Sayfa 180 Toplam 180 Sayfadan BirinciBirinci ... 80 130 170 178 179 180
Toplam 4485 adet sonuctan sayfa basi 4,476 ile 4,485 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Turkish Airlines Euroleague

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lessort çok yoruldu. Ona rağmen hem ribaundları hem de savunmayı toparladılar. İyice kısaldılar. Vildoza'nın baskısına ihtiyaçları vardı, ondan katkı aldılar. Fark beşe indi devrede.
    X faktör Vildoza.

13 dakikada +12 yaptı.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

Nereden
    İstanbul

Alıntı Larking Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yunanistan'da dengenin Pana lehine değişeceği bir döneme giriyoruz.Hem Pana'nın yeni kurduğu iyi kadrosu ve yıllardır başarıya aç olmaları hem Ergin Ataman faktörü hem de Oly'nin zayıflayan kadrosu bize bunu işaret ediyor.Ergin Hoca'nın 5 yıl önce Efes'in başına geçtiği döneme benziyor. O zaman fb farkı çok açmıştı,2018'de o dönem kapanmış Efes'in hem Türkiye hem de Avrupa'da hegamonya kurduğu bir dönem başlamıştı. Benzer bir tablo görüyorum.
    Basketbolda dengeler açısından Türkiye Ligi ve Yunan ligi arasında pek fark yok aslında özellikle son 25-30 yıldır.Eğer ikinciysen başarılı değilsin,zaten genelde şampiyonluğa iki takım oynuyor. Aek ve Aris eskisi gibi zirveyi zorlayamıyor.Bizde de nadiren iki takım dışındaki takımlar yukarıya oynayabiliyor.

Duda 2010 yılında Oly'nin başına geçene kadar 10-15 yıl özellikle de Obradovic'li Pana çok fena ezmişti Oly'i. Avrupada'da çok vasat kaldılar.Hatta Efes'in EL maçında hem de Pire'de 110-58'lik bir galibiyetle Oly'i dağıtmışlığı vardır.Bu kadar olmasa bile 4-5 yıl Oly, Pana karşısında silinecektir.Hava öyle görünüyor. Oly'nin şanssızlığı geçen iki sezonda Vezenkov ve Sloukas'lı kadro ile EL şampiyonluğunun kıyısından dönmeleri.Bu iki oyuncu da gitti.Genelde bu şekilde başarıyı kaçırıp ve dağılan takımlar bir daha zor toparlanıyor,aynı seviyeyi bulamıyor.Hele de karşısında aynı ayarda ama daha aç ve iddialı bir takım varsa.Ergin Ataman gibi winner bir koçun etkisini de unutmamak lazım. Lessort şimdiden onun meşhur kupa kaldırma hareketini yapmaya başladı bile.
    Sezon başında Pao'ya değil Ergin Ataman'a inandık.

12 sayı gerideyken bile döneceğini biliyordum.

Tebrikler.
    Konu Larking tarafından (27.05.2024 Saat 12:14 ) değiştirilmiştir.
    DUYDUĞUMU UNUTURUM,BİLDİĞİMİ HATIRLARIM,YAPTIĞIMI ÖĞRENİRİM.

Nereden
    İstanbul

Knicks son şampiyonluğunu 1973'te kazandı.

Ergin Ataman bu vatani görevden kaçmamalı

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

2024-25 Efes uzunları

PF Smits - Willis
    C Oturu - Poirier

Kağıt üstünde gayet iyi... Atletik bir oyuncu daha ekleyebilirlerse orası tamamlanır.
    Akıl, öfkeyi ve onunla kolayca birleşen bilgisizliği yener. Aklı kullanmak biraz zahmet, çaba gerektirir.

adiloş bebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul

İlk çeyreğinden 36 sayı yediğin bir maçı, savunma performansı ön plana çıkacak şekilde kazanıyorsan, sen büyük bir koçsun demektir. Tebrikler Ergin Ataman. PAO ile ilk yılında bu zaferi çok kişi beklemiyordu ama o, inanan inanmayan herkesi bir şekilde şaşırtmayı başardı.
    İnsan kaImanın tek yoIu, insanIık dışı bu sisteme karşı savaşmaktır.
    Karl Marx
    анархія-мама

Forum Yöneticisi Yiğit SARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

perişan etti hoca madrid'i dün hem de öyle bir maç başlangıcından sonra. keyifliydi

Nereden
    İstanbul

Alıntı Oğuz ZEYTİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2024-25 Efes uzunları

PF Smits - Willis
    C Oturu - Poirier

Kağıt üstünde gayet iyi... Atletik bir oyuncu daha ekleyebilirlerse orası tamamlanır.
    Ercan'ı da ekleyebiliriz.

Bir yabancı uzun daha süreler konusunda sıkıntı yaratabilir.Yerli alternatif yok zaten.O zaman atletizmi 3 numaradan getirmek seçeneği kullanılabilir.Şu anda Efes'te belirsiz olan konu Thompson ve 3 numara rotasyonunda bir değişim olacak mı. Thompson ilk sezonunda biraz hayal kırıklığı yarattı,kolay değil Vasa'nın gölgesinde oynadı.Daha iyisini bulamıyorsan bence kalmalı. Poirier ve Oturu gibi koşan ve ikili oyunu iyi bitiren uzunları çok iyi oynatabilecek bir oyun kurucu aslında.Biraz güven problemi oldu.Elit guard bulmak da kolay değil.

Bsl play off maçlarında koç Tomi, Bryant'ı hiç kullanmadı.Neden bilmiyorum.Ben gelecek sezon için tercih yapsam Clyburn'ü değil,Bryant'ı seçerim.Hem çok yönlü oyuncu hem de rolünü kabullenip,ona göre davranıyor. Clyburn'ün kariyeri ve kalitesi tartışılmaz.Ama son 2 sezondur Efes'in oyununa verdiği görünmeyen bir zarar var. Efes'in tempolu hücum etmekte zorlanmasındaki ana unsur Clyburn. Top ona geldiği zaman takım duruyor. Akışkanlık ortadan kalkıyor. Skor bulsa bile genel hücum temposu çok yara alıyor. Larkin ve kalırsa Thompson bu uzunlarla tempoyu çok yukarı çekebilirler. Bryant buna uygun bir forvet.Mesela olur mu olmaz mı bilmem ama adı geçtiği için söylüyorum Clyburn yerine Shields veya benzeri tarzda bir ekleme olursa Efes uçar.
    Konu Larking tarafından (27.05.2024 Saat 10:39 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Ercan'ı da ekleyebiliriz.

Bir yabancı uzun daha süreler konusunda sıkıntı yaratabilir.Yerli alternatif yok zaten.O zaman atletizmi 3 numaradan getirmek seçeneği kullanılabilir.Şu anda Efes'te belirsiz olan konu Thompson ve 3 numara rotasyonunda bir değişim olacak mı. Thompson ilk sezonunda biraz hayal kırıklığı yarattı,kolay değil Vasa'nın gölgesinde oynadı.Daha iyisini bulamıyorsan bence kalmalı. Poirier ve Oturu gibi koşan ve ikili oyunu iyi bitiren uzunları çok iyi oynatabilecek bir oyun kurucu aslında.Biraz güven problemi oldu.Elit guard bulmak da kolay değil.

Bsl play off maçlarında koç Tomi, Bryant'ı hiç kullanmadı.Neden bilmiyorum.Ben gelecek sezon için tercih yapsam Clyburn'ü değil,Bryant'ı seçerim.Hem çok yönlü oyuncu hem de rolünü kabullenip,ona göre davranıyor. Clyburn'ün kariyeri ve kalitesi tartışılmaz.Ama son 2 sezondur Efes'in oyununa verdiği görünmeyen bir zarar var. Efes'in tempolu hücum etmekte zorlanmasındaki ana unsur Clyburn. Top ona geldiği zaman takım duruyor. Akışkanlık ortadan kalkıyor. Skor bulsa bile genel hücum temposu çok yara alıyor. Larkin ve kalırsa Thompson bu uzunlarla tempoyu çok yukarı çekebilirler. Bryant buna uygun bir forvet.Mesela olur mu olmaz mı bilmem ama adı geçtiği için söylüyorum Clyburn yerine Shields veya benzeri tarzda bir ekleme olursa Efes uçar.
    Zaten o ekleme tweener olmalı. Justin Gorham'dan bahsetmiştim. Savunmada switch yapan, uzun arkasında güçlü kalabilen bir oyuncu açığı var. Hücumda ise yüzü dönük, oyunu açabilecek... Oturu da, Poirier de boyalı alan bitiricisi. Willis nokta şutör. Smits biraz yaratır.

Aslında small ball oyuncusu lazım. İyi bir Singleton gibi...
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (27.05.2024 Saat 10:48 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    İstanbul

Poirier ve Oturu'nun şutu olmadığı için Pleiss'ın kalması gerektiği ile ilgili yorumlar görüyorum.

Buna katılamayacağım.

Ne Pao'da ne de Real'de şutör bir 5 numara var. Oly'de de yok. Buna çok takılmamak lazım.Ergin Ataman Efes'te Pleiss ve Sertaç gibi iki çok iyi şutu olan 5 numara ile oynadı ama böyle bir oyuncu olmadan Pao'yu yine şampiyon yaptı. Willis ve Smits ortalamanın üzerinde şutu olan uzunlar.Bence bu yeterli.Yabancı hakkının bir uzundan daha hele de sırf şutu var diye Pleiss ile kullanılması saçma olur. Efes'in ihtiyacı çembere gidebilen,delici,atlet bir forvet.Mesela Mckissic.
    Konu Larking tarafından (27.05.2024 Saat 14:15 ) değiştirilmiştir.

Yönetim Kurulu
    Nereden
    İstanbul

Olympiakos ve ASVEL Fournier'i istiyormuş.

Kontratı takım opsiyonlu. Büyük ihtimalle draft gecesi Pistons onu gönderir. Ardından da kesilip serbest kalır.

Ergin Ataman için "Gergin" yakıştırması yapan Ülkerliler, Obradovic'i övüyor.

"F.ck you Gigi Datome" diyen, Melih'i tokatlayan, suratı öfkeden kıpkırmızı olan Obradovic...
    Konu Oğuz ZEYTİN tarafından (Dün Saat 17:56 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)