Sayfa 2778 Toplam 2835 Sayfadan BirinciBirinci ... 1778 2278 2678 2728 2768 2776 2777 2778 2779 2780 2788 2828 ... SonuncuSonuncu
Toplam 70865 adet sonuctan sayfa basi 69,426 ile 69,450 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Transfer Dosyası - 16 -

smart - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Avrupa Diğer

Alıntı emre6117 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadro mu daha iyiydi sizce yoksa şampiyonluk kadrosu mu. Orta sahada ilk devre mikel, sosa, a.parmak vardı. İkinci devre a.ömür (sakatlık dönüşü), n.diaye eklendi. Kanat bekler peraira ve novaktı. Forvet sorloth, kanatlar nwakame ve ekuban. Y.sarı ve adviaj yedek kanatlardı. Kalede iyi bir uğurcan vardı. Yine yedek forvet sturridge gibi ne yapacağı belli olmayan aşırı yetenekli bir adam vardı. Dediğim gibi stoperler de dahil olmak üzere seneye o seviyede kadro kurulsun, akıllı bir hoca ile şuanki gs ve fb kadrolarıyla yarışabilirsin.
    Yani iki kadronun da birbirine üstünlük kurduğu mevkiler var. ama şampiyon kadronun stoper hattı çok bariz üstünlük kuruyor. Ki iyi hücum hattı sana maç kazandırır, iyi stoper tandemi şampiyon yapar diye bir söz var.
    Trabzonspor’un tarihinde buna benzer mağlubiyetler çok az da olsa vardır. -Abdullah Avcı

Nereden
    Bursa

Alıntı gabriel omar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorloth sonunda hak ettiği yere gelecek galiba. A kalite bir takıma transfer olur bence bu sene.

Şu adamı hakikaten scout bulup getirdiyse müthiş başarı ama ihtimal vermiyorum. Böyle bir oyuncunun bize denk gelmesi tamamen şans. Hız, güç bitiricilik adamda ne ararsan var, böyle komple bir santrafor daha görür müyüz bu takımda sanmıyorum.
    Trabzonsporu geçtim sorloth gibisi ben bu ülkeye bir daha gelmez diyorum. icardi, abubakar falan sorlothun yanında hikaye. Sorloth ben hep milli takımdan arkadaşı halandla karşılaştırdım. tabi haland fizik olarak daha üst düzey bir oyuncu ama sörlothda halanddan pek aşağı bir oyuncu değil. Bizdeyken tüm lig maçlarında neredeyse 90 dakika oynadı, devamlılığı da çok yüksek. Sadece sorloth seviyesinde bir oyuncusu olan bir takım Türkiyede şampiyonluğa oynayabiilr , o kadar özel bir oyuncu, adam zaten bizdeyken tek başına takım gibi birşeydi.
    Konu emre6117 tarafından (20.05.2024 Saat 16:04 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Afrika Diğer

Mmaee gündemimizdeydi bir ara sanki.

Boşa düşmüş.

Nereden
    Bursa

Alıntı smart Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani iki kadronun da birbirine üstünlük kurduğu mevkiler var. ama şampiyon kadronun stoper hattı çok bariz üstünlük kuruyor. Ki iyi hücum hattı sana maç kazandırır, iyi stoper tandemi şampiyon yapar diye bir söz var.
    Stoper arasında büyük fark tabi kıyas bile olmaz. Ancak iki bek (peraire+novak) diğer takımdaki peres ( çok iyi oyuncuydu)+ ismail büyük fark var. Yine cornelius sorloth arası çok büyük fark var. Sosa hamsik yakın sayılır. Mikel berat karşılatırmsında büyük fark var. Yani total olarak bakınca şampiyon olamayan kadro çok daha iyi seviyede. İsterseniz tüm mevkileri tek tek sizde karşılaştırabilirsiniz. Aradaki fark hoca farkı ( bu konuda Avcı haterleri büyük bir kavga verseler de).

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Mehmet Fatih Yavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Rusya

Stoper arasında büyük fark tabi kıyas bile olmaz. Ancak iki bek (peraire+novak) diğer takımdaki peres ( çok iyi oyuncuydu)+ ismail büyük fark var. Yine cornelius sorloth arası çok büyük fark var. Sosa hamsik yakın sayılır. Mikel berat karşılatırmsında büyük fark var. Yani total olarak bakınca şampiyon olamayan kadro çok daha iyi seviyede. İsterseniz tüm mevkileri tek tek sizde karşılaştırabilirsiniz. Aradaki fark hoca farkı ( bu konuda Avcı haterleri büyük bir kavga verseler de).
    Sen novak ve pereira'yı Avcı'nın oynatacağına emin misin peki?
    Bizi karakteri, diğeri oyun anlayışı sebebi ile.

Pereira baskın karakter, Novak arkasını çok fazla boşaltan bir bek...
    Avcı selam bile vermez bu arkadaşlara.

Mikel o sezonu bitirseydi bizde şampiyonduk zaten. Gidişi bir çok şeyi bozdu.

Sörloth'un bile Avcı ile aynı performansı vereceğine inanmam.
    O oyun anlayışına uygun bir oyuncuydu.

Avcı'nın sistemine Cornelius'un stili daha uygun.

Bana göre de sörloth daha iyi oyuncu tabii ki!

Lakin Leipzig'de falan yaşadıklarını izledikten sonra, sistem takıntısı yüksek hocalarda ne vereceğini kestirmek çok zor!

Nereden
    Avrupa Diğer

işte hocam bir çürük yumurta bütün omleti berbat eder diye bir söz vardır bilirsiniz. şampiyon kadroda da maalesef stoperler ve parmak çürük yumurtalardı. şampiyon kadrodan edgar, hugo'yu, dorukhan'ı, diğer kadroya koy, o kadroda şampiyon olurdu. neyse geçmiş gitmiş. önemli olan hatalardan ders almak ama biz onu yapamayıp, bir de üstüne bugünün gerçeklerini de okuyamayıp, hatalarımızda ısrar eden bir camiayız ne yazık ki.
    Trabzonspor’un tarihinde buna benzer mağlubiyetler çok az da olsa vardır. -Abdullah Avcı

Nazim Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya

Adamdaki kafaya bak o kadro daha iyiydi ama şampiyonluk yaşayamadık neden kasketli yoktu diye, Şampşyonluk için 50 tane faktör bir araya gelmesi lazım, Türkiye liginde bile, madem öyle o iki sezondaki 3 ist takımlarının durumunu da ayrıntılı yaz bakalım? Madem öyle geçen sene ki kadro kağıt üstünde kötü müydü başımızda da Kasketli vardı neden bırakıp kaçtı gitti onu da yazsana ?
    No one wins. One side just loses more slowly.

Nereden
    Bursa

Alıntı Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Lakin Leipzig'de falan yaşadıklarını izledikten sonra, sistem takıntısı yüksek hocalarda ne vereceğini kestirmek çok zor!
    Her hoca kaliteli adamı oynatır. Heralde elinde ismail ve novakı olan hoca novakı oynatır. Peres de hücumcu bek sayılırdı. Yine munier tam bir hücumcu bek, adam geldiğinden beri neredyse her hafta 90 dakika sahada. Yine tekrar tekrar yazıyorum 2019 daki kadroyu A.avcı başta olsaydı yine eze eze şampiyon yapardı aynı 2022 de yaptığı gibi. A.avcının oyun tarzı vsaire eleştirilebilir veya altan gelen gençlere fazla bir şey katmıyor denilebilir ancak elinde iyi bir kadro olursa maksimum verimi alır ve sana sonucu getirir. Diğer türlü bu kadar kısa sürede 1 lig şampiyonluğu, 2 süper kupa, 1 t.kupası finalini nasıl açıklayacaksın. A.avcı bizi şampiyon yapabilecek nadi hocalardandı. eline de iyi bir kadro verildi ve eze eze şampiyon yaptı. daha önceki yıllarda bu seviyelerde hatta daha üst seviyelerde kadrolar kurmamıza rağmen bir şekilde ( çoğunlukla da hakkımız yenilerek) şampiyon olamadık.

Nereden
    Bursa

Alıntı Nazim Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adamdaki kafaya bak o kadro daha iyiydi ama şampiyonluk yaşayamadık neden kasketli yoktu diye, Şampşyonluk için 50 tane faktör bir araya gelmesi lazım, Türkiye liginde bile, madem öyle o iki sezondaki 3 ist takımlarının durumunu da ayrıntılı yaz bakalım? Madem öyle geçen sene ki kadro kağıt üstünde kötü müydü başımızda da Kasketli vardı neden bırakıp kaçtı gitti onu da yazsana ?
    Geçen seneki kadroyu A.avcı kurdu ama kötü bir kadroydu. Şampiyonluk sezonu kadrosu çok iyi bir kadro idi. 2019 kadrosu çok iyi bir kadroydu.2011 kadrousu çok iyi bir kadro idi. 1996 kadrosu çok iyi bir kadro idi. F.tekkeli kadrolar çok iyi kadrolar idi. A.avcı nefretiniz bir çok şeyi görmenize engelliyor. Size ve sizin kafanızdakilere kalsa biz bir 40 yıl daha şampiyon olamazdık. Ama size soran olmadı da ömrü hayatımızda 1 defa eze eze şampiyonluk gördük. dediğim gibi bir çok sezonda hakkımız yenildiği için şampiyon olamadık ama şampiyon olduğumuz sezon o kadar baskındık ki hakkımızı yiyemediler.
    Saydığım her sezonda birebir aynı kadrolar olsa ama adımız ts değil de gs, fb olsa idi o sezonlarda da şampiyonduk. (1996,2004,2010,2019 da ).
    Bir de üslupsuzluğunuz had safhada. Bana cevap yazacaksanız bir daha insan gibi yazmayı deneyin, yoksa cevap bile yazmayın. İnsan önce adabıyla konuşmayı öğrenecek.
    Konu emre6117 tarafından (20.05.2024 Saat 16:25 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Avrupa Diğer

Man. city'yi al bizim lige koy ama bütün stoper rotasyonunu campi, hosseini, hüseyin türkmen, ivanildo fernandez ile değiştir. Onlar da şampiyon olamazlar

Nereden
    Almanya

Geçen seneki kadroyu A.avcı kurdu ama kötü bir kadroydu. Şampiyonluk sezonu kadrosu çok iyi bir kadro idi. 2019 kadrosu çok iyi bir kadroydu. 1996 kadrosu çok iyi bir kadro idi. F.tekkeli kadrolar çok iyi kadrolar idi. A.avcı nefretiniz bir çok şeyi görmenize engelliyor. Size ve sizin kafanızdakilere kalsa biz bir 40 yıl daha şampiyon olamazdık. Ama size soran olmadı da ömrü hayatımızda 1 defa eze eze şampiyonluk gördük.
    Geçen sezonki kadrodan Cornelius ve Nwakaeme hariç aynı kadroydu Edgar ve Gervinho uzun sakatlıklar yaşadı onları saymıyorum, birde bunların üstüne Bartra, Gbamin, Trezequet, Maxi Gomez, Eren, Umut Bozok, Bardhi, alındı Yazıcı kiralandı, Larssen falan burda Peresden daha iyi bir bek diye yutturuldu, geçen seneki kadroya aç bak hangi mevkide alternativ yoktu??? Sen geçen seneki kadroya kötü diyorsan ne buraya gir ne de futbol konuş burada.

Nereden
    Bursa

işte hocam bir çürük yumurta bütün omleti berbat eder diye bir söz vardır bilirsiniz. şampiyon kadroda da maalesef stoperler ve parmak çürük yumurtalardı. şampiyon kadrodan edgar, hugo'yu, dorukhan'ı, diğer kadroya koy, o kadroda şampiyon olurdu. neyse geçmiş gitmiş. önemli olan hatalardan ders almak ama biz onu yapamayıp, bir de üstüne bugünün gerçeklerini de okuyamayıp, hatalarımızda ısrar eden bir camiayız ne yazık ki.
    A.parmak o sezon özelinde fena değildi hatta avrupadan talipleri olduğunu idiia edilmişti. Ama h.türkmen, campi, fernandes kötü idi. Huseyni ve da costa (ikinci devre gelmişti) fena değillerdi. Neyse bunlar geçmişte kaldı ve %100 şampiyon yapardı demek de doğru değil ancak ben yapabileceğine inanıyorum ama bunu test etme şansımız sıfır.

Nereden
    Bursa

Man. city'yi al bizim lige koy ama bütün stoper rotasyonunu campi, hosseini, hüseyin türkmen, ivanildo fernandez ile değiştir. Onlar da şampiyon olamazlar
    Yapma hocam tüm maçları kazanarak hatta hepsinde +3 skor yaparak olurlar şampiyon. Hatta city kadrosuna senle beni stoper olarak koy oynat, süper ligde yine güle oynaya şampiyon oluır.

Nereden
    Avrupa Diğer

Yapma hocam tüm maçları kazanarak hatta hepsinde +3 skor yaparak olurlar şampiyon. Hatta city kadrosuna senle beni stoper olarak koy oynat, süper ligde yine güle oynaya şampiyon oluır.
    Abartıyorum hocam takılma. O adamlara karşı çok büyük öfkem var Erdinç Yavuz bile onların yanında Sergio Ramos'tur.

Nereden
    Bursa

Geçen sezonki kadrodan Cornelius ve Nwakaeme hariç aynı kadroydu Edgar ve Gervinho uzun sakatlıklar yaşadı onları saymıyorum, birde bunların üstüne Bartra, Gbamin, Trezequet, Maxi Gomez, Eren, Umut Bozok, Bardhi, alındı Yazıcı kiralandı, Larssen falan burda Peresden daha iyi bir bek diye yutturuldu, geçen seneki kadroya aç bak hangi mevkide alternativ yoktu??? Sen geçen seneki kadroya kötü diyorsan ne buraya gir ne de futbol konuş burada.
    Aynı kadro mu şaka mı yapıyorsun. Oynayan ilk 11 e bakalım mı. Visca 1 sezon sakattı. Dorukhan 1 sezon sakattı. Nwakame yoktu. Cornelius satılmıştı. Edgar yoktu. Peres yoktu. Hugo yok sayılırdı. Hamsik ne kadar vardı tartışılır. Şampiyon kadro ile sonraki sezonun kadrosu nasıl aynıydı diyebiliyorsunuz. Şaka mı yapıyorsunuz. Nefretiniz aklınızın epey önüne geçmiş. O kadroyu A.avcı kurdu ve yanlış kadro kuruldu. Ve kaliteli bir kadro değildi yeni kurulan kadro.

Nereden
    Bursa

Abartıyorum hocam takılma. O adamlara karşı çok büyük öfkem var Erdinç Yavuz bile onların yanında Sergio Ramos'tur.
    Benimde huseyninin alanya maçındaki saçma sapan kırmızı, ndiyaenin boşa atlaması, ercenin boyu kısa olduğu için topa uzanaması gözümde hep canlanır. ( o maç kader ağlarını da örmüştü. Uğurcan sakatlanmıştı. hatta son pozisyon öncesi iki kere sorlotha top atıldı ikisinde de çok basitçe topu kaybetti. Normalde sorloth 4 kişiyi sırtına alıp gidecek bir adam olmasına rağmen. İki kez kontra öncesi top hiç bizde kalmadan hemen alanyaya geçti ve bakesetas olmayacak yerden golü attı. Ama 2 sene sonra eze eze şampiyon olduk. Türkiye tarihinde yaşadığmız şampiyonluk benxeri şampiyonluk hiç olmadı. Rakipler transfer bile yapmadılar devre arası, o kadar baskı kurduk. Ben kendi adıma o sezonda yaşayabileceğim en büyük mutluluğu yaşadım
    Ve bu mutlulukta emeği geçen herkesi de savunmaya devam edeceğim. Hepsinin benim için değeri çok fazla. ismail köybaşının bile emeği var o şampiyonlukta. Benim için o bile özeldir.

Nereden
    Almanya

Aynı kadro mu şaka mı yapıyorsun. Oynayan ilk 11 e bakalım mı. Visca 1 sezon sakattı. Dorukhan 1 sezon sakattı. Nwakame yoktu. Cornelius satılmıştı. Edgar yoktu. Peres yoktu. Hugo yok sayılırdı. Hamsik ne kadar vardı tartışılır. Şampiyon kadro ile sonraki sezonun kadrosu nasıl aynıydı diyebiliyorsunuz. Şaka mı yapıyorsunuz. Nefretiniz aklınızın epey önüne geçmiş. O kadroyu A.avcı kurdu ve yanlış kadro kuruldu. Ve kaliteli bir kadro değildi yeni kurulan kadro.
    Sen bence buraya hiç yazma yakışmıyorsun, Sörlotlu kadronun şampiyon olamama nedenini avcı olsa şampiyonluk yaşardıka bağlayıp stoper farkını görmezden gelen sen ama geçen seneki kadroda ayrıntılı bir şekilde o oynamadı bu sakattı şu şöyleydi bu böyleydi deyip işin içinden sıyrılamazsın ki Avcı da baktı sıçtı batırdı kaçtı gitti ben onu bunu bilmem sezon başı adamı. Elindeki kadroya bakar ne başardı ona bakarım. Geçen seneki kadro gayet şampiyonluğa oynayacak bir kadroydu kimse kimseyi kandırmasın, işin içinden çıkamayınca hastalıklı yapı dedi kaçtı gitti, biz ne zaman geçen seneki kadro gibi geniş kağıt üstünde kaliteli bir kadro ile lige girdik ?

Nereden
    Bursa

Sen bence buraya hiç yazma yakışmıyorsun, Sörlotlu kadronun şampiyon olamama nedenini avcı olsa şampiyonluk yaşardıka bağlayıp stoper farkını görmezden gelen sen ama geçen seneki kadroda ayrıntılı bir şekilde o oynamadı bu sakattı şu şöyleydi bu böyleydi deyip işin içinden sıyrılamazsın ki Avcı da baktı sıçtı batırdı kaçtı gitti ben onu bunu bilmem sezon başı adamı. Elindeki kadroya bakar ne başardı ona bakarım. Geçen seneki kadro gayet şampiyonluğa oynayacak bir kadroydu kimse kimseyi kandırmasın, işin içinden çıkamayınca hastalıklı yapı dedi kaçtı gitti, biz ne zaman geçen seneki kadro gibi geniş kağıt üstünde kaliteli bir kadro ile lige girdik ?
    Ya trolsün. Ya futbolu bilmiyorsun. Ya da tek meselen Avcı nefreti. Ts yi doğru düzgün takip bile ettiğini düşünmüyorum. maçları izliyormusun o bile tartışılır. Son 20 yılda tsnin resmi maçlarından neredeyse izlemediğim maçı yoktur. 2019daki maçalrın da 34 de 34 ünü, 2022 deki maçlarında hepsini, 2023 ve 2024 ünde tüm maçlarını eksiksiz 90 dakika izledim. Ts de kim ne kadar seviyede hocalık yaptığını anlayabilecek futbol bilgisine sahibim.
    Konu emre6117 tarafından (20.05.2024 Saat 16:48 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Pereira 84'lü, bildiğin yaşlıydı. Bizden sonra yalandan oynayıp hemen bıraktı zaten. Oyun kurmada muazzam katkısı vardı ama özellikle oraya atılan uzun toplarla onun tarafından çok delinirdik.
    Novak'ı niye oynatmasın, İsmail Köybaşı ve Puhaç daha mı defansif?

Uğurcan-Hamsik-Nwaeke hariç sınıf atlatan, takım sistemini ayakta oyuncu yoktu. Ekuban gitti Djaniny geldi falan bunlar destekleyici oyunculardı. Edgar-Hugo'yu overrated bulsam da Hüseyin-Hosseini'den net iyilerdi. Sörloth şampiyon olunan sezonda da çok katkı verirdi, derinde beklediğimiz anlarda aralara sızıp kamyonla gol atardı. Cornelius kim abi Sörloth'un yanında, bjk maçında sağ olsun attı ama topu sağ ayağına alana kadar 10 yıl gitti ömrümüzden. Siopis ve Dorukhan'ın son dönemde ihtiyaç duyduğumuz ısıran, pres yapan oyuncular olması da çok ama çok önemliydi bence. Dorukhan'ın rolü hiç azımsanacak bir rol değildi. Önceki dönemde de bu tip iki oyuncu olsa çok katkı verirdi.

Nereden
    Almanya

Ya trolsün. Ya futbolu bilmiyorsun. Ya da tek meselen Avcı nefreti. Ts yi doğru düzgün takip bile ettiğini düşünmüyorum. maçları izliyormusun o bile tartışılır. Son 20 yılda tsnin resmi maçlarından neredeyse izlemediğim maçı yoktur. 2019daki maçalrın da 34 de 34 ünü, 2022 deki maçlarında hepsini, 2023 ve 2024 ünde tüm maçlarını eksiksiz 90 dakika izledim. Ts de kim ne kadar seviyede hocalık yaptığını anlayabilecek futbol bilgisine sahibim.
    Biz nerde eze eze şampiyon olduk devre arası Ağaoğlu Visca yı almasa şampiyon falan olmazdık o kadar puan farkına rağmen o kadar maç izlemişsin ama hiçbirşey görmemişsin, saha da takım dökülüyordu ligin ikinci yarısı zar zor şampiyon olduk biz, lig 3-4 hafta daha uzasa ne olurdu bilinmez.

Onur Erçetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

Alıntı Mehmet Fatih Yavuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Pandemi sonrası Sosa ve Wakanın yaşadığı sakatlıklarda ciddi puanlar kaybettik çünkü bu çapta özel oyuncuların yerini doldurmak zor oluyor.Buna bir de Mikel gibi son derece soğukkanlı,güçlü,akıllı ve top alıp dağıtabilen bir oyuncunun da kaybı yaşanınca ki esas faktör budur,şampiyonluk yarışında ciddi bir yara aldık.Sosa,Mikel ve Waka gibi isimlerin yokluğunda takımın zeka ve yetenek kapasitesi neredeyse üçte birine düştü.Ndiaye,Parmak,Ekuban gibi adamlarla bol bol top kaybettik.2.sıraya düşünce ve üst üste puan kaybedince psikolojik olarak çöktük.

Cornelius biraz daha güçlü fiziğe sahip ve top tutabilen bir oyuncu ama Sörloth bambaşka.Corne topu alıp basıp gidemezdi ama Sörloth ortasahadan alıp gidebilecek hıza ve çevikliğe sahip bir oyundu idi.

Novakın ileriye çıkıp gol araması taktiksel bir durum,adama geride dur desek dururdu.Novak teknik bir oyuncu değildi,hücumda fark yarattığı nokta kafa vuruşlarıydı.Pereira ise Peres gibi topla oynamayı seven,oyuna katılan bir bek.Aslında tam da Avcının sağ kanatta Meunier-Visca ikilisi ile yaptıklarını yapabilecek tarz agresif ve yetenekli bir bekti.

Avcıyı hiç sevmem ama kendisi o dönemin stoperleriyle sezona girecek tarzda bir adam değil.Mutlaka stoper aldırırdı takıma.Çok yetersiz bir stoper kadrosu vardı o dönem.Bu kadar kaliteli bir takımın stoperlerinin bu kadar vasat olması kabul edilebilir olmadı.
    Konu Onur Erçetin tarafından (20.05.2024 Saat 17:08 ) değiştirilmiştir.

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Her hoca kaliteli adamı oynatır. Heralde elinde ismail ve novakı olan hoca novakı oynatır. Peres de hücumcu bek sayılırdı. Yine munier tam bir hücumcu bek, adam geldiğinden beri neredyse her hafta 90 dakika sahada. Yine tekrar tekrar yazıyorum 2019 daki kadroyu A.avcı başta olsaydı yine eze eze şampiyon yapardı aynı 2022 de yaptığı gibi. A.avcının oyun tarzı vsaire eleştirilebilir veya altan gelen gençlere fazla bir şey katmıyor denilebilir ancak elinde iyi bir kadro olursa maksimum verimi alır ve sana sonucu getirir. Diğer türlü bu kadar kısa sürede 1 lig şampiyonluğu, 2 süper kupa, 1 t.kupası finalini nasıl açıklayacaksın. A.avcı bizi şampiyon yapabilecek nadi hocalardandı. eline de iyi bir kadro verildi ve eze eze şampiyon yaptı. daha önceki yıllarda bu seviyelerde hatta daha üst seviyelerde kadrolar kurmamıza rağmen bir şekilde ( çoğunlukla da hakkımız yenilerek) şampiyon olamadık.
    Pereira'yı niye kovaladı madem? Serkan asan üzerinden yerli, bizim çocuk edebiyatı ile?

Avcı o kadroyu kurmazdı...
    Bunu anlaması zor değil ama siz anlamamak için zorluyorsunuz!

Avcı ne Novak'ı alırdı, ne Pereira'yı alırdı(zaten ilk kafayı taktığı adamdır.)
    Trabzonspor'da parlamamış Sörloth'u da aldırmazdı...

Mikel'i havada kapardı bak.
    Tam onluk adam.
    Menuier de öyle...
    Riski yok, kesin, olmuş... Pozisyon bilgisi yüksek..

Diğerleri Avcı'nın kuracağı takımda yer bulacak adamlar değil.
    Ha takımı kuralım Avcı'yı sonra başına getirelim dersen, mesela Ünal gittiği zaman Hüseyin yerine getirilseydi dersen olabilir.

Avcı öyle bir kadro kurmaz!

Trabzonspor Kongre Üyesi
    Nereden
    Rusya

Alıntı Onur Erçetin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Novakın ileriye çıkıp gol araması taktiksel bir durum,adama geride dur desek dururdu.Novak teknik bir oyuncu değildi,hücumda fark yarattığı nokta kafa vuruşlarıydı.Pereira ise Peres gibi topla oynamayı seven,oyuna katılan bir bek.Aslında tam da Avcının sağ kanatta Meunier-Visca ikilisi ile yaptıklarını yapabilecek tarz agresif ve yetenekli bir bekti.
    Fener'de dur dediler. Olmadı.
    Oyuncu ona uygun değil çünkü.
    Takımda tutmanın bir esprisi kalmıyor.

Nereden
    Almanya

Prime Edgar bu lige gelmiş Baba stoperlerden biriydi, adam o kadar hızlıydı ki orta sahayı kafadan öne ittiriyordu bloklar arası mesafeyi kısaltıp hücumda çoğalmamızı ve siopis ile ribauntları almamızı kolaylaştırıyordu, yanında da Peres gibi hizlı akıllı bir sağ bek olunca başarılı olmak tesadüf olmuyordu, biz ne yaptık elde para varken Edgarın daha iyisini almak yerine Bartrayı aldık

Onur Erçetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Trabzon

A. Alanyaspor (2-2) Trabzonspor | 28. Hafta - 2019/20 (youtube.com)

2020 de Alanyaspor ile 2-2 kaldığımız ve ligde 2.sıraya düştüğümüz maça bakabilirsiniz.Novak-Hosseini-Campi-Pereira-Parmak-Ndiaye-Ekuban-Abdülkadir-Guilherme-Sörloth ilk 11 ile çıktığımız maçtı.Orta alanda Mikel,Sosa ve Waka olmayınca ne duruma düştüğümüzü görebilirsiniz.Guilherme-Ömür-Parmak gibi vasat ortasahalar ile Hosseini-Campi gibi vasat stoperlerle maç kazanmak kolay değil.Aynı maçta gerizekalı Hosseini 79 da kırmızı görerek bütün taktiksel sistemimizin içine etmişti.Sonrasında 82 de Alanyalı oyuncu kırmızı görmüş olsa bile planlanan sistem bozulmuştu bir kere.

Devamındaki Ankaragücü maçı da facia idi.Orta alanda Sosa-Ndiaye-Parmak var iken sağ kanatta pısırık Ömür,sol kanatta vitaminsiz Guilherme oynamıştı.O maçta 1-1 bitmişti.

Mikelin,Sosanın,Nwakeamenin aynı anda oynamasının ne kadar önemli olduğunu gördüğümüz bir sezon oldu bizim için.Bunlardan ders almak lazım.Alternatifli kadro önemlidir.Ayrıca futbolda stoper pozisyonu da en önemli bölgelerden biridir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 8 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 8 misafir)