak bir şey yok..
zaten sözünüzün sonunda "beğenmediğiniz ziya doğanla bile" lafındaki bile sözcüğü işin özüdür.. ben neden ziya doğana katlanacağım.. bile lafını haketmeyecek birini getirirler ona sabrederim.. en azından şehrin futbol karakterine uygun biri olur..

BURAK DOGU
15.03.2007, 00:48
şu kadro kimin elinde olsa başa oynatır bence... ama bu takımı ziya götüremez çünkü defansif oynatıyor... olmaz abicim bu iki iki 4... senin uzun forvetin var, oyunu açan adamların var;umut, gökdeniz, ceyhun ,yattara,kikinin de açabileceğine inanıyorum... defansında sağlam adamların var uzun boylu olsun koşan olsun stepanov,çağdaş, erdinç... e sen hala bunları oynatamıyorsan al ceketini git yani...

ÇAĞDAŞ AYDIN
15.03.2007, 00:48
trabzon un içinde sorunlar olduğu tabii ki doğrudur.. bunun çözümü için çalışacak olan da yönetim.. onu t.direktör e atmıyorum zaten...

saydığın teknik adamların arasında çok kaliteli adamlar da mevcut. benim için şenol güneş ve urbain breams özel adamlardır.. ben onların takımlarını izleyerek büyüdüm.. ve sahada takım gibi takım duruşumuz vardı... pas yapıyorduk, takım bütünlüğü içinde oynuyorduk...
şimdi bu hocalar şampiyon yapmasalar bile özellikle şenol güneş her gelişinde tepeye oynattı takımı..
aslında saha sonuçlarını geçtim.. sahada futbol adına ortaya koydukları artılar vardı.. ve aynı sorunlar o zaman da vardı..
onlar oynatabilirken ziya doğan ın oynatamamasının sebebi ne ola ki??

sorunlar hep vardı, olacaktır da.. peki o zaman madem sorunlar mevcut boşuna t. direktör falan aramayalım.. koyalım oraya bizim oralı bi eleman o takılsın orada. nasılsa olacak bitecek birşey yok. boşa para saymamış oluruz.

ziya doğan değil trabzonspor u türkiyeden bir takımı rüyasında dahi göremezdi, lazaroni yi bu yönetim getirmemiş olsaydı..

daha o 7 maçlık süreçte ben kovulmadan gitmem demesinin sebebi ne??
trabzonspor u düşündüğü için mi?? hadi abicim yapmayın...
eline altın tepside sunulan son ve umulmadık fırsatı da tepmiş olacaktı.. ve artık tüm kapılar kapanacaktı.. tamamen kariyeri için koltuğa yapıştı.. yoksa önceden davrandığı gibi bikaç beraberlikle bırakıp gidebilirdi.

şampiyonluktan önce futbol oynatsın önce sahanın içinde.. güreşizlemek için para vermiyor bunca adam.. 40 yıldır grekoromen oynamıyoruz biz sahada.

benim ziya doğan ı beğenmemin hiçbir kıymet-i harbiyesi yok..
önemli olan tek şey ziya doğan ın bu takıma teknik anlamda ne kattığıdır..
takımlar yenilir kazanır berabere kalır.. ama başlarındaki hocanın takıma elinin değdiği belli olur.. ziya doğan ın koşturmak dışında bu takıma verdiği en ufak bir şey yok..
zaten sözünüzün sonunda "beğenmediğiniz ziya doğanla bile" lafındaki bile sözcüğü işin özüdür.. ben neden ziya doğana katlanacağım.. bile lafını haketmeyecek birini getirirler ona sabrederim.. en azından şehrin futbol karakterine uygun biri olur..

Michael Schumacher dünyanın en en iyi yaşayan GP pilotu değil mi ?
Onun Ferrari takımı için değilde, Honda takımı için yarıştığını düşünün. Yine aynı başarıları kazanır mıydı ?

Birde Honda takımının suçu hiç arabada aramadığını her sene pilot değiştirdiğini düşünün. Bu pilot da olmadı , beceremiyo diye habire pilot gönderse, bir gün Honda Ferrari nin başarılarını yakalayabilir mi?

Önce araban iyi olmalı . Gerek şart bu.
Önce Trabzonspor un problemleri çözülmeli, sonra pilot yani teknik direktör tartışılmalı.

ÇAĞDAŞ AYDIN
15.03.2007, 00:53
Suçu teknik direktöre atıp, onu günah keçisi yapmak ne kadar kolay.
Yönetim, Taraftar ,Futbolcular,Teknik Kadro şapkamızı önümüze alıp düşünmeliyiz. Biz nerede yanlış yapıyoruz diye.
Yoksa bizi bu durumdan kurtaracak süperman gibi bir teknik direktörü bekler durursak, daha çok bekleriz.

Mehmet Fatih Yavuz
15.03.2007, 00:55
Onun Ferrari takımı için değilde, Honda takımı için yarıştığını düşünün. Yine aynı başarıları kazanır mıydı ?

Birde Honda takımının suçu hiç arabada aramadığını her sene pilot değiştirdiğini düşünün. Bu pilot da olmadı , beceremiyo diye habire pilot gönderse, bir gün Honda Ferrari nin başarılarını yakalayabilir mi?

Önce Trabzonspor un problemleri çözülmeli, sonra pilot yani teknik direktör tartışılmalı.

Schumacher şampiyonluklara benetton takımı ile başladı benim bildiğim..
formula 1 de pilotların arabalarda kullanılan teknolojinin gelişiminde çok önemli rolleri vardır.. aynen teknik adamların olması gerektiği gibi..
schumacher bıraktıktan sonra neden ferrari nin pili yavaş yavaş tükeniyor???
iyi bir pilot heryerde belli olur.. ve tepeye oynamaya potansiyeli olan heryerde başarılı olur..
kimse ziya doğan ın eline 5. sınıf bir takım vermedi.. ziya doğan ın elinde potansiyeli olan, çok iyi olmayan ama iyi bir takım vardı..
bu takımın hakettiği mevkinin 6-10 arası bi yerler olduğunu kimse bana kabul ettiremez...
biraz kalbur üstü bir teknik adam çok rahat bu kadroyu tepeye oynatabilirdi.. şampiyon olurdu olamazdı ayrı sorun.. ama en azından yukardan kopmazdı.. çünkü bu sene rakiplerimiz zaten darma dağın olmuş durumda idi...
ziya doğan a konya yı antep i verir de şampiyonluk beklersek haklısın..
ama ziya doğan a trabzonspor verildi..

BURAK DOGU
15.03.2007, 00:56
Yönetim, Taraftar ,Futbolcular,Teknik Kadro şapkamızı önümüze alıp düşünmeliyiz. Biz nerede yanlış yapıyoruz diye.
Yoksa bizi bu durumdan kurtaracak süperman gibi bir teknik direktörü bekler durursak, daha çok bekleriz.

bu taraftar kadar özel bir taraftar yoktur... yönetim belli zaten futbolcular kaliteli buna da kimse laf edemez bence... ama sen inadına bu takımın oynayacağı stile değil de kendi kafanın dikine gidersen e sorunu da biraz kendinde araman lazım ziya hocam

Mehmet Fatih Yavuz
15.03.2007, 01:02

ben şampiyon olamamamızın suçunu hocaya atmıyorum...
şampiyon olamamanın suçlusu tektir.. o da yönetim.. bu kadar yanlışı üst üste yaparsan tabii ki başarılı olamazsın..
benim ziya doğana olan eleştirim sahanın içidir..
elindeki malzemeyi kullanamayışıdır.. hatta inat ederek yanlış kullanışı...

baştan beri söylüyorum.. şampiyon olacak kadronun kurulamayışının müsebbibi yönetim ama bu kadronun küme potasına kadar gelmesinin soumlusu da ziya doğandır..
bu kadro diplere oynayacak bir kadro değil..

trabzonspor gibi bir takımda, elindeki şu kadroyu küme potasına sokma becerisi gösterecek bir hoca, ben de ondan umutlu olacağım.. eline barcelonayı versem ne yapacak ki bu adam...

elindeki malzemeyi doğru kullanamıyorsan en kalitelisini de versem birşey değişmez..
ekmek yapmayı becerebildi mi ki pastalık malzemenin başına aşçı diye ziya doğan ı koyalım...?

Mehmet Fatih Yavuz
15.03.2007, 01:07
deneme sürecinde başarısız olmuş birini kadrolu olarak işe alır mısın abicim???
bu adam şu anki kadroyu kullanamıyr daha, ben yarın daha kalitelisini kursam dahi neden başına ziya hocayı getireyim..
bir tek artısını söyleyin bana ziya doğan ın.. şu deneme sürecinde hoca şunları doğru yaparak takım ı şuraya getirmiştir deyin..

yok abi . yoook..

ÇAĞDAŞ AYDIN
15.03.2007, 01:18
Ziya Doğan gider yerine x gelirse değişen tek şey forumun başlığı olacak.
"X istifa etmeli mi ?" diye bir başlık daha açılacak kısır döngüde devam edip durucaz.
Bence şuan tartışılması gereken tek konu yönetim. Siyaset kokan beceriksiz bu yönetim değişmeli öncelikle.
Yerine de tüm camianın desteğini alabilecek güven verecek, vizyon sahibi bir yönetim gelmeli. Benim adayım Ağaoğlu. Golf federasyonundaki başarıları ortada.

ÇAĞDAŞ AYDIN
15.03.2007, 01:28
Bence biz taraftarlarında özeleştiri yapması gerekiyor. Renklerine bizden daha aşık taraftar yoktur bu dünyada. Ama gelin birbirimizi suçlamadan özeleştiri yapalım. Taraftar bir camia için herşeydir. Taraftar kulubun gerçek sahibidir. Sevgimiz aşkımız tamam da, bizim hiç mi eksiğimiz yok ?

Mehmet Fatih Yavuz
15.03.2007, 01:35
Bence biz taraftarlarında özeleştiri yapması gerekiyor. Renklerine bizden daha aşık taraftar yoktur bu dünyada. Ama gelin birbirimizi suçlamadan özeleştiri yapalım. Taraftar bir camia için herşeydir. Taraftar kulubun gerçek sahibidir. Sevgimiz aşkımız tamam da, bizim hiç mi eksiğimiz yok ?

taraftarın klübün kognresinde belkide en az etkili olduğu takım biziz... Gs yi dışarda tutarsak(lise meselesi) Fb ve bjk de taraftar kongrede inaılmaz etkili.. bir çarşı grubu tek başına yönetim devirir kaldırır.. oy potansiyelleri var çünkü..
bizim sokaktaki taraftarımızın eksikliği belki de budur.. kongrede yeterince etkin olamamak.. bunun sonucu olarak da orada oluşmuş garip guruplar aday başkanlara yönetici dayatma gücüne kavuşmuş oluyor.. taraftarın en büyük eksikliği budur bence..
onun dışında kulübe çok fazla etki eden bir taraftar grubu değiliz.
hele ki sabır konusuna hiç girmeyelim.. çeyrek asır sabretti bu taraftar.. şunca başarısızlığa rağmen bu yönetimin kafasına stad inmediyse biz yeterince sabırlıyız demektir.

antagonist
15.03.2007, 01:36
@desertstrom61,

Hocam sendeki sabıra hayran kaldım...Ben artık bir yerden sonra pes ettim,senin maşallahın var :)

Mehmet Fatih Yavuz
15.03.2007, 01:40
Ziya Doğan gider yerine x gelirse değişen tek şey forumun başlığı olacak.
"X istifa etmeli mi ?" diye bir başlık daha açılacak kısır döngüde devam edip durucaz.
Bence şuan tartışılması gereken tek konu yönetim. Siyaset kokan beceriksiz bu yönetim değişmeli öncelikle.
Yerine de tüm camianın desteğini alabilecek güven verecek, vizyon sahibi bir yönetim gelmeli. Benim adayım Ağaoğlu. Golf federasyonundaki başarıları ortada.

şenol güneş e bir tek gün istifa etsin demedim.. suçlunun yönetim olduğunu düşündüğüm için.. lazaroniye dedim evet.. lazaroni Ts tarihinde bir utanç sayfasıdır zaten.
yönetim konusunda ben de eleştiri getiriyorum.. hem de bir değil bin değil...
ama dediğim gibi en kral yönetim de gelse en kaliteli kadroyu da kursa başındaki adam ziya doğan olmamalı..
ne sistemi bize uygun ne de teknik bilgisine güveniyorum...
teknik direktör takıma elini değdirdiği zaman o el kendini belli edecek.. etmiyorsa boşa umutlanmanın alemi yok..
bunların sorunlarla falan alakası yok..
sonuç başka şey ortaya konan futbol başka.. doğruları yapıp kaybedersin ama umudun vardır.. ama hem kaybedip hem de sahada yanlışlarla boğuşuyorsan istikrar yanlış adamda aranıyor demektir.

ÇAĞDAŞ AYDIN
15.03.2007, 01:47
taraftarın klübün kognresinde belkide en az etkili olduğu takım biziz... Gs yi dışarda tutarsak(lise meselesi) Fb ve bjk de taraftar kongrede inaılmaz etkili.. bir çarşı grubu tek başına yönetim devirir kaldırır.. oy potansiyelleri var çünkü..
bizim sokaktaki taraftarımızın eksikliği belki de budur.. kongrede yeterince etkin olamamak.. bunun sonucu olarak da orada oluşmuş garip guruplar aday başkanlara yönetici dayatma gücüne kavuşmuş oluyor.. taraftarın en büyük eksikliği budur bence..
onun dışında kulübe çok fazla etki eden bir taraftar grubu değiliz.
hele ki sabır konusuna hiç girmeyelim.. çeyrek asır sabretti bu taraftar.. şunca başarısızlığa rağmen bu yönetimin kafasına stad inmediyse biz yeterince sabırlıyız demektir.

Sadece BMN olarak değil tüm taraftar gruplarının uzlaşmasıyla bir başkan adayı belirleyebilirsek, ve bu ismi her yerde her ortamda haykırırsak, inanıyorumki kendi başkanımızı başa getirebiliriz. Daha önce söylediğim gibi benim adayım Ağaoğlu. Düşünüyorum düşünüyorum başka aday bulamıyorum. Ama diğer her ismede açığım. Yeterki bir uzlaşma olsun, hepimizin inandığı biri olsun.

pacos_bill
15.03.2007, 01:57
Trabzonspor taraftarlarının kulübün kongresinde etkili olabilmesi için diğer kulüplerle kıyaslanamayacak kadar kolay koşullarda üyelik gibi bir şansı var ama taraftar bundan faydalanmıyor.

Mehmet Fatih Yavuz
15.03.2007, 01:58
ağaoğlu ve sadri şener gibi adaylar tek başına seime gitmek istiyor benim bildiğim..
sebebi de kongrede gruplar, eğer birden çok aday varsa, başkan adaylarına yönetici dayatarak, bunu almazsan yönetimine sana grup olarak oy vermeyiz gibi bir tehdit savurmaları...

kendi yönetimini kuramadıkça da sorumluluk almak istemiyorlar...
ağaoğlu da uygun bir adaydır, benim için en ideallerden biri de sadri şenerdir..
ama olur da nuri bey devam etmek ister, tek başına seçime grme şansı bulursa öyle güçlü bir ekiple gelir ki o da olur.. ama tek başına girmedikçe bu işin pek oluru yok..

ÇAĞDAŞ AYDIN
15.03.2007, 02:09
Hiç bir yönetim taraftara rağmen seçilemez. Seçilse bile orada duramaz. Taraftarın tek vucut ismini haykırdığı bir kişiye de kimse hayır diyemez. Biz bir uzlaşabilirsek bir adayda , inanıyorum ki başa onu getirebiliriz. Bu gücümüz var.

Mehmet Fatih Yavuz
15.03.2007, 02:13
keşke dediğin gibi olsa..
kongrede ne dalavereler dönüyormuş.. başkan dediğin ekibi ile gelmeli... ekibi ile gelmesin izin vermezsen başarısız olduğunda da ağzını açmaman lazım.

sonunda da lazaroni ziya doğan gbi facialar çıkıyor oraya işte..
başka başlıkta yönetimle ilgili devam ederiz abi.. yoksa siliverirler başlıkla alakası yok diye haklı olarak...:)
emek verip kafa yoruluyor yazarken. yazıktır..:)

EmrahYalçınalp
15.03.2007, 06:02
@desertstrom61,

Hocam sendeki sabıra hayran kaldım...Ben artık bir yerden sonra pes ettim,senin maşallahın var :)
Ben bi ara onun Szymek olduğundan şüphelenmiştm :D :D :D Adam davasına inanmış valla, helal...:)

Mehmet Fatih Yavuz
15.03.2007, 07:03
terkedecem bu başlığı wallahi.. 2700 mesaj çekilmiş başlığa 300 tanesini ben çekmişim...:)

Cafer KILIÇSOY
15.03.2007, 09:17
terkedecem bu başlığı wallahi.. 2700 mesaj çekilmiş başlığa 300 tanesini ben çekmişim...:)
Ya Fatih bir rahat ver şu başlığa :D
Bu ne şiddet ne celal:D
Hiç kimseden cekmedi ZD senden cektiği kadar;) :D

stichus
15.03.2007, 09:23
ferrari bitmedi..
iki sezon boyunca yanlış lastik ve yanlış motor yüzünden yediler schumiyi..
bu sezon massa ve raikkonen le coşacaktır..
renault en iyi arabayı yapsa dahi aradaki fark hüseyin gunti farkı olarak kalacaktır..
desert bunları yazıp çıkıyorum aman diyim üstüne alınmayasın!

Mehmet Fatih Yavuz
15.03.2007, 09:28
konu ile alakadar reca ediyorum:)
ben de ne hevesle girdim okudum dedim başlıyoruz sabah sabah.. hocanın anlattıkları sarmıyor beni, bi umut başlığı yukarı kaldırmışsın ama..:):):):)
.......

Harun
15.03.2007, 09:29
Yılmak yok.İstifa edinceye kadar burdayız.Çirf forvetli kanat bindirmeli,alan daraltmalı,5 topun direkten döndüğü 4 golün olduğu ,keçelisiz çilesiz. yattara'lı farklı bir kadro ve anlayış görmediğim sürece istifaa..

Mehmet Fatih Yavuz
15.03.2007, 09:31
sonuna kadar harun abi..:)
hasta hasta sabahladım başlıkta:) ölene kadar çarpışmaya son vermek yok...
ben trabzonumu geri istiyorum kardeşim.. ölürsem de fetih sırasında ölürüm... kalemi savunurken değil..

champions
15.03.2007, 09:36
Yaw ne ferrarisi herkes ferrari kullanamaz ki önce toros kullansın:)sonra broadway falan , neyse ferrariye daha çok var ağır ağır çıkmak lazım. Ferrariyi halt etmiş adam var mı?ondan olsun. Herkes ferrrariyle uçar, hacı muratı uçurmak marifet ister ama

Rasim YILMAZ
15.03.2007, 11:55

Liste güzelde Bizim Ziyanın kullanacağı önlibero sayısı çok az listede:)

Ziya istifa canım ciğerim:)istifa!!

muratt
15.03.2007, 12:08
sonuna kadar harun abi..:)
hasta hasta sabahladım başlıkta:) ölene kadar çarpışmaya son vermek yok...
ben trabzonumu geri istiyorum kardeşim.. ölürsem de fetih sırasında ölürüm... kalemi savunurken değil..

Ben de yaninizdayim.. Ziya Hoca ile bu is (sampiyonluk) olmaz.. Ne bu sene ne on sene sonra.. Istedigi adamlari aldirsin, istedigi sistemi oynatsin.. Gorunen goz klavuz istemez.. 20 mactir takimin basinda, istedigi adamlar da alindi.. Sonuc ortada.. bejeke'yi 2-0 'dan 3-2 yendi diyor bazi arkadaslar, o maci Trabzonspor'lu futbolcular Ziya Hoca'ya ragmen almistir.. Bir hafta sonra GS macina solda Gokdeniz, sagda Yattara, onde Umut Ceyhun ciksa maci ilk yarida kurtarirdik.. Takimin basinda oldugu 20 macin bir tanesinde bile ofansif bir anlayis sergilemedi..
Bu sahaya cikan ilk 11 ile ilgili aslinda genelde herkesin yaptigi elestiriler.. Ilk on 11 tercihleri icin ayri bir baslik bile acilabilir.. Futbolcu iliskileri icin ayri bi baslik acilmisti bile (Ziya Dogan kimi kazanacaz topigi)..
Sadece bunlarla da bitmiyor.. Takim tamamen bireysel yeteneklerle sonuca gidiyor, tamamen dogaclama hucum varyasyonlari.. Gokdeniz, Ceyhun vs. Ersun derken bunun icin diyoruz, adam en azindan takima bilincli hucum oynatiyor.. Hucum oynatmak demek sahaya 4-5 hucum adamiyla cikmak demek degilki.. Hucum takim halinde yapilir.. Bekler cakili kalsin, on-kazmalar ortasahayi gecmesin arada defansa katilsin.. Topu alan ileri vursun ilerde Ceyhun Umut Gokdeniz yapar biseler.. Niye ? Eskiden oluyodu cunku Fatih-Gokdeniz atiodu patir putur.. Simdi yemio ..
Yukarida saydiklarimi goz onunde bulundurup.. Bu adama sabir edip, bu adamda saglanacak istikrarin bize basari getirecegine mi inaniyorsunuz ???

Ziya Dogan sezon sonunda kesinlikle ve kesinlikle gonderilmeli.. Eger gonderilmezse daha cok cekecegimiz cile var..

Kasım Hilal
15.03.2007, 12:34

Schumi ilk şampiyonluğunu (hatta ilk ikisini) Benetton Renault takımı ile aldı.
Ferrari'ye daha sonra Ferrari'deki sorunları düzeltmesi için getirildi.
5 şampiyonluk da orada yaşadı. Beşi de üstüstei..
97'de ikinci oldu.
Şampiyonluğu son yarışta Jack Vilnove'e kaybetti ki o yıl Williams'ın otomobili mükemel ötesi olarak görülüyordu.
98'de kıran kırana bir mücadele ile Hakkinan'e kaybetti.
Hakkinen'İn nasıl bir pilot olduğunu anlatmama gerek yok.
99'da ayağını kırıp sezonun yarısında yarışamadı ama takım arkadaşı Edie Erwine'ın şampiyon olması için ona çok yardımcı oldu. Fakat o bereriksiz şampiyon olamadı..
2000'den sonra Ferrari kendini geliştirmeye başladı ve üstüste 5 şampiyonluk geldi.
Bu beş şappiyonluk içinde sadece 2004 ve 2005'de en iyi otomobil açıkara Ferrari idi..
Bu beş üstüste şampiyonluktan sonra ise sırf Shumi ve Ferrari'yi durdurabilmek için sıralama turularının stili, puanlama, lastik ve motor kuralları değiştirildi ve etkili oldu!

Uzun sözün kısası.
Shumi Honda'ya gelseydi Honda şampiyo olurdu..

Peki diğer taraftan Honda neden her yıl pilot değiştirmiyor?
Çünkü elindekilerden daha iyisi yok piyasada..
Kimi'yi alamaz.
Ama bizim için Ziya Doğan'dan daha iyi bir hoca alma şansımız var..
"Türkiye'de çalışmak isrerim!" diyenler var..
Daha iyisi varken neden ZD?

Mehmet Fatih Yavuz
15.03.2007, 12:42
Schumi ilk şampiyonluğunu (hatta ilk ikisini) Benetton Renault takımı ile aldı.
Ferrari'ye daha sonra Ferrari'deki sorunları düzeltmesi için getirildi.
5 şampiyonluk da orada yaşadı. Beşi de üstüstei..
97'de ikinci oldu.
Şampiyonluğu son yarışta Jack Vilnove'e kaybetti ki o yıl Williams'ın otomobili mükemel ötesi olarak görülüyordu.
98'de kıran kırana bir mücadele ile Hakkinan'e kaybetti.
Hakkinen'İn nasıl bir pilot olduğunu anlatmama gerek yok.
99'da ayağını kırıp sezonun yarısında yarışamadı ama takım arkadaşı Edie Erwine'ın şampiyon olması için ona çok yardımcı oldu. Fakat o bereriksiz şampiyon olamadı..
2000'den sonra Ferrari kendini geliştirmeye başladı ve üstüste 5 şampiyonluk geldi.
Bu beş şappiyonluk içinde sadece 2004 ve 2005'de en iyi otomobil açıkara Ferrari idi..
Bu beş üstüste şampiyonluktan sonra ise sırf Shumi ve Ferrari'yi durdurabilmek için sıralama turularının stili, puanlama, lastik ve motor kuralları değiştirildi ve etkili oldu!

Uzun sözün kısası.
Shumi Honda'ya gelseydi Honda şampiyo olurdu..

Peki diğer taraftan Honda neden her yıl pilot değiştirmiyor?
Çünkü elindekilerden daha iyisi yok piyasada..
Kimi'yi alamaz.
Ama bizim için Ziya Doğan'dan daha iyi bir hoca alma şansımız var..
"Türkiye'de çalışmak isrerim!" diyenler var..
Daha iyisi varken neden ZD?

çok güzel yazmışsın hemşerim..
söylemek istediğimiz de bu zaten.. iyi bir teknik direktör takıma katkısını belli eder hemen...
muktedir olmayanlar gibi hanımdan müddet isteyip durmaz...

erdal6167
15.03.2007, 18:42
sen de haklısın,bize ferhat,hasan,ayman,celaleddin gibi takım futbolu oynayan oyuncular lazım.senin neyine gökdeniz?ama o çok sevdiğin ziya gökdenizin takım oyunu oynamasını değil de sürati ile adam geçmesini istiyor senin düşündüğünün aksine.

benim gökdeniz takım oyuncusu değil dememden sen bunu anlıyorsan diyeceğim yok, artı konuya sanırım fransız kaldığın için bunları yazmışsın, çünkü ben o senin saydığın adamları savunmuyordum, arkadaşa trabzonsporda kac tane kaliteli adam var diye sordum yani cok az olduğunu ima ederek

O DA BANA GÖKDENİZİNDE İÇİNDE BULUNDUĞU 4 ADAM SAYDI BENDE ONA SADECE SAYDIĞI 2 ADAMA KATILDIĞIMI VE GÖKDENİZİN TAKIM OYUNCUSU OLMADIĞINI SADCE BİREYSEL OLARAK VE GENİŞ ALANDA SÜRATİ İLE ADAM GECTİĞİNİ BELİRTTİM VE HALADA SÖYLEMİMİN ARKASINDAYIM. . .

erdal6167
15.03.2007, 18:46
BU TAKIMIN ACİLEN kaliteli futbolculara ihtiyecı var, yok istediğimiz kadar hoca değişikliği yapalım hiç bir fayda getirmez,

erdal6167
15.03.2007, 18:50
örneğini ilinen şeyleri hala 3 lük 5 lik oluruz diyorsun...
şenol hoca tek ön libero ile oynatırken ne zaman 3 lük olduk ne zaman 5 lik olduk..
bu biline biline hala tek ön libero ile 3 lük oluruz demek sadece faraziye dir.
benim lafım test falan edilmedi.. ben olmuş olaydan bahsediyorum. bunun denenmesi diye birşey yok.

ya sen ne zamandan bahsediyorsun, ona kalırsa 80'li 90'lı yıllarda 4-3-3 ile tek orta saha sol acıklı sağ acıklı futbol vardı istersen ondan oynayalım hucüm gücü yüksek. ya o zamanlar futbol öyle oynanıyordu, şimdi öyle mi. farazi dediğim senin ersun yanalla bizim başarılı olacağımızı söylemen bunlar olmuş şeyler mi ki. . .

Mehmet Fatih Yavuz
15.03.2007, 19:02
ya sen ne zamandan bahsediyorsun, ona kalırsa 80'li 90'lı yıllarda 4-3-3 ile tek orta saha sol acıklı sağ acıklı futbol vardı istersen ondan oynayalım hucüm gücü yüksek. ya o zamanlar futbol öyle oynanıyordu, şimdi öyle mi. farazi dediğim senin ersun yanalla bizim başarılı olacağımızı söylemen bunlar olmuş şeyler mi ki. . .

3-4 sene öncesinden bahsediyorum..
orta sahanın ortasında symek - hüseyin ikilisinin oynadığı, ön libero olan tek adamın hüseyin olduğu, symek in ise organizatör olarak görev aldığı zamanlardan..
90 lı yıllara dönmene gerek yok...

bu arada siz "kim gelsin " diye ısrarla sormasanız ne isim veririm de ne başka bir şey.. çünkü benim t.direktör seçmek gibi bi lüksüm yok.. sorumluluk anlamında değil.. taraftar olarak benim önüme sunulana bakarım ben.. bu gitsin dediğimde de gerekçelerini veririm.. yenisini getirmek yönetimin işi ..
ama siz ısrarla isim isteyince ersun, van gaal falan dedik...

erdal6167
15.03.2007, 19:47
orta sahanın ortasında symek - hüseyin ikilisinin oynadığı, ön libero olan tek adamın hüseyin olduğu, symek in ise organizatör olarak görev aldığı zamanlardan..

bu arada siz "kim gelsin " diye ısrarla sormasanız ne isim veririm de ne başka bir şey.. çünkü benim t.direktör seçmek gibi bi lüksüm yok.. sorumluluk anlamında değil.. taraftar olarak benim önüme sunulana bakarım ben.. bu gitsin dediğimde de gerekçelerini veririm.. yenisini getirmek yönetimin işi ..

YA ANLADIM BEN ONU BENDE ZATEN ONA KALIRSA 90 LI YILLARDA DA ÖYLE OYNANIYORDU DEDİM, O ZAMAN TEK ÖN LİBERO YETİYORDU ŞİMDİ YETMİYOR ÇÜNKÜ HERKES FORVETTEN ADAM EKSİLTİP ORTA SAHAYI GÜCLENDİRDİ, YANİ ÖN LİBERONUN YÜKÜ AĞIRLAŞTI,

erdal6167
15.03.2007, 19:51

YA ERSUN VAN GAAL ZİYA HİÇ FARKETMEZ , GELECEK ADAMA 5-6 YILLIK ADAM GİBİ SÖZLEŞME YAPILACAK, VE ARTIK HOCA DEĞİL BECEREMEYEN OYUNCU DEĞİŞECEK DERLERSE SONUNA KADAR VERIM, BENİM DERDİM ZİYA FALANDA DEĞİL, BU ,İŞ BÖYEL OLMAZ BANA KALSA BU TAKIMIN BAŞINDA HAMİ VEYA ÜNAL OLMALI HEMDE 10 YILININ İÇİNDE, BANA BU LAZIM, BEN 10 YILLIK HOCA İLE CALIŞACAM Kİ O HOCA BANA ALT YAPIDAN 10-11-12 YAŞINDA Kİ COCUKLARI BU ADAM 8-9-10 YIL SONRA BENİM KADROMDA OLACAK BANA ONU ONA GÖRE YETİŞTİRİN DİYECEK AMA 1 YILLIĞINA GELEN ADAM NE ALT YAPI OLUR NE TAKIM OLUR NE TAKIM RUHU, ANLATABİLDİM ARKADAŞ.

Erkan
15.03.2007, 20:09
#2739 (http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=700936&postcount=2738) Simdiye kadar o kadar mesaj yazdik halidaha istifa eden yok :)

Van Gaali getirelim 5 yil 3 te opsiyonlu sozlesme... Her istedigini almak.... Baska karismamak..... Ve sampiyon olmak..

Erdem Koltuk
15.03.2007, 20:27
Aslında okadar iyi bir adamki Ziya Doğan.İnsan olarak çok iyi.Ben Ankarada ki maçlarımızdan önce hep kamplara uğradım.Sohbetler yaptık.Hatta basına taraftara kapalı denen antremanlara yine aldı bizleri dayanamadı oralara kadar gelmişiz diye falan filan...Ama hoca olarak bazı inatları yüzünden eleştiriliyo.Bende bazen istifa etsin dedim ama gerçekten bu takımdan KEÇELİYİ Ve CELALEDDİNİ kesmeyi düşünürse benim açımdan sorun kalmıcak zaten.O adamların takıma verdiği zararı gördüğü zaman TRABZON yükselişe geçicektir.Ozaman belki tam destek alabilir çünkü ozaman gerçekten iyi bi kadro olucak önümüzde.Celaleddin ve Keçelisiz kalan 9 kişi gerçekten görevlerini iyi yapıyor.Sorun 2-3 basit futbolcuya inatla ve inatla forma şansı vermesi.Hadi Celoyu geçtim form tutma ihtimali var ama Keçeli sürekli oynıcaksa Ziya hoca kusura bakma....Olmaz bu iş.

poetricus
15.03.2007, 21:16
Yok yok kalsın.. Blackseastorm güzel bir laf etmişti.. Bu yönetim de hoca da günahlarımıza kefarettir belki de...
Yoksa durmaları için sebep yok.
Eğer bu doğruysa çok çok büyük günahlar işlemişiz demektir. Zira bu dünyada cehennem azabı çekiyoruz.
İmkânsız gibi görünüyor ama belki de adını bile anmak istemediğim bu kişiler çok büyük sevaplar işlemiş olmalılar.

Vkgz
15.03.2007, 21:34
hep hayalimde Lucescu vardı ama maalesef. adam sevillayı eleyecek neredeyse bizi gelmez 1-2 yıl daha. ama eninde sonunda gelecek ama içimde ersun luceden önce bi trabzona gelecek gibi bir his var hayırlısı

emre_erbayts
15.03.2007, 22:59
sevgili ziya doğan lütfen isrifa eder misin?senin takımımıza kattığın ya da katabileceğin hiç bir şey yok. sevgili ziya doğan sende takımımıza verebileceğin ne vizyon var ne de akıl var. artık istifa et. lütfen lütfen !

emre_erbayts
15.03.2007, 23:03
ziya gitsin. ünal karaman- van gaal- gerets-lucescu- gira bulak gibi vizyon sahibi pozitif futbol oynatan en azından oynatmaya çalışna biri gelsin. 10 yıllık sözlemşme yapılsın. biz burada taraftarlar olarak söz verelim istifa istemeyelim. ama herşeyden önce ziya doğan gitsin artık.

Erdem Keser
15.03.2007, 23:35
bugün az alkmaar- newcastle macını izleyenler hoca farkına, bi takımda hocanın takım nasıl oynattıgına canlı sahit olmuslardır az alkmaar için bu macta iki farklı skor lazımdı ve rahat bi oyunla 2 farkıda yakaladılar ama dikkat cekilmesi gereken bi konu var az alkmaar bu macta 2-0dan sonra 10 kişiyle geri cekilip skorun ustune yatmadı yani louis van gaal takımını geri yaslamadı oyunu dikkatli takip edenler oyuncu degiskliklerindeki farkıda gormustur 2-0 dan sonra sag acıkları yeers cıktı forvetleri genc oyuncu lens gir daha sonra bi tane defans aldı ve oyunun son dakikalarında en tehlikeli, zamanında koevermansı cıkarıp sol acıkları boukhariyi aldı işte hoca var takımı on kişiyle geri ceker ben bildigimi okurum der ama bi sey bilmez hoca var takımı cesurca oynatır istedgini alır benim gözümde van gaal hocadır ziya ise sadece insanayrı bi parantez daha bugun az alkmaarın durumda biz olasydık ziyanın yapacagı iş oyuna cagdas ,hasan ve ferhatı sokmak olurdu son söz azcık onurun varsa git ziya seni görmek istemiyoruz

Erdal
15.03.2007, 23:53
iSTİKRAR ve EKSİKLERİMİZ VAR TAMAMLAYACAĞIZ laflarından nefret ediyorum.........

cyberentalpi
16.03.2007, 01:59
Biz buyuk takimiz.
Daha oncede yenilirdik ama buyuklugumuzden kaybetmezdik. Daha oncede kotu senler yasardik ama buyuk gibi yasardik.
Alt yapimizi zengindi. Cok isim futboılcular almasakta cogu donemlerde bingo transfer yapardik
Cok degil iki sezon once syzmek ile baslayan mukemmel bir orta saha duzenimiz vardi.
Syzmek gibi bir oyuncuyu kusturduk. Nedeni belki transfer efsanemiz zurawski idi. Yapacagimiz tek sey o kadarıyu desteklemekti. Stephanow gibi super bir tarnsferi gerceklestirmistik
Gecen sezon vahid biraz toplamisti takimi. Bu sezon ise iddali gridik aslinda.
Lazaroninin geliside gidiside hata idi. Ama ziya tam hata oldu.
Belkide sampiyonluk icin en avantajli oldugumuz sene biz nerelerdeyiz
Dusunun 2 kez ezdigimiz bjk sampiyonluk kovaliyor. Bizim ziya ise dokuntu Gs ye geriye yaslanip nasil defans yaparim ayaginda.

gerisiyalan
16.03.2007, 12:49
AZ Alkmaar-Newcastle maçını izledim. 36 yaşındaki Şotanın, maçın sonlarına doğru artık yorulduğu her halinden belli idi. Alkmaar 2-0'ı yakaladı. Turu geçmesi için gol yememesi lazımdı. Son 20 dakika onu oyundan alırlar diye düşünüyordum. Ama Alkmaar'ın hocası onu almadı. Diğer forveti, bir sağ kanat oyuncusunu ve bir ileriye yönelik oyuncuyu daha oyundan aldı, ama Şotayı almadı...

Neden acaba diye düşündüm? Sebebi basit. Şota, ağır bile oynasa, adam teknik, sadece durup üstüne gelen topları sağa sola dağıtsa yeter. Ziya Doğan'ın mantalitesine o kadar alışmışız ki, beygir gibi koşmayan bir oyuncu niye sahada olabilir diye kendimizden şüphelenir olmuşuz.

Soruyorum size arkadaşlar, Şota bizde olsa, Ziya Doğan onu 90 dakika oyunda tutar mı? Değil 90 dakika, 10 dakika bile oynatmaz. Arada mantalite farkı var çünkü ...

Bahtiyar
16.03.2007, 13:02
shaktar aynen bizim durumumuza düştü. biz onlar kadar olamadık ama neyse. az konraatak takımımı yoksa toplu defans toplu hücumu benimseyen ve harika uygulayan bir takımmı akşam adamların futboluna hayran kaldım.işte hoca farkı kendini hissettiriyor. acaba biz öyle bir durumda olsak 2 gol atmamız gerekse atabilirmiydik dan dun lardan fırsat kalırmıydı. hatta bırak iki gol atmayı biz kiev maçında gol atmasakta oluyodu ama iki tanede yedik.
sevilla shaktar a arife gösterdi bayramı göstermedi. biz kiev i orada yenince ne kadar sevinmiçtik burada kesin yeneriz diyoduk. ama alıştık artık başımızda ziya varken bizim arife mizde bayramımızda gelmez.

Şahin Yılmaz
16.03.2007, 15:04
Ziya'mı Ziya'yla şampiyonluk mu?

Güleyimmi ağlayayımmı? Bak Ziya Abi ne olur ama lütfen Yalvarıyorum elini ayağını öpeyim istifa et. Seninle Şampiyonluğu bile istemiyorum. Bunu bil Yeter.